Biblioteka w Jerzmanowej - przerwa wakacyjna
10/08/2018

Biblioteka w Jerzmanowej - przerwa wakacyjna

Biblioteka w Jerzmanowej będzie nieczynna w dniach od 13-17 sierpnia. Po krótkiej przerwie wakacyjnej zapraszamy czytelników do wypożyczania nowości książkowych. Filia biblioteki w Jaczowie pracuje bez zmian. Zapraszamy.

Konkurs na dożynkową dekorację posesji
09/08/2018

Konkurs na dożynkową dekorację posesji

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Gminne Centrum Kultury jak co roku ogłasza konkurs na najładniejsze dekoracje dożynkowe. Zapraszamy do zapoznania się z pdf Regulamin konkursu

Ogłoszenie o naborze
09/08/2018

Ogłoszenie o naborze

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: specjalista ds. obsługi technicznej i najmu świetlic wiejskich. Wymiar czasu pracy 1 etat, forma zatrudnienia umowa o pracę. Zapraszamy do aplikowania.

30/11/2016

Czytać czy nie czytać? Oto jest pytanie...

Zajęcia pod hasłem: „Czytać czy nie czytać. O to jest pytanie” zainaugurowały cykl spotkań dla młodzieży, które będą odbywać się w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowej. Scenariusze przebiegu spotkań w dużej mierze inspirowane są Program „W poszukiwaniu mądrości życia, podróże do Krainy Bajkozofii. wyróżnionym Bonem Kultury Województwa Małopolskiego w roku 2015/2016, opracowany i realizowany przez dr Wandę Matras. We wtorkowych zajęciach uczestniczyło  37  młodych osób. Uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej wraz z opiekunem Ks. Piotrem Matusem zastanawiali się wspólnie co daje nam kontakt z książką. Młodzież biorąca udział w zajęciach poznała edukacyjne i terapeutyczne wartości  bajek i powiastek filozoficznych  zaczerpniętych z różnych kręgów kulturowych. Uniwersalna mądrość tekstów skłoniła gimnazjalistów do refleksji na temat człowieka, natury, powinności moralnych oraz różnych sytuacji życiowych. Mamy nadzieję, że cykliczne wizyty w bibliotece i praca z tekstem zachęcą do sięgnięcia po lekturę i częstszego  korzystania z oferty edukacyjnej biblioteki.