DYKTANDO GMINNE 2018
19/10/2018

DYKTANDO GMINNE 2018

"Jarzmo", "ciemiężeni" i "charyzmatyczny" to według oceny uczestników hity wśród wyrazów Gminnego Dyktanda, które odbyło się w czwartek (18.10) w siedzibie Urzędu gminy Jerzmanowa. Dyktando treścią nawiązywało oczywiście do 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Bądzowianki
15/10/2018

Bądzowianki

W dniach 6-7 października odbyła się wycieczka do Kłodzka i Barda zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej dla działającego w Bądzowie Koła Gospodyń Wiejskich.

OTWARCIE KLUBU SENIORA
09/10/2018

OTWARCIE KLUBU SENIORA

W minioną sobotę (29.09) podczas Dnia Maniowa odbyło się Otwarcie Klubu Seniora. Spełniły się tym samym oczekiwania osób starszych, którym brakowało w gminie miejsca do spotkań, integracji i wspólnego odpoczynku.

30/11/2016

Czytać czy nie czytać? Oto jest pytanie...

Zajęcia pod hasłem: „Czytać czy nie czytać. O to jest pytanie” zainaugurowały cykl spotkań dla młodzieży, które będą odbywać się w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowej. Scenariusze przebiegu spotkań w dużej mierze inspirowane są Program „W poszukiwaniu mądrości życia, podróże do Krainy Bajkozofii. wyróżnionym Bonem Kultury Województwa Małopolskiego w roku 2015/2016, opracowany i realizowany przez dr Wandę Matras. We wtorkowych zajęciach uczestniczyło  37  młodych osób. Uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej wraz z opiekunem Ks. Piotrem Matusem zastanawiali się wspólnie co daje nam kontakt z książką. Młodzież biorąca udział w zajęciach poznała edukacyjne i terapeutyczne wartości  bajek i powiastek filozoficznych  zaczerpniętych z różnych kręgów kulturowych. Uniwersalna mądrość tekstów skłoniła gimnazjalistów do refleksji na temat człowieka, natury, powinności moralnych oraz różnych sytuacji życiowych. Mamy nadzieję, że cykliczne wizyty w bibliotece i praca z tekstem zachęcą do sięgnięcia po lekturę i częstszego  korzystania z oferty edukacyjnej biblioteki.