Koło Teatralne
21/09/2018

Koło Teatralne

Pociąga Cię scena i teatr? W każdy Wtorek w godz. 16:00-17:30 w sali OSP w Jerzmanowej, a od godz. 17:30-19:00 w Potoczku odbywają się spotkania Koła Teatralnego.

Warsztaty Plastyczne dla dzieci
14/09/2018

Warsztaty Plastyczne dla dzieci

Już od września ruszyły Warsztaty plastyczne, na które zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

Rajd rowerowy - fotorelacja
11/09/2018

Rajd rowerowy - fotorelacja

Sprzymierzeńcem Sołeckiego Rajdu Rowerowego, który odbył się  w minioną sobotę (08.09) była słoneczna pogoda, stąd  też na starcie  pod wiatą  w Jerzmanowej  spotkała się  liczna grupa  cyklistów.

29/11/2016

Pan Michał Partyka wieloletni członek Zespołu Ludowego „ Jaczowiacy" uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Gminy Jerzmanowa”

Pan Michał Partyka urodził się 5 maja 1933 roku w Panasówce (dawne Kresy Wschodnie).
Od  najmłodszych lat Pan Michał przejawiał wiele talentów muzycznych. Jest samoukiem, choć trudno w to uwierzyć. Pięknie śpiewa, ale przede wszystkim gra na instrumentach.
Z Gminą Jerzmanowa związał się w latach pięćdziesiątych. Od czasu osiedlenia się w  Jaczowie był członkiem Zespołu  Ludowego „Jaczowiacy”, gdzie przez 55 lat grał na skrzypcach, zdobywając wyróżnienia i nagrody mimo, iż niejednokrotnie ciężko mu było pogodzić pracę w swoim gospodarstwie z wyjazdami zespołu na występy i koncerty.     Dzięki zaangażowaniu i dyspozycyjności do pracy społecznej jest człowiekiem cieszącym się sympatią i zaufaniem lokalnej społeczności. Jest niezwykle skromnym i dobrym  człowiekiem, który w zamian niczego nie oczekiwał. Przez wiele lat był do dyspozycji naszego  Zespołu i z chęcią uczestniczył w życiu zespołowym. Jesteśmy dumni z pana Michała i życzymy mu dużo zdrowia!!!