Posumowanie Tygodnia Bibliotek
17/05/2018

Posumowanie Tygodnia Bibliotek

Tydzień Bibliotek 2018 już za nami. W tym roku wspólnie z biblioteką świętowali głównie najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki z Jerzmanowej i Jaczowa uczestniczyły w bardzo interesującym spotkaniu z Panem Emiliem Świebodą. Nasz gość zaprezentował stroje, broń i narzędzia, których niegdyś używali Słowianie. Opowiedział dzieciom o pracy archeologa, życiu w grodzie i zwyczajach ludności sprzed blisko tysiąca lat. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom przymierzenia strojów bitewnych i prezentacja broni. Tydzień bibliotek to także zajęcia z kodowania.

Zakończenie Warsztatów Tworzenia Biżuterii
14/05/2018

Zakończenie Warsztatów Tworzenia Biżuterii

W środę 9 Maja odbyło się Uroczyste zakończenie Warsztatów z Tworzenia Biżuterii.

UWAGA WAŻNA INFORMACJA Zajęcia Artystyczne
14/05/2018

UWAGA WAŻNA INFORMACJA Zajęcia Artystyczne

Informujemy, iż zajęcia artystyczne dla dzieci odbywają się do dnia 22 maja włącznie.

09/05/2018

Tydzień Bibliotek - 2018

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", nawiązuje zarówno do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak i do wielu symbolicznych i praktycznych odwołań ukazujących znaczenie nieskrępowanego żadnymi nakazami czy zakazami czytelnictwa i nieograniczonego dostępu do dziedzictwa kulturowego.
W ramach tygodnia bibliotek naszym czytelnikom proponujemy "wolność" od kar i konsekwencji za nie zwrócone w terminie książki. Czytelnicy którzy w dniach od 9 do 30 maja br. zwrócą przetrzymane pozycje nie tylko nie narażą się na karę bądź nieprzyjemności ale mogą liczyć na przychylność bibliotekarza. Z zaproszenia do obchodzenia tygodnia bibliotek  wraz z nami skorzystali najmłodsi czytelnicy. Dzieci z przedszkola w Jerzmanowej oraz Jaczowie będą miały okazję spotkać się z naszym gościem specjalnym. Pan Emilian Świeboda opowie przedszkolakom o swojej pasji jaką jest odkrywanie tajemnic historii regionu i udział w rekonstrukcjach historycznych. Ponad to kodujemy i programujemy w ramach programu "Zaprogramuj przyszłość". Tym razem w spotkaniu z Robotem Robertem będzie uczestniczyć grupa 4 - latków z Gminnego Przedszkola w Jerzmanowej.
Przed nami także piątkowe spotkanie DKK dla młodzieży, które ze względu na Tydzień Bibliotek będzie miało  szczególną oprawę. Zapraszamy wszystkich młodych czytelników, którzy chcieliby porozmawiać z nami na tematy związane z książka Anny Cieplak "Ma być czysto" ale też spędzić miło czas w sympatycznym towarzystwie.