XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych
25/03/2019

XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych

Ruszają zapisy na XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Jaczów 2019'. Zapraszamy do udziału wszystkie chętne zespoły o charakterze ludowym, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rozlicz Twój e-PIT
18/03/2019

Rozlicz Twój e-PIT

3 kwietnia 2019r. o godz. 17:00 zapraszamy Państwa do sali WDK w Jaczowie, na spotkanie, w trakcie którego zaprezentowana zostanie usługa e-PIT. Spotkanie będzie prowadził Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głogowie wraz ze specjalistą w zakresie rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych.

ROBOTYKA - Warsztaty
15/03/2019

ROBOTYKA - Warsztaty

Robotyka to bardzo młoda dziedzina nauki i w bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że zajmuje się budowaniem urządzeń, które ułatwiają nam życie, w tym także robotów. Coraz chętniej więc  zapisujemy nasze pociechy na zajęcia, które rozwijać będą „przy okazji” wiedzę z matematyki i fizyki ale również wspomogą dziecko w manualnej sferze jego rozwoju.

17/05/2018

Posumowanie Tygodnia Bibliotek

Tydzień Bibliotek 2018 już za nami. W tym roku wspólnie z biblioteką świętowali głównie najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki z Jerzmanowej i Jaczowa uczestniczyły w bardzo interesującym spotkaniu z Panem Emiliem Świebodą. Nasz gość zaprezentował stroje, broń i narzędzia, których niegdyś używali Słowianie. Opowiedział dzieciom o pracy archeologa, życiu w grodzie i zwyczajach ludności sprzed blisko tysiąca lat. Najwięcej radości sprawiło przedszkolakom przymierzenia strojów bitewnych i prezentacja broni.

Tydzień bibliotek to także zajęcia z kodowania. Zarówno przedszkolaki jak i klasy III i II wzięły udział w zajęciach w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość". Stworzony przez bibliotekarki Robot Robert sprawdza się świetnie w roli "nauczyciela". Dzieci z zapałem wykonują wszystkie zadania dla których inspiracją jest książka Zofii Staneckiej pt. "Robot Robert". W bibliotece kodujemy offline wykorzystując matę, kubeczki, zabawę z kropkami (pomysłu Anny Świć). Gwoździem programu jest jednak "misja ratunkowa". Dzieci mają za zadanie odnaleźć roboty ukryte w bibliotece za pomocą kodu jaki znajdą w kolorowych kopertach. Wszystkie roboty zawsze się znajdują a dzieciaki świetnie ze sobą współpracują. Warto dodać, że przedszkolaki pamiętają o święcie bibliotekarzy i bibliotekarek. Nasz zespół otrzymał przepiękne laurki i pysze słodkości. Prezenty od najmłodszych czytelników cieszą nas najbardziej i wynagradzają zawodowe troski.

Podczas Tygodnia Bibliotek odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowego DKK. Był to także dzień urodzin jednej z klubowiczek. Wykorzystaliśmy podwójną okazję do świętowania i zorganizowaliśmy małe przyjęcie urodzinowe. Jak przystało na urodziny był: tort, prezenty, a nawet pizza. Nie zabrakło oczywiście rozmowy o książkach.

Podsumowując miniony tydzień, jednocześnie przypominamy o naszej akcji. Wszyscy czytelnicy, którzy zapomnieli oddać książki w terminie a zdecydują się na to do 31 maja br. nie poniosą żadnych konsekwencji.

Więcej na blogu biblioteki: www.bibliotekajerzm.blogspot.com