Dyktando Gminne pn.
14/10/2019

Dyktando Gminne pn. "Stanisław Moniuszko - opera"

Miłośników języka polskiego, ortografii i językowych potyczek zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym Dyktandzie Gminnym pn. "Stanisław Moniuszko - opera".

1. Międzypokoleniowy Turniej Szachowy

1. Międzypokoleniowy Turniej Szachowy

Ogromne skupienie, emocje i determinacja towarzyszyły uczestnikom 1. Międzypokoleniowego Turnieju Szachowego zorganizowanego 10.10.2019r. przez GCK w Jerzmanowej i Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Filharmonia bez Filharmonii

Filharmonia bez Filharmonii

W kameralnym gronie odbył się koncert muzyki klasycznej pn. „Jak w baroku z niczego robiono coś” w ramach festiwalu „Filharmonia bez Filharmonii”, który zagościł w miniony poniedziałek (7.10.2019r.) w Jaczowie.

23/01/2017

Kulig

Piątkowy  kulig (20.01) był świetną frajdą  dla dzieci i dorosłych, którzy skorzystali z zaproszenia GCK.  Niezapomniane wrażenia  dostarczył oczywiście przejazd  saniami  w końskim zaprzęgu. Towarzyszyły mu zimowa aura, malowniczy las, dzwoneczki sań,  radosne okrzyki  uczestników kuligu, a także pochodnie, które oświetlały  drogę podczas szarówki. Po zakończonej sannie  każdy  mógł ogrzać się  przy ognisku i  poczęstować  gorącą herbatą.  Zimową przygodę  dopełniły pieczone na ognisku  kiełbaski, które wyjątkowo  smakowały na mrozie.

Gminne Centrum Kultury serdecznie dziękuje:

• strażakom z OSP w Jerzmanowej za pomoc i wsparcie  techniczne podczas  organizacji kuligu,
  • chłopakom ze Stowarzyszenia Hodowców i Miłośników Koni "Koń i Człowiek" w Jakubowie, dzięki którym możliwy był  koński kulig.