16/01/2018

Nabór na wolne stanowisko pracy

Nabór na wolne stanowisko pracy - specjalista ds. informatyczno-technicznych i najmu świtlic wiejskich.

16/01/2018

Nabór na wolne stanowisko pracy

Nabór na wolne stanowsiko pracy - instruktor ds. edukacyjno-kulturalnych.

Ferie 2018 - Zimowa Laba
11/01/2018

Ferie 2018 - Zimowa Laba

Zapraszamy na interesujące wyjazdy i zajęcia, które w czasie zimowych ferii organizuje Gminne Centrum Kultury. Zapisy i szczegóły wyjazdów pod numerem: 76 8312 111 lub 76 8384324. Zgody opiekunów i Regulamin do pobrania.

30/11/2016

Czytać czy nie czytać? Oto jest pytanie...

Zajęcia pod hasłem: „Czytać czy nie czytać. O to jest pytanie” zainaugurowały cykl spotkań dla młodzieży, które będą odbywać się w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowej. Scenariusze przebiegu spotkań w dużej mierze inspirowane są Program „W poszukiwaniu mądrości życia, podróże do Krainy Bajkozofii. wyróżnionym Bonem Kultury Województwa Małopolskiego w roku 2015/2016, opracowany i realizowany przez dr Wandę Matras. We wtorkowych zajęciach uczestniczyło  37  młodych osób. Uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej wraz z opiekunem Ks. Piotrem Matusem zastanawiali się wspólnie co daje nam kontakt z książką. Młodzież biorąca udział w zajęciach poznała edukacyjne i terapeutyczne wartości  bajek i powiastek filozoficznych  zaczerpniętych z różnych kręgów kulturowych. Uniwersalna mądrość tekstów skłoniła gimnazjalistów do refleksji na temat człowieka, natury, powinności moralnych oraz różnych sytuacji życiowych. Mamy nadzieję, że cykliczne wizyty w bibliotece i praca z tekstem zachęcą do sięgnięcia po lekturę i częstszego  korzystania z oferty edukacyjnej biblioteki.