DYKTANDO GMINNE 2018
19/10/2018

DYKTANDO GMINNE 2018

"Jarzmo", "ciemiężeni" i "charyzmatyczny" to według oceny uczestników hity wśród wyrazów Gminnego Dyktanda, które odbyło się w czwartek (18.10) w siedzibie Urzędu gminy Jerzmanowa. Dyktando treścią nawiązywało oczywiście do 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Bądzowianki
15/10/2018

Bądzowianki

W dniach 6-7 października odbyła się wycieczka do Kłodzka i Barda zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej dla działającego w Bądzowie Koła Gospodyń Wiejskich.

OTWARCIE KLUBU SENIORA
09/10/2018

OTWARCIE KLUBU SENIORA

W minioną sobotę (29.09) podczas Dnia Maniowa odbyło się Otwarcie Klubu Seniora. Spełniły się tym samym oczekiwania osób starszych, którym brakowało w gminie miejsca do spotkań, integracji i wspólnego odpoczynku.

05/06/2018

Gminny Dzień Dziecka 2018

W minioną sobotę w gminie Jerzmanowa świętowaliśmy Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali  moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Były zamki dmuchane, kącik plastyczny, trampoliny, elektroniczny paintball, zdalnie sterowane samochody, strefa lego, kule zorbingowe  i wiele innych zabaw dla dzieci.

Nie zabrakło także sportowej rywalizacji. Dzieci indywidualnie  oraz  w konkurencjach z tatusiami wygrywały  nagrody.

Dużą popularnością cieszyła się możliwość podziwiania panoramy Jerzmanowej ze strażackiego wysięgnika i przejażdżka tzw. tyrolką. Rodzicie, którzy towarzyszyli swoim pociechom w zabawie mogli odpocząć na wygodnych leżakach i kocach w strefie relaksu. Tam też dzielnie przez cały czas trwania imprezy fryzjerka i kosmetyczka spełniały życzenia nawet najbardziej wymagających klientów. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowano animację z trenerkami z Fitnessmani, baseny z kuleczkami, kącik czytania bajek. Na uwagę zasługuje również inicjatywa ratowników górniczych z JRGH w Sobinie, którzy szkolili najmłodszych w udzielaniu pierwszej pomocy.

Gminny Dzień Dziecka to także okazja do promocji czytelnictwa. Biblioteki z terenu gminy, nawiązując do idei Nocy Bibliotek, przygotowały stoisko z książkami,  literackimi zagadkami
 i grami.

Punktem kulminacyjnym zabawy był festiwal kolorów. Obsypywanie kolorowym proszkiem trwało kilka minut ale dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń i wywołało uśmiech nie tylko na twarzach dzieci.

Pogoda dopisała i frekwencja również. Mamy nadzieję, że udało się zaskoczyć dzieci i sprawić im wiele radość w tym szczególnym dla nich dniu.

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej  serdecznie dziękuje  sponsorom i partnerom  za  wywołanie  setek uśmiechów podczas Gminnego Dnia Dziecka:

SPONSORZY:

9) Fitnass Mania
10) Hennowe Mehendi Bernarda Makowska
11) Nauka  Gry na Perkusji P. Stępień
12) Salon Kosmetyczny "Z pasji do piękna"
13) Szkoła  Podstawowa i Liceum ”ASLAN"
14) Stowarzyszenie  NIEUSTRASZENI
15) KFC Oddział w Głogowie