Wakacyjna praca z GCK 2020
26/06/2020

Wakacyjna praca z GCK 2020

Letnia praca dla młodzieży. Zgłoś się już dziś!

PRACA-menadżer zespołu Jaczowiacy
24/06/2020

PRACA-menadżer zespołu Jaczowiacy

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury ogłasza nabór na Menadżera zespołu ludowego JACZOWIACY.

Warsztatowe lato
22/06/2020

Warsztatowe lato

„Warsztatowe lato” z GCK w Jerzmanowej to nasza wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży. W okresie od 30 czerwca do 6 sierpnia 2020 r. kolejno na poszczególnych świetlicach wiejskich odbywać się będą wyjątkowe zabawy i ciekawe warsztaty przygotowane przez naszych instruktorów.

21/05/2020

WIDZIANE Z OKNA

Może to kwestia nudy, a może potrzeba serca lub tęsknota za normalnością i społecznymi relacjami ale jedno jest pewne - okres kwarantanny rozbudził w wielu twórczą aktywność. Wyrwani z pędu codzienności zatrzymaliśmy się aby skomentować rzeczywistość widzianą przez okno swojego domu.

Ponad miesiąc trwała publikacja konkursowych wpisów dotyczących udziału w zabawie pn. „Widziane z okna” ogłoszonej przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej 26 marca br. Konkurs wystartował tydzień po ogłoszeniu kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa i nakazującej wszystkim pozostanie w domach. Polegał na przesyłaniu nam ciekawych fotografii i opisów tworzących pamiętniki on – line, będące formą relacji, opowiadania, przeżyć czy przemyśleń, związanych z „nową” rzeczywistością z jaką dane nam było się zetknąć.

Mieszkańcy szybko połknęli twórczego bakcyla i chętnie uzewnętrzniali swoje przemyślenia. Wśród konkursowych zgłoszeń oprócz fotografii wpłynęło wiele tekstów komentujących codzienność: wiersze, rymowanki, filozoficzne przemyślenia, słowa wsparcia ku pokrzepieniu serc lub humorystyczne rozluźniające atmosferę komentarze, a nawet piosenka pt. „Wirusek”.

Laureaci za udział otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bonów. Cieszymy się z Waszego zaangażowania i gratulujemy wszystkim uczestnikom.