ZAPYTANIE OFERTOWE
13/02/2020

ZAPYTANIE OFERTOWE

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza do składania ofert na realizację zadania pn. "Zakup i dostawa środków czystości do obiektów/świetlic wiejskich administrowanych przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej."

Działają świetlice w Jerzmanowie i Kurowie Małym
13/02/2020

Działają świetlice w Jerzmanowie i Kurowie Małym

Z początkiem lutego 2020r. dzieci i młodzież z miejscowości Jarzmanowa i Kurów Mały mogą codziennie korzystać z pomieszczeń świetlicowych pod opieką animatorki pani Moniki Dyby.

Spełnienie kolejnego marzenia -  Nowe Logo GCK w Jerzmanowej
12/02/2020

Spełnienie kolejnego marzenia - Nowe Logo GCK w Jerzmanowej

Logo pomaga w budowaniu wizerunku, a jako zestaw elementów stanowi funkcję reprezentacyjną. Od lutego 2020r., dbając o promowanie wizerunku i podążając z duchem czasu, identyfikacja wizualna Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej reprezentowana jest przez nowe logo.

29/11/2016

Pan Michał Partyka wieloletni członek Zespołu Ludowego „ Jaczowiacy" uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Jerzmanowa”

Pan Michał Partyka urodził się 5 maja 1933 roku w Panasówce (dawne Kresy Wschodnie).
Od  najmłodszych lat Pan Michał przejawiał wiele talentów muzycznych. Jest samoukiem, choć trudno w to uwierzyć. Pięknie śpiewa, ale przede wszystkim gra na instrumentach.
Z Gminą Jerzmanowa związał się w latach pięćdziesiątych. Od czasu osiedlenia się w  Jaczowie był członkiem Zespołu  Ludowego „Jaczowiacy”, gdzie przez 55 lat grał na skrzypcach, zdobywając wyróżnienia i nagrody mimo, iż niejednokrotnie ciężko mu było pogodzić pracę w swoim gospodarstwie z wyjazdami zespołu na występy i koncerty.     Dzięki zaangażowaniu i dyspozycyjności do pracy społecznej jest człowiekiem cieszącym się sympatią i zaufaniem lokalnej społeczności. Jest niezwykle skromnym i dobrym  człowiekiem, który w zamian niczego nie oczekiwał. Przez wiele lat był do dyspozycji naszego  Zespołu i z chęcią uczestniczył w życiu zespołowym. Jesteśmy dumni z pana Michała i życzymy mu dużo zdrowia!!!