KONCERT KOLĘD
16/01/2019

KONCERT KOLĘD

27 stycznia br. na godzine, 18:00 zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Jaczowie (sala gimnastyczna) na Kolędy. Koncert zagra zespół w składzie:

ODBIERZ KALENDARZ 2019
14/01/2019

ODBIERZ KALENDARZ 2019

Rozdajemy kalendarze. Jeśli masz chęć, potrzebę i miejsce na ścianie przyjdź do GCK w Jerzmanowej odebrać kalendarz na 2019 rok. Kalendarz wydany został w ramach konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w Gminie Jerzmanowa”.

ZAJĘCIA REHABILITACYJNE
14/01/2019

ZAJĘCIA REHABILITACYJNE

Od dziś ruszają w Maniowie zajęcia rehabilitacyjne prowadzone przez Panią Edytę Grębską - doświadczoną trenerkę personalną, z pasją do ćwiczeń, terapii ruchem, holistycznym podejściem do człowieka i jego zdrowia, zainteresowaniem anatomią człowieka, żywieniem i wpływem odpowiedniego treningu na ciało.

30/11/2016

Czytać czy nie czytać? Oto jest pytanie...

Zajęcia pod hasłem: „Czytać czy nie czytać. O to jest pytanie” zainaugurowały cykl spotkań dla młodzieży, które będą odbywać się w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowej. Scenariusze przebiegu spotkań w dużej mierze inspirowane są Program „W poszukiwaniu mądrości życia, podróże do Krainy Bajkozofii. wyróżnionym Bonem Kultury Województwa Małopolskiego w roku 2015/2016, opracowany i realizowany przez dr Wandę Matras. We wtorkowych zajęciach uczestniczyło  37  młodych osób. Uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej wraz z opiekunem Ks. Piotrem Matusem zastanawiali się wspólnie co daje nam kontakt z książką. Młodzież biorąca udział w zajęciach poznała edukacyjne i terapeutyczne wartości  bajek i powiastek filozoficznych  zaczerpniętych z różnych kręgów kulturowych. Uniwersalna mądrość tekstów skłoniła gimnazjalistów do refleksji na temat człowieka, natury, powinności moralnych oraz różnych sytuacji życiowych. Mamy nadzieję, że cykliczne wizyty w bibliotece i praca z tekstem zachęcą do sięgnięcia po lekturę i częstszego  korzystania z oferty edukacyjnej biblioteki.