DYKTANDO GMINNE 2018
19/10/2018

DYKTANDO GMINNE 2018

"Jarzmo", "ciemiężeni" i "charyzmatyczny" to według oceny uczestników hity wśród wyrazów Gminnego Dyktanda, które odbyło się w czwartek (18.10) w siedzibie Urzędu gminy Jerzmanowa. Dyktando treścią nawiązywało oczywiście do 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Bądzowianki
15/10/2018

Bądzowianki

W dniach 6-7 października odbyła się wycieczka do Kłodzka i Barda zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej dla działającego w Bądzowie Koła Gospodyń Wiejskich.

OTWARCIE KLUBU SENIORA
09/10/2018

OTWARCIE KLUBU SENIORA

W minioną sobotę (29.09) podczas Dnia Maniowa odbyło się Otwarcie Klubu Seniora. Spełniły się tym samym oczekiwania osób starszych, którym brakowało w gminie miejsca do spotkań, integracji i wspólnego odpoczynku.

07/03/2018

Powalczmy wspólnie o sukces Zespołu JACZOWIACY!

Powalczmy wspólnie o sukces Zespołu JACZOWIACY! Wygrana równa się  nagraniu płyty!

Jak już wcześniej informowaliśmy,  Zespół JACZOWIACY bierze udział w plebiscycie  pn. Lista Przebojów  Ludowych Radia Wrocław.

Przypomnijmy:  JACZOWIACY to jeden ze najstarszych  zespołów ludowych na Dolnym Śląsku.  W tym roku  obchodzić będzie  73 rocznicę  działalności.   Jest ponadczasowy, czego potwierdzeniem jest  jego wielopokoleniowość i nieustająca chęć  powiększania  dorobku artystycznego.  Zespół liczy 35 osób.    Najmłodsza grupa to dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zazwyczaj tańcząca  na scenie. Dorośli to grupa śpiewacza, której akompaniuje kapela w składzie:  2 akordeony, kontrabas i bęben. Zespół występuje  na lokalnych scenach uświetniając  imprezy gminne i powiatowe oraz  promuje gminę Jerzmanowa  podczas   wydarzeń regionalnych.

Głosowanie odbywa się  na dwa sposoby:

1)      SMS – em:  wymierz numer  72280 i w treści wpisz RW KAPELA Jaczowiacy (koszt SMS 2,46 zł z VAT)

2)      telefonicznie:  w trakcie trwania  programu pt. Lista Przebojów  Ludowych Radia Wrocław  (każda niedziela  w godz. 7.00 – 10.00)  zadzwoń pod nr  71 339 90 60 i oddaj swój głos

Głosowanie odbywa się do 24 marca 2018r.