SPOTKANIE KULTUR
20/07/2018

SPOTKANIE KULTUR

Gminne Centrum Kultury  zaprasza na  Spotkanie Kultur  -  imprezę  wielobarwną  strojami i wybrzmiewającą  muzyką  z różnych stron świata.  Impreza odbędzie się w okolicach pałacu w Jerzmanowej. Zachęcamy do zapoznania się z programem i pdf regulaminem imprezy.

VII edycja cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”
13/07/2018

VII edycja cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”

Od 26 lipca do 12 sierpnia, we wsiach, miasteczkach i miastach Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i Wielkopolski rozbrzmiewać będzie VII edycja cyklu koncertowego „Przedsionek Raju”. W ramach cyklu odbędzie się 28 koncertów, a jego główną atrakcją będzie muzyka Antonio Vivaldiego, w tym słynne „Cztery Pory Roku”.

Święto bociana
04/07/2018

Święto bociana

W sobotę 30 czerwca na terenie świetlicy wiejskiej w Kurowicach 42a zorganizowano piknik rodzinny  Święto Bociana. Piknik rozpoczęły biegi z przeszkodami dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych.

09/05/2018

Tydzień Bibliotek - 2018

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", nawiązuje zarówno do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak i do wielu symbolicznych i praktycznych odwołań ukazujących znaczenie nieskrępowanego żadnymi nakazami czy zakazami czytelnictwa i nieograniczonego dostępu do dziedzictwa kulturowego.
W ramach tygodnia bibliotek naszym czytelnikom proponujemy "wolność" od kar i konsekwencji za nie zwrócone w terminie książki. Czytelnicy którzy w dniach od 9 do 30 maja br. zwrócą przetrzymane pozycje nie tylko nie narażą się na karę bądź nieprzyjemności ale mogą liczyć na przychylność bibliotekarza. Z zaproszenia do obchodzenia tygodnia bibliotek  wraz z nami skorzystali najmłodsi czytelnicy. Dzieci z przedszkola w Jerzmanowej oraz Jaczowie będą miały okazję spotkać się z naszym gościem specjalnym. Pan Emilian Świeboda opowie przedszkolakom o swojej pasji jaką jest odkrywanie tajemnic historii regionu i udział w rekonstrukcjach historycznych. Ponad to kodujemy i programujemy w ramach programu "Zaprogramuj przyszłość". Tym razem w spotkaniu z Robotem Robertem będzie uczestniczyć grupa 4 - latków z Gminnego Przedszkola w Jerzmanowej.
Przed nami także piątkowe spotkanie DKK dla młodzieży, które ze względu na Tydzień Bibliotek będzie miało  szczególną oprawę. Zapraszamy wszystkich młodych czytelników, którzy chcieliby porozmawiać z nami na tematy związane z książka Anny Cieplak "Ma być czysto" ale też spędzić miło czas w sympatycznym towarzystwie.