V Festyn  Integracyjny  z Osobami Niepełnosprawnymi w Smardzowie
15/06/2018

V Festyn Integracyjny z Osobami Niepełnosprawnymi w Smardzowie

W najbliższa niedzielę, 17 czerwca  zapraszamy  mieszkańców na V Festyn  Integracyjny z Osobami Niepełnosprawnymi w Smardzowie.  Organizatorami  imprezy są:  Sołectwo Smardzów, Stowarzyszenie „Razem dla Smardzowa” oraz Parafia  pw. Św. Apostołów Szymona i  Judy Tadeusza w Jaczowie.  Organizacyjnie  i   technicznie  imprezę wspiera GCK.

Przegląd Zespołów Ludowych
11/06/2018

Przegląd Zespołów Ludowych

Przez 25 lat Przegląd Zespołów Ludowych  był  kulturalną  wizytówką  Jaczowa. Tegoroczny  jubileuszowy przegląd (09.0.6) miał  szczególne znaczenie ze względu na uroczyste otwarcie nowo wybudowanej sceny.

Konkurs na
07/06/2018

Konkurs na "Najpiękniejszy wianek nocy świętojańskiej"

Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy wianek. Konkurs zotanie rostrzygnięty podczas imprezy plenerowej pn. "Noc Świętojańska" 23 czerwca 2018 r. Dla zainteresownych pdf Regulamin konkursu

30/11/2016

Czytać czy nie czytać? Oto jest pytanie...

Zajęcia pod hasłem: „Czytać czy nie czytać. O to jest pytanie” zainaugurowały cykl spotkań dla młodzieży, które będą odbywać się w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowej. Scenariusze przebiegu spotkań w dużej mierze inspirowane są Program „W poszukiwaniu mądrości życia, podróże do Krainy Bajkozofii. wyróżnionym Bonem Kultury Województwa Małopolskiego w roku 2015/2016, opracowany i realizowany przez dr Wandę Matras. We wtorkowych zajęciach uczestniczyło  37  młodych osób. Uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej wraz z opiekunem Ks. Piotrem Matusem zastanawiali się wspólnie co daje nam kontakt z książką. Młodzież biorąca udział w zajęciach poznała edukacyjne i terapeutyczne wartości  bajek i powiastek filozoficznych  zaczerpniętych z różnych kręgów kulturowych. Uniwersalna mądrość tekstów skłoniła gimnazjalistów do refleksji na temat człowieka, natury, powinności moralnych oraz różnych sytuacji życiowych. Mamy nadzieję, że cykliczne wizyty w bibliotece i praca z tekstem zachęcą do sięgnięcia po lekturę i częstszego  korzystania z oferty edukacyjnej biblioteki.