Koło Teatralne
21/09/2018

Koło Teatralne

Pociąga Cię scena i teatr? W każdy Wtorek w godz. 16:00-17:30 w sali OSP w Jerzmanowej, a od godz. 17:30-19:00 w Potoczku odbywają się spotkania Koła Teatralnego.

Warsztaty Plastyczne dla dzieci
14/09/2018

Warsztaty Plastyczne dla dzieci

Już od września ruszyły Warsztaty plastyczne, na które zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

Rajd rowerowy - fotorelacja
11/09/2018

Rajd rowerowy - fotorelacja

Sprzymierzeńcem Sołeckiego Rajdu Rowerowego, który odbył się  w minioną sobotę (08.09) była słoneczna pogoda, stąd  też na starcie  pod wiatą  w Jerzmanowej  spotkała się  liczna grupa  cyklistów.

17/05/2018

Posumowanie Tygodnia Bibliotek

Tydzień Bibliotek 2018 już za nami. W tym roku wspólnie z biblioteką świętowali głównie najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki z Jerzmanowej i Jaczowa uczestniczyły w bardzo interesującym spotkaniu z Panem Emiliem Świebodą. Nasz gość zaprezentował stroje, broń i narzędzia, których niegdyś używali Słowianie. Opowiedział dzieciom o pracy archeologa, życiu w grodzie i zwyczajach ludności sprzed blisko tysiąca lat. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom przymierzenia strojów bitewnych i prezentacja broni.

Tydzień bibliotek to także zajęcia z kodowania. Zarówno przedszkolaki jak i klasy III i II wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość". Stworzony przez bibliotekarki Robot Robert sprawdza się świetnie w roli "nauczyciela". Dzieci z zapałem wykonują wszystkie zadania dla których inspiracją jest książka Zofii Staneckiej pt. "Robot Robert". W bibliotece kodujemy offline wykorzystując matę, kubeczki, zabawę z kropkami (pomysłu Anny Świć). Gwoździem programu jest jednak "misja ratunkowa". Dzieci mają za zadanie odnaleźć roboty ukryte w bibliotece za pomocą kodu jaki znajdą w kolorowych kopertach. Wszystkie roboty zawsze się znajdują a dzieciaki świetnie ze sobą współpracują. Warto dodać, że przedszkolaki pamiętają o święcie bibliotekarzy i bibliotekarek. Nasz zespół otrzymał przepiękne laurki i pysze słodkości. Prezenty od najmłodszych czytelników cieszą nas najbardziej i wynagradzają zawodowe troski.

Podczas Tygodnia Bibliotek odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowego DKK. Był to także dzień urodzin jednej z klubowiczek. Wykorzystaliśmy podwójną okazję do świętowania i zorganizowaliśmy małe przyjęcie urodzinowe. Jak przystało na urodziny był: tort, prezenty, a nawet pizza. Nie zabrakło oczywiście rozmowy o książkach.

Podsumowując miniony tydzień, jednocześnie przypominamy o naszej akcji. Wszyscy czytelnicy, którzy zapomnieli oddać książki w terminie a zdecydują się na to do 31 maja br. nie poniosą żadnych konsekwencji.

Więcej na blogu biblioteki: www.bibliotekajerzm.blogspot.com