Dzień 4 - Rodzinne psoty
27/05/2020

Dzień 4 - Rodzinne psoty

Zaczynamy czwartek i 4 dzień Rodzinnych psot. Codziennie publikujemy po dwa zadania dla każdej z 4 kategorii wiekowych! Na odpowiedzi do zadań z dnia czwartego czekamy do 29.05.2020 do godziny 18:00. Zadania obowiązują tylko w dniu publikacji i znikają z sieci następnego dnia. Do dzieła!

Mini pizza
22/05/2020

Mini pizza

Dla młodych naukowców mała niespodzianka na weekend. Warsztaty kulinarne to nie tylko świetna forma na aktywne spędzenie wolnego czasu.
Makramowe sploty - drzewo
22/05/2020

Makramowe sploty - drzewo

Łapacz snów lub drzewo życia - dekoracja różnie nazywana ale z pewnością piękna, będzie niesamowitą ozdobą na ścianę. Dzięki właściwemu dobraniu koloru sznurka możemy nadać jej unikalny charakter. Ozdobę zrobiono na kole o średnicy 30 cm, a jej całkowita długość wynosi prawie metr.

21/05/2020

WIDZIANE Z OKNA

Może to kwestia nudy, a może potrzeba serca lub tęsknota za normalnością i społecznymi relacjami ale jedno jest pewne - okres kwarantanny rozbudził w wielu twórczą aktywność. Wyrwani z pędu codzienności zatrzymaliśmy się aby skomentować rzeczywistość widzianą przez okno swojego domu.

Ponad miesiąc trwała publikacja konkursowych wpisów dotyczących udziału w zabawie pn. „Widziane z okna” ogłoszonej przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej 26 marca br. Konkurs wystartował tydzień po ogłoszeniu kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa i nakazującej wszystkim pozostanie w domach. Polegał na przesyłaniu nam ciekawych fotografii i opisów tworzących pamiętniki on – line, będące formą relacji, opowiadania, przeżyć czy przemyśleń, związanych z „nową” rzeczywistością z jaką dane nam było się zetknąć.

Mieszkańcy szybko połknęli twórczego bakcyla i chętnie uzewnętrzniali swoje przemyślenia. Wśród konkursowych zgłoszeń oprócz fotografii wpłynęło wiele tekstów komentujących codzienność: wiersze, rymowanki, filozoficzne przemyślenia, słowa wsparcia ku pokrzepieniu serc lub humorystyczne rozluźniające atmosferę komentarze, a nawet piosenka pt. „Wirusek”.

Laureaci za udział otrzymali nagrody rzeczowe w postaci bonów. Cieszymy się z Waszego zaangażowania i gratulujemy wszystkim uczestnikom.