Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego nr ZZP.JP.7.2019r., dotyczącego usługi cateringowej dożynek gminnych w 2019r. w Jaczowie.

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

1 czerwca 2019 od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej na Gminny Dzień Dziecka pn. "Średniowieczna Jerzmanowa".

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

JACZOWIACY to wyjątkowy i jedyny zespół ludowy działający na terenie gminy Jerzmanowa. Promuje gminę podczas przeglądów, festiwali ludowych, konkursów, występując na scenach lokalnych oraz w całym regionie Dolnego Śląska. Okazją do podsumowania działalności Jaczowiaków było Spotkanie Przyjaciół Zespołu, które wypełniło śpiewem i tańcem WDK w Jaczowie w minione sobotnie popołudnie (18.05).

30/11/2016

Czytać czy nie czytać? Oto jest pytanie...

Zajęcia pod hasłem: „Czytać czy nie czytać. O to jest pytanie” zainaugurowały cykl spotkań dla młodzieży, które będą odbywać się w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowej. Scenariusze przebiegu spotkań w dużej mierze inspirowane są Program „W poszukiwaniu mądrości życia, podróże do Krainy Bajkozofii. wyróżnionym Bonem Kultury Województwa Małopolskiego w roku 2015/2016, opracowany i realizowany przez dr Wandę Matras. We wtorkowych zajęciach uczestniczyło  37  młodych osób. Uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej wraz z opiekunem Ks. Piotrem Matusem zastanawiali się wspólnie co daje nam kontakt z książką. Młodzież biorąca udział w zajęciach poznała edukacyjne i terapeutyczne wartości  bajek i powiastek filozoficznych  zaczerpniętych z różnych kręgów kulturowych. Uniwersalna mądrość tekstów skłoniła gimnazjalistów do refleksji na temat człowieka, natury, powinności moralnych oraz różnych sytuacji życiowych. Mamy nadzieję, że cykliczne wizyty w bibliotece i praca z tekstem zachęcą do sięgnięcia po lekturę i częstszego  korzystania z oferty edukacyjnej biblioteki.