Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego nr ZZP.JP.7.2019r., dotyczącego usługi cateringowej dożynek gminnych w 2019r. w Jaczowie.

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

1 czerwca 2019 od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej na Gminny Dzień Dziecka pn. "Średniowieczna Jerzmanowa".

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

JACZOWIACY to wyjątkowy i jedyny zespół ludowy działający na terenie gminy Jerzmanowa. Promuje gminę podczas przeglądów, festiwali ludowych, konkursów, występując na scenach lokalnych oraz w całym regionie Dolnego Śląska. Okazją do podsumowania działalności Jaczowiaków było Spotkanie Przyjaciół Zespołu, które wypełniło śpiewem i tańcem WDK w Jaczowie w minione sobotnie popołudnie (18.05).

05/06/2018

Gminny Dzień Dziecka 2018

W minioną sobotę w gminie Jerzmanowa świętowaliśmy Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali  moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Były zamki dmuchane, kącik plastyczny, trampoliny, elektroniczny paintball, zdalnie sterowane samochody, strefa lego, kule zorbingowe  i wiele innych zabaw dla dzieci.

Nie zabrakło także sportowej rywalizacji. Dzieci indywidualnie  oraz  w konkurencjach z tatusiami wygrywały  nagrody.

Dużą popularnością cieszyła się możliwość podziwiania panoramy Jerzmanowej ze strażackiego wysięgnika i przejażdżka tzw. tyrolką. Rodzicie, którzy towarzyszyli swoim pociechom w zabawie mogli odpocząć na wygodnych leżakach i kocach w strefie relaksu. Tam też dzielnie przez cały czas trwania imprezy fryzjerka i kosmetyczka spełniały życzenia nawet najbardziej wymagających klientów. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowano animację z trenerkami z Fitnessmani, baseny z kuleczkami, kącik czytania bajek. Na uwagę zasługuje również inicjatywa ratowników górniczych z JRGH w Sobinie, którzy szkolili najmłodszych w udzielaniu pierwszej pomocy.

Gminny Dzień Dziecka to także okazja do promocji czytelnictwa. Biblioteki z terenu gminy, nawiązując do idei Nocy Bibliotek, przygotowały stoisko z książkami,  literackimi zagadkami
 i grami.

Punktem kulminacyjnym zabawy był festiwal kolorów. Obsypywanie kolorowym proszkiem trwało kilka minut ale dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń i wywołało uśmiech nie tylko na twarzach dzieci.

Pogoda dopisała i frekwencja również. Mamy nadzieję, że udało się zaskoczyć dzieci i sprawić im wiele radość w tym szczególnym dla nich dniu.

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej  serdecznie dziękuje  sponsorom i partnerom  za  wywołanie  setek uśmiechów podczas Gminnego Dnia Dziecka:

SPONSORZY:

9) Fitnass Mania
10) Hennowe Mehendi Bernarda Makowska
11) Nauka  Gry na Perkusji P. Stępień
12) Salon Kosmetyczny "Z pasji do piękna"
13) Szkoła  Podstawowa i Liceum ”ASLAN"
14) Stowarzyszenie  NIEUSTRASZENI
15) KFC Oddział w Głogowie