WYNAJEM ŚWIETLICY NA KOMUNIĘ
27/03/2020

WYNAJEM ŚWIETLICY NA KOMUNIĘ

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej  przypomina, że zgodnie z § 3 ust. 11 załącznika nr 1 do Zarządzenia w dniach od 1 do 30 kwietnia 2020r. przyjmujemy wnioski mieszkańców gminy Jerzmanowa o najem obiektów na uroczystości komunijne, zaplanowane w 2021r.

WIDZIANE Z OKNA - KONKURS
26/03/2020

WIDZIANE Z OKNA - KONKURS

Stawanie na głowach by zatrzymać nas w domach, zakazy, nakazy, apele, zachęty  dały i nam wenę do zorganizowania  zabawy – konkursu pt. „Widziane z Okna”. Od przeszło tygodnia przebywamy w domach, unikamy wyjść i spotkań z przyjaciółmi, a nawet rodziną. Nie tylko doskwiera nam nuda, ale też tęsknota za normalnością. Jednak z pomocą przychodzą nam nowe technologie.

Informacja - biblioteka
24/03/2020

Informacja - biblioteka

Szanowni Państwo

Biblioteki pozostają nieczynne. Termin zwrotu książek, który przypada na czas zamknięcie oczywiście zostanie przedłużony. Książki będzie można zwrócić w późniejszym okresie bez żadnych konsekwencji finansowych (kar, upomnień). Jeżeli otrzymują Państwo automatyczne monity z systemu MAK+ to proszę je zignorować.

29/11/2016

Pan Michał Partyka wieloletni członek Zespołu Ludowego „ Jaczowiacy" uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Jerzmanowa”

Pan Michał Partyka urodził się 5 maja 1933 roku w Panasówce (dawne Kresy Wschodnie).
Od  najmłodszych lat Pan Michał przejawiał wiele talentów muzycznych. Jest samoukiem, choć trudno w to uwierzyć. Pięknie śpiewa, ale przede wszystkim gra na instrumentach.
Z Gminą Jerzmanowa związał się w latach pięćdziesiątych. Od czasu osiedlenia się w  Jaczowie był członkiem Zespołu  Ludowego „Jaczowiacy”, gdzie przez 55 lat grał na skrzypcach, zdobywając wyróżnienia i nagrody mimo, iż niejednokrotnie ciężko mu było pogodzić pracę w swoim gospodarstwie z wyjazdami zespołu na występy i koncerty.     Dzięki zaangażowaniu i dyspozycyjności do pracy społecznej jest człowiekiem cieszącym się sympatią i zaufaniem lokalnej społeczności. Jest niezwykle skromnym i dobrym  człowiekiem, który w zamian niczego nie oczekiwał. Przez wiele lat był do dyspozycji naszego  Zespołu i z chęcią uczestniczył w życiu zespołowym. Jesteśmy dumni z pana Michała i życzymy mu dużo zdrowia!!!