Posumowanie Tygodnia Bibliotek
17/05/2018

Posumowanie Tygodnia Bibliotek

Tydzień Bibliotek 2018 już za nami. W tym roku wspólnie z biblioteką świętowali głównie najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki z Jerzmanowej i Jaczowa uczestniczyły w bardzo interesującym spotkaniu z Panem Emiliem Świebodą. Nasz gość zaprezentował stroje, broń i narzędzia, których niegdyś używali Słowianie. Opowiedział dzieciom o pracy archeologa, życiu w grodzie i zwyczajach ludności sprzed blisko tysiąca lat. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom przymierzenia strojów bitewnych i prezentacja broni. Tydzień bibliotek to także zajęcia z kodowania.

Zakończenie Warsztatów Tworzenia Biżuterii
14/05/2018

Zakończenie Warsztatów Tworzenia Biżuterii

W środę 9 Maja odbyło się Uroczyste zakończenie Warsztatów z Tworzenia Biżuterii.

UWAGA WAŻNA INFORMACJA Zajęcia Artystyczne
14/05/2018

UWAGA WAŻNA INFORMACJA Zajęcia Artystyczne

Informujemy, iż zajęcia artystyczne dla dzieci odbywają się do dnia 22 maja włącznie.

29/11/2016

Pan Michał Partyka wieloletni członek Zespołu Ludowego „ Jaczowiacy" uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Jerzmanowa”

Pan Michał Partyka urodził się 5 maja 1933 roku w Panasówce (dawne Kresy Wschodnie).
Od  najmłodszych lat Pan Michał przejawiał wiele talentów muzycznych. Jest samoukiem, choć trudno w to uwierzyć. Pięknie śpiewa, ale przede wszystkim gra na instrumentach.
Z Gminą Jerzmanowa związał się w latach pięćdziesiątych. Od czasu osiedlenia się w  Jaczowie był członkiem Zespołu  Ludowego „Jaczowiacy”, gdzie przez 55 lat grał na skrzypcach, zdobywając wyróżnienia i nagrody mimo, iż niejednokrotnie ciężko mu było pogodzić pracę w swoim gospodarstwie z wyjazdami zespołu na występy i koncerty.     Dzięki zaangażowaniu i dyspozycyjności do pracy społecznej jest człowiekiem cieszącym się sympatią i zaufaniem lokalnej społeczności. Jest niezwykle skromnym i dobrym  człowiekiem, który w zamian niczego nie oczekiwał. Przez wiele lat był do dyspozycji naszego  Zespołu i z chęcią uczestniczył w życiu zespołowym. Jesteśmy dumni z pana Michała i życzymy mu dużo zdrowia!!!