Pisanki woskowe
03/04/2020

Pisanki woskowe

Zdobienie pisanek to nie tylko tradycja. Zajmują one honorowe miejsce w wielkanocnym koszyczku, a ich malowanie przynosi wiele radości i satysfakcji. Zobaczcie jak powstają u nas pisanki zdobione woskiem. Ich wykonanie wymaga nabrania wprawy ale wierzymy, że wyjdą Wam pięknie.

Palma wielkanocna
03/04/2020

Palma wielkanocna

Specjalnie dla Was zajęcia Lubię tworzyć i Dekoratornia przenoszą się do sieci. Zobaczcie jaki tutorial z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowały instruktorki Renia i Ada

Baranek i kurczaczek z pomponów
02/04/2020

Baranek i kurczaczek z pomponów

Mała puszysta maskotka to propozycja wielkanocnego projektu dla najmłodszych domowników od pani Kasi i Iwony prowadzących na co dzień zajęcia plastyczne dla dzieci.

23/01/2017

Kulig

Piątkowy  kulig (20.01) był świetną frajdą  dla dzieci i dorosłych, którzy skorzystali z zaproszenia GCK.  Niezapomniane wrażenia  dostarczył oczywiście przejazd  saniami  w końskim zaprzęgu. Towarzyszyły mu zimowa aura, malowniczy las, dzwoneczki sań,  radosne okrzyki  uczestników kuligu, a także pochodnie, które oświetlały  drogę podczas szarówki. Po zakończonej sannie  każdy  mógł ogrzać się  przy ognisku i  poczęstować  gorącą herbatą.  Zimową przygodę  dopełniły pieczone na ognisku  kiełbaski, które wyjątkowo  smakowały na mrozie.

Gminne Centrum Kultury serdecznie dziękuje:

• strażakom z OSP w Jerzmanowej za pomoc i wsparcie  techniczne podczas  organizacji kuligu,
  • chłopakom ze Stowarzyszenia Hodowców i Miłośników Koni "Koń i Człowiek" w Jakubowie, dzięki którym możliwy był  koński kulig.