Gminny Dzień Kobiet
15/02/2019

Gminny Dzień Kobiet

8-go marca 2019r. na godz. 18:00 zapraszamy do Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Jaczowie na Gminny Dzień Kobiet. Podczas tegorocznej imprezy dla Pań zagrają:

Podsumowanie Feryjnych Igraszek
13/02/2019

Podsumowanie Feryjnych Igraszek

Zakończył się czas ferii zimowych i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Najważniejsze są jednak miłe wspomnienia, a tych z pewnością nie zabraknie uczestnikom Feryjnych Igraszek organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej.

BEZPŁATNE KURSY
13/02/2019

BEZPŁATNE KURSY

Gminne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie organizacyjne dotyczące bezpłatnych kursów językowych i kursu komputerowego organizowanych przez firmę Severn Sp. z o. o. w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Znajomość języków i obsługi komputera furtką do większych szans na rynku pracy”.

09/05/2018

Tydzień Bibliotek - 2018

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek "(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA", nawiązuje zarówno do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak i do wielu symbolicznych i praktycznych odwołań ukazujących znaczenie nieskrępowanego żadnymi nakazami czy zakazami czytelnictwa i nieograniczonego dostępu do dziedzictwa kulturowego.
W ramach tygodnia bibliotek naszym czytelnikom proponujemy "wolność" od kar i konsekwencji za nie zwrócone w terminie książki. Czytelnicy którzy w dniach od 9 do 30 maja br. zwrócą przetrzymane pozycje nie tylko nie narażą się na karę bądź nieprzyjemności ale mogą liczyć na przychylność bibliotekarza. Z zaproszenia do obchodzenia tygodnia bibliotek  wraz z nami skorzystali najmłodsi czytelnicy. Dzieci z przedszkola w Jerzmanowej oraz Jaczowie będą miały okazję spotkać się z naszym gościem specjalnym. Pan Emilian Świeboda opowie przedszkolakom o swojej pasji jaką jest odkrywanie tajemnic historii regionu i udział w rekonstrukcjach historycznych. Ponad to kodujemy i programujemy w ramach programu "Zaprogramuj przyszłość". Tym razem w spotkaniu z Robotem Robertem będzie uczestniczyć grupa 4 - latków z Gminnego Przedszkola w Jerzmanowej.
Przed nami także piątkowe spotkanie DKK dla młodzieży, które ze względu na Tydzień Bibliotek będzie miało  szczególną oprawę. Zapraszamy wszystkich młodych czytelników, którzy chcieliby porozmawiać z nami na tematy związane z książka Anny Cieplak "Ma być czysto" ale też spędzić miło czas w sympatycznym towarzystwie.