SPOTKANIE KULTUR
20/07/2018

SPOTKANIE KULTUR

Gminne Centrum Kultury  zaprasza na  Spotkanie Kultur  -  imprezę  wielobarwną  strojami i wybrzmiewającą  muzyką  z różnych stron świata.  Impreza odbędzie się w okolicach pałacu w Jerzmanowej. Zachęcamy do zapoznania się z programem i pdf regulaminem imprezy.

VII edycja cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”
13/07/2018

VII edycja cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”

Od 26 lipca do 12 sierpnia, we wsiach, miasteczkach i miastach Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i Wielkopolski rozbrzmiewać będzie VII edycja cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”. W ramach cyklu odbędzie się 28 koncertów, a jego główną atrakcją będzie muzyka Antonio Vivaldiego, w tym słynne „Cztery Pory Roku”.

Święto bociana
04/07/2018

Święto bociana

W sobotę 30 czerwca na terenie świetlicy wiejskiej w Kurowicach 42a zorganizowano piknik rodzinny  Święto Bociana. Piknik rozpoczęły biegi z przeszkodami dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

29/11/2016

Pan Michał Partyka wieloletni członek Zespołu Ludowego „ Jaczowiacy" uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Jerzmanowa”

Pan Michał Partyka urodził się 5 maja 1933 roku w Panasówce (dawne Kresy Wschodnie).
Od  najmłodszych lat Pan Michał przejawiał wiele talentów muzycznych. Jest samoukiem, choć trudno w to uwierzyć. Pięknie śpiewa, ale przede wszystkim gra na instrumentach.
Z Gminą Jerzmanowa związał się w latach pięćdziesiątych. Od czasu osiedlenia się w  Jaczowie był członkiem Zespołu  Ludowego „Jaczowiacy”, gdzie przez 55 lat grał na skrzypcach, zdobywając wyróżnienia i nagrody mimo, iż niejednokrotnie ciężko mu było pogodzić pracę w swoim gospodarstwie z wyjazdami zespołu na występy i koncerty.     Dzięki zaangażowaniu i dyspozycyjności do pracy społecznej jest człowiekiem cieszącym się sympatią i zaufaniem lokalnej społeczności. Jest niezwykle skromnym i dobrym  człowiekiem, który w zamian niczego nie oczekiwał. Przez wiele lat był do dyspozycji naszego  Zespołu i z chęcią uczestniczył w życiu zespołowym. Jesteśmy dumni z pana Michała i życzymy mu dużo zdrowia!!!