SPOTKANIE KULTUR
20/07/2018

SPOTKANIE KULTUR

Gminne Centrum Kultury  zaprasza na  Spotkanie Kultur  -  imprezę  wielobarwną  strojami i wybrzmiewającą  muzyką  z różnych stron świata.  Impreza odbędzie się w okolicach pałacu w Jerzmanowej. Zachęcamy do zapoznania się z programem i pdf regulaminem imprezy.

VII edycja cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”
13/07/2018

VII edycja cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”

Od 26 lipca do 12 sierpnia, we wsiach, miasteczkach i miastach Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i Wielkopolski rozbrzmiewać będzie VII edycja cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”. W ramach cyklu odbędzie się 28 koncertów, a jego główną atrakcją będzie muzyka Antonio Vivaldiego, w tym słynne „Cztery Pory Roku”.

Święto bociana
04/07/2018

Święto bociana

W sobotę 30 czerwca na terenie świetlicy wiejskiej w Kurowicach 42a zorganizowano piknik rodzinny  Święto Bociana. Piknik rozpoczęły biegi z przeszkodami dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

23/01/2017

Kulig

Piątkowy  kulig (20.01) był świetną frajdą  dla dzieci i dorosłych, którzy skorzystali z zaproszenia GCK.  Niezapomniane wrażenia  dostarczył oczywiście przejazd  saniami  w końskim zaprzęgu. Towarzyszyły mu zimowa aura, malowniczy las, dzwoneczki sań,  radosne okrzyki  uczestników kuligu, a także pochodnie, które oświetlały  drogę podczas szarówki. Po zakończonej sannie  każdy  mógł ogrzać się  przy ognisku i  poczęstować  gorącą herbatą.  Zimową przygodę  dopełniły pieczone na ognisku  kiełbaski, które wyjątkowo  smakowały na mrozie.

Gminne Centrum Kultury serdecznie dziękuje:

• strażakom z OSP w Jerzmanowej za pomoc i wsparcie  techniczne podczas  organizacji kuligu,
  • chłopakom ze Stowarzyszenia Hodowców i Miłośników Koni "Koń i Człowiek" w Jakubowie, dzięki którym możliwy był  koński kulig.