NAJPIĘKNIEJSZA DOŻYNKOWA DEKORACJA POSESJI
12/08/2020

NAJPIĘKNIEJSZA DOŻYNKOWA DEKORACJA POSESJI

Tradycyjnie już zapraszamy mieszkańców Gminy Jerzmanowa do udziału w konkursie na Najpiękniejszą dożynkową dekorację posesji.

Smok
11/08/2020

Smok

Smok to symbol siły, mądrości i bogactwa. Występują w licznych mitach i legendach, jako stworzenia obdarzone dużą inteligencją. Potrafiły posługiwać się magią, znały ludzką mowę, a także ziały ogniem.

MŁODZIEŻOWE POŻEGNANIE WAKACJI
31/07/2020

MŁODZIEŻOWE POŻEGNANIE WAKACJI

Oferta tylko dla młodzieży gminy Jerzmanowa! Totalnie za free!!! Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza młodzież w wieku 14 – 18 lat na MŁODZIEŻOWE POŻEGNANIE WAKACJI – cykl wieczornych i nocnych warsztatów, dzień po dniu. Wyjątkowe spotkania prowadzone przez specjalnie zaproszonych prowadzących.

29/05/2018

Zawody Ligi Szkółek Kolarskich MTB Zagłębia Miedziowego

W minioną sobotę  (26.05) Gminne Centrum Kultury  w Jerzmanowej wsparło organizacyjnie  zawody Ligi Szkółek Kolarskich  MTB Zagłębia Miedziowego.  Patronat nad wyścigiem  objął wójt Lesław Golba,  a  gospodarzem  jerzmanowskiego etapu był Klub Sportowy  Bike Team.W trzech kategoriach wiekowych  wzięło udział  blisko 100 młodych  kolarzy. Dziewczęta i chłopcy  mieli do przejechania kilka pętli  po  trudnej, stromej  i obfitującej we wzniesienia trasie w zapałacowym parku.  Na mecie czekał na nich poczęstunek : owoce oraz   ryż z sosem borówkowym.  Nad bezpieczeństwem  czuwali  strażacy  z OSP w Jaczowie  oraz  ekipa  medyczna.

Kolarze  Klubu Sportowego Bike  Team  osiągnęli niebywały sukces stając w każdej  kategorii na pudle.  Zwycięzcy  otrzymali z rąk wójta  Lesława Golby  dyplomy, puchary oraz  nagrody rzeczowe.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim młodym kolarzom, którym  udało się przejechać

trudną trasę w jerzmanowskim parku.