Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i VII Bieg Gęsi

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i VII Bieg Gęsi

Narodowe Święto Niepodległości to bliskie sercom wszystkich Polaków najważniejsze ze świąt państwowych. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody w Gminie Jerzmanowa przypadły na 10 listopada i były równie wyjątkowe i huczne.

VII Bieg Gęsi - fotorelacja

VII Bieg Gęsi - fotorelacja

Zapraszamy do obszernej galerii z VII Edycji Biegu Gęsi, która odbyła się 10 listopada 2018 w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Jerzmanowej. Świętowanie niepodległości poprzez sport jakim są biegi jest już coroczną tradycją.

Koncerty - 100-lecie Niepodległości

Koncerty - 100-lecie Niepodległości

Tegoroczne wyjątkowe obchody 100-lecia Niepodległości nie mogły obyć się bez koncertów. 10 listopada 2018, na dużej scenie, patriotyczną i rockową nutą zagrali dla nas: młody Zespół IMAGO, pełny pozytywnej energii ALTHER EGO i wyczekiwana gwiazda wieczoru czyli LUXTORPEDA.

23/01/2017

Kulig

Piątkowy  kulig (20.01) był świetną frajdą  dla dzieci i dorosłych, którzy skorzystali z zaproszenia GCK.  Niezapomniane wrażenia  dostarczył oczywiście przejazd  saniami  w końskim zaprzęgu. Towarzyszyły mu zimowa aura, malowniczy las, dzwoneczki sań,  radosne okrzyki  uczestników kuligu, a także pochodnie, które oświetlały  drogę podczas szarówki. Po zakończonej sannie  każdy  mógł ogrzać się  przy ognisku i  poczęstować  gorącą herbatą.  Zimową przygodę  dopełniły pieczone na ognisku  kiełbaski, które wyjątkowo  smakowały na mrozie.

Gminne Centrum Kultury serdecznie dziękuje:

• strażakom z OSP w Jerzmanowej za pomoc i wsparcie  techniczne podczas  organizacji kuligu,
  • chłopakom ze Stowarzyszenia Hodowców i Miłośników Koni "Koń i Człowiek" w Jakubowie, dzięki którym możliwy był  koński kulig.