Mikołajki 2017
11/12/2017

Mikołajki 2017

Jerzmanowa znalazła się  na trasie mikołajkowego  orszaku więc grzeczne dzieci  ugościły świętego w sobotnie popołudnie (09.12) podczas Rodzinnego Festynu Mikołajkowego. Wraz z  artystami  krakowskich scen teatralnych Gminne  Centrum Kultury w Jerzmanowej, organizator imprezy,  przygotowało moc atrakcji.

Zajęcia artystyczne dla przedszkolaków
08/12/2017

Zajęcia artystyczne dla przedszkolaków

W Mikołajki instruktorki Gminnego Centrum Kultury przeprowadziły zajęcia dla dzieci z grupy "Misie Lubisie". Warsztaty tworzenia ozdób choinkowych z masy porcelanowej odbyły się w Gminnym Przedszkolu w Jerzmanowej "Kraina Marzeń".

Wieczór wspomnień
07/12/2017

Wieczór wspomnień

W minioną sobotę (02.12.) w świetlicy wiejskiej w Smardzowie odbyło się spotkanie pod hasłem „Wieczór wspomnień”. Ponad 100 osób przybyło na zaproszenie Gminnego Centrum Kultury, by wspólnie świętować sukces wydania książki „Pamiętniki, relacje i wspomnienia osadników rejonu obecnej gminy Jerzmanowa ( część 3)”.

23/01/2017

Kulig

Piątkowy  kulig (20.01) był świetną frajdą  dla dzieci i dorosłych, którzy skorzystali z zaproszenia GCK.  Niezapomniane wrażenia  dostarczył oczywiście przejazd  saniami  w końskim zaprzęgu. Towarzyszyły mu zimowa aura, malowniczy las, dzwoneczki sań,  radosne okrzyki  uczestników kuligu, a także pochodnie, które oświetlały  drogę podczas szarówki. Po zakończonej sannie  każdy  mógł ogrzać się  przy ognisku i  poczęstować  gorącą herbatą.  Zimową przygodę  dopełniły pieczone na ognisku  kiełbaski, które wyjątkowo  smakowały na mrozie.

Gminne Centrum Kultury serdecznie dziękuje:

• strażakom z OSP w Jerzmanowej za pomoc i wsparcie  techniczne podczas  organizacji kuligu,
  • chłopakom ze Stowarzyszenia Hodowców i Miłośników Koni "Koń i Człowiek" w Jakubowie, dzięki którym możliwy był  koński kulig.