Bal Emeryta i Rencisty 2018
13/02/2018

Bal Emeryta i Rencisty 2018

W karnawałową podróż  kontynentalną podczas  tegorocznego Balu Emeryta i Rencisty (10.02) Gminne Centrum Kultury zabrało seniorów do  Europy.  Po ubiegłorocznych  rytmach  Rio de Janeiro przyszedł czas na  wirowanie  w rytmie walca.

Legimi - już w gminnych bibliotekach
08/02/2018

Legimi - już w gminnych bibliotekach

Czytelnicy z gminy Jerzmanowa mogą mieć dostęp do ponad 2000 e-booków oferowanych przez wypożyczalnie internetową Legimi. Gminna Biblioteka Publiczna w Jerzmanowej przystąpiła do projektu "Legimi na Dolnym Śląsku" 2018. Każda osoba, która zapisze się do biblioteki otrzyma indywidualny kod uprawniający do darmowego pobierania i czytania e-booków do końca roku 2018!

Warsztaty utwardzania tekstylnego - Maniów
08/02/2018

Warsztaty utwardzania tekstylnego - Maniów

W ostatnim czasie w świetlicy wiejskiej w Maniowie odbyły się warsztaty utwardzania tekstylnego. Prace uczestniczek powstawały pod okiem Pani Katarzyny Jędrzejczak. Podczas zajęć kursantki wykonywały: wianki na drzwi i świecznik.

23/01/2017

Kulig

Piątkowy  kulig (20.01) był świetną frajdą  dla dzieci i dorosłych, którzy skorzystali z zaproszenia GCK.  Niezapomniane wrażenia  dostarczył oczywiście przejazd  saniami  w końskim zaprzęgu. Towarzyszyły mu zimowa aura, malowniczy las, dzwoneczki sań,  radosne okrzyki  uczestników kuligu, a także pochodnie, które oświetlały  drogę podczas szarówki. Po zakończonej sannie  każdy  mógł ogrzać się  przy ognisku i  poczęstować  gorącą herbatą.  Zimową przygodę  dopełniły pieczone na ognisku  kiełbaski, które wyjątkowo  smakowały na mrozie.

Gminne Centrum Kultury serdecznie dziękuje:

• strażakom z OSP w Jerzmanowej za pomoc i wsparcie  techniczne podczas  organizacji kuligu,
  • chłopakom ze Stowarzyszenia Hodowców i Miłośników Koni "Koń i Człowiek" w Jakubowie, dzięki którym możliwy był  koński kulig.