FOTOWOLTAIKA - Spotkanie z firmą Energia Plus Gaz

FOTOWOLTAIKA - Spotkanie z firmą Energia Plus Gaz

Zapraszamy na spotkanie z firmą Energia Plus Gaz. W czwartek (27.06.2019) o godzinie 18:00 w sali w Smardzowie, odbędzie się spotkanie , którego tematem stanie się FOTOWOLTAIKA.

ANKIETA - Inicjatywy kulturalne

ANKIETA - Inicjatywy kulturalne

Jest nam niezmierne miło zaprosić Państwa do współpracy przy diagnozie potencjału kulturowego gminy Jerzmanowa.

Gra terenowa - regulamin

Gra terenowa - regulamin

Zapraszamy do udziału w grze terenowej zorganizowanej przez 125 Jaczowską Drużynę Harcerzy “Husaria” im.ks. Jeremiego Wiśniowieckiego, która odbędzie się podczas VI Festynu integracyjnego z osobami niepełnosprawnymi w najbliższą niedzielę (23.06.2019) w Smardzowie.

29/11/2016

Pan Michał Partyka wieloletni członek Zespołu Ludowego „ Jaczowiacy" uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Jerzmanowa”

Pan Michał Partyka urodził się 5 maja 1933 roku w Panasówce (dawne Kresy Wschodnie).
Od  najmłodszych lat Pan Michał przejawiał wiele talentów muzycznych. Jest samoukiem, choć trudno w to uwierzyć. Pięknie śpiewa, ale przede wszystkim gra na instrumentach.
Z Gminą Jerzmanowa związał się w latach pięćdziesiątych. Od czasu osiedlenia się w  Jaczowie był członkiem Zespołu  Ludowego „Jaczowiacy”, gdzie przez 55 lat grał na skrzypcach, zdobywając wyróżnienia i nagrody mimo, iż niejednokrotnie ciężko mu było pogodzić pracę w swoim gospodarstwie z wyjazdami zespołu na występy i koncerty.     Dzięki zaangażowaniu i dyspozycyjności do pracy społecznej jest człowiekiem cieszącym się sympatią i zaufaniem lokalnej społeczności. Jest niezwykle skromnym i dobrym  człowiekiem, który w zamian niczego nie oczekiwał. Przez wiele lat był do dyspozycji naszego  Zespołu i z chęcią uczestniczył w życiu zespołowym. Jesteśmy dumni z pana Michała i życzymy mu dużo zdrowia!!!