Półkolonie Jerzmanowa

Nabór na wolne stanowisko pracy
18/08/2017

Nabór na wolne stanowisko pracy

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Pracownik gospodarczy - palacz CO

W Cieniu Kolegiaty
17/08/2017

W Cieniu Kolegiaty

W Cieniu Kolegiaty  to ważna impreza  promująca region, kulturę i obyczaje  Powiatu Głogowskiego.  Nie mogło więc zabraknąć  Gminy Jerzmanowa, która wyeksponowała  wszystko to, czym słynie: gościnność, talent oraz  przepiękne tradycje  ludowe.

30/11/2016

Czytać czy nie czytać? Oto jest pytanie...

Zajęcia pod hasłem: „Czytać czy nie czytać. O to jest pytanie” zainaugurowały cykl spotkań dla młodzieży, które będą odbywać się w siedzibie Biblioteki w Jerzmanowej. Scenariusze przebiegu spotkań w dużej mierze inspirowane są Program „W poszukiwaniu mądrości życia, podróże do Krainy Bajkozofii. wyróżnionym Bonem Kultury Województwa Małopolskiego w roku 2015/2016, opracowany i realizowany przez dr Wandę Matras. We wtorkowych zajęciach uczestniczyło  37  młodych osób. Uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Narodowych w Jerzmanowej wraz z opiekunem Ks. Piotrem Matusem zastanawiali się wspólnie co daje nam kontakt z książką. Młodzież biorąca udział w zajęciach poznała edukacyjne i terapeutyczne wartości  bajek i powiastek filozoficznych  zaczerpniętych z różnych kręgów kulturowych. Uniwersalna mądrość tekstów skłoniła gimnazjalistów do refleksji na temat człowieka, natury, powinności moralnych oraz różnych sytuacji życiowych. Mamy nadzieję, że cykliczne wizyty w bibliotece i praca z tekstem zachęcą do sięgnięcia po lekturę i częstszego  korzystania z oferty edukacyjnej biblioteki.