Dzień 4 - Rodzinne psoty
27/05/2020

Dzień 4 - Rodzinne psoty

Zaczynamy czwartek i 4 dzień Rodzinnych psot. Codziennie publikujemy po dwa zadania dla każdej z 4 kategorii wiekowych! Na odpowiedzi do zadań z dnia czwartego czekamy do 29.05.2020 do godziny 18:00. Zadania obowiązują tylko w dniu publikacji i znikają z sieci następnego dnia. Do dzieła!

Mini pizza
22/05/2020

Mini pizza

Dla młodych naukowców mała niespodzianka na weekend. Warsztaty kulinarne to nie tylko świetna forma na aktywne spędzenie wolnego czasu.
Makramowe sploty - drzewo
22/05/2020

Makramowe sploty - drzewo

Łapacz snów lub drzewo życia - dekoracja różnie nazywana ale z pewnością piękna, będzie niesamowitą ozdobą na ścianę. Dzięki właściwemu dobraniu koloru sznurka możemy nadać jej unikalny charakter. Ozdobę zrobiono na kole o średnicy 30 cm, a jej całkowita długość wynosi prawie metr.

21/05/2020

Same najpiękniejsze pieśni o Polsce w pierwszym koncercie online.

Uświetniając obchody Święta Konstytucji 3 Maja Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zorganizowało pierwsze w historii Gminy Jerzmanowa wydarzenie muzyczne  on – line pn. „Koncert 3 – majowy. Same najpiękniejsze pieśni o Polsce”  dedykowane mieszkańcom Gminy Jerzmanowa

Premiera koncertu nagranego wcześniej przez wykonawców odbyła się 3 maja o godzinie 19:00 na profilu Facebooka GCKJerzmanowa i łączna liczba widzów podczas premierowej emisji wyniosła 102 osoby, co jest naprawdę ogromnym sukcesem.

Na program koncertu składały się pieśni patriotyczne, polska muzyka ludowa, mazurki, marsze, poezja śpiewana oraz utwory z gatunku muzyki rozrywkowej. Koncert okazał się muzyczną ucztą dla Polaków oraz podróżą w czasie i historii po najpiękniejszych pieśniach o Polsce. W doniosły i refleksyjny nastrój, widzów koncertu swym przepięknym wokalem, wprowadziły wokalistki: Marzena Michalczyk i Anna Kukawska przy akompaniamencie klawiszowym Michała Tadeusza Noworyta.

Wzniosła atmosfera wydarzenia, które odbyło w otoczeniu kameralnej scenografii drzew i krzewów oraz wśród śpiewu ptaków, chwytała za serce. Obecnie koncert i jego fragmenty obejrzały już prawie 2 tysiące osób, a post z filmem w dalszym ciągu odnaleźć można na profilu Facebooka GCKJerzmanowa. Ogromnie polecamy.