facebook
Aktualności

Aktualności

Aktualności

archiwum >

Wydarzenia z ostatniego okresu

Prezentacje Tradycji Wielkanocnych
23/03/2018

Prezentacje Tradycji Wielkanocnych

W czwartek 22 marca odbyły się Prezentacje Tradycji Wielkanocnych Powiatu Głogowskiego, które tym razem miały miejsce w Sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących
w Głogowie. 

[więcej...]
SZKÓŁKA ZĘBOWA
22/03/2018

SZKÓŁKA ZĘBOWA

20 marca, w pierwszy astronomiczny dzień wiosny nasza biblioteka postanowiła zorganizować zajęcia higieniczne. Czas na wiosenne porządki, a najlepiej zacząć od ząbków. Zaprosiliśmy Panią Bernardę Makowską wraz z mężem Piotrem. Pani Bernarda i Pan Piotr to hignieniści stomatologiczni z ponad 15-letnim stażem. Zajęcia miały charakter warsztatów edukacyjno-profilaktycznych pt. "Szkółka zębowa".

[więcej...]
Zmiana organizacji ruchu
20/03/2018

Zmiana organizacji ruchu

Podczas III Jarmarku Wielkanocnego  wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu

[więcej...]
30/11/2016

Czytać czy nie czytać? Oto jest pytanie...

wstecz >

Zajęcia pod hasłem: „Czytać czy nie czytać. O to jest pytanie” zainaugurowały cykl spotkań dla młodzieży, które będą odbywać się w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowej. Scenariusze przebiegu spotkań w dużej mierze inspirowane są Program „W poszukiwaniu mądrości życia, podróże do Krainy Bajkozofii. wyróżnionym Bonem Kultury Województwa Małopolskiego w roku 2015/2016, opracowany i realizowany przez dr Wandę Matras. We wtorkowych zajęciach uczestniczyło  37  młodych osób. Uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej wraz z opiekunem Ks. Piotrem Matusem zastanawiali się wspólnie co daje nam kontakt z książką. Młodzież biorąca udział w zajęciach poznała edukacyjne i terapeutyczne wartości  bajek i powiastek filozoficznych  zaczerpniętych z różnych kręgów kulturowych. Uniwersalna mądrość tekstów skłoniła gimnazjalistów do refleksji na temat człowieka, natury, powinności moralnych oraz różnych sytuacji życiowych. Mamy nadzieję, że cykliczne wizyty w bibliotece i praca z tekstem zachęcą do sięgnięcia po lekturę i częstszego  korzystania z oferty edukacyjnej biblioteki.