Głosuj razem z nami codziennie na pracownię w Łagoszowie Małym

Wielkie Dyktando Gminne 2017
20/10/2017

Wielkie Dyktando Gminne 2017

W zmaganiach  z interpunkcją i ortografią  podczas Wielkiego Dyktanda  Gminnego wzięło udział 54 uczestników. Konkurs odbył się  18 października w sali narad  Urzędu Gminy Jerzmanowa.

Kurs szycia
17/10/2017

Kurs szycia

Pierwsze spotkanie  ma za sobą 15  adeptek szycia, które uczestniczą w  90 – godzinnym  kursie szycia, zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury.

11/10/2017

Informujemy, iż siedziba biura PZDR Głogów została przeniesiona.

Aktualny adres: Głogów, ul. Orbitalna 25a, 67-200 Głogów, tel. 76/833 43 88.

30/11/2016

Czytać czy nie czytać? Oto jest pytanie...

Zajęcia pod hasłem: „Czytać czy nie czytać. O to jest pytanie” zainaugurowały cykl spotkań dla młodzieży, które będą odbywać się w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowej. Scenariusze przebiegu spotkań w dużej mierze inspirowane są Program „W poszukiwaniu mądrości życia, podróże do Krainy Bajkozofii. wyróżnionym Bonem Kultury Województwa Małopolskiego w roku 2015/2016, opracowany i realizowany przez dr Wandę Matras. We wtorkowych zajęciach uczestniczyło  37  młodych osób. Uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej wraz z opiekunem Ks. Piotrem Matusem zastanawiali się wspólnie co daje nam kontakt z książką. Młodzież biorąca udział w zajęciach poznała edukacyjne i terapeutyczne wartości  bajek i powiastek filozoficznych  zaczerpniętych z różnych kręgów kulturowych. Uniwersalna mądrość tekstów skłoniła gimnazjalistów do refleksji na temat człowieka, natury, powinności moralnych oraz różnych sytuacji życiowych. Mamy nadzieję, że cykliczne wizyty w bibliotece i praca z tekstem zachęcą do sięgnięcia po lekturę i częstszego  korzystania z oferty edukacyjnej biblioteki.