Biblioteka w Jerzmanowej - przerwa wakacyjna
10/08/2018

Biblioteka w Jerzmanowej - przerwa wakacyjna

Biblioteka w Jerzmanowej będzie nieczynna w dniach od 13-17 sierpnia. Po krótkiej przerwie wakacyjnej zapraszamy czytelników do wypożyczania nowości książkowych. Filia biblioteki w Jaczowie pracuje bez zmian. Zapraszamy.

Konkurs na dożynkową dekorację posesji
09/08/2018

Konkurs na dożynkową dekorację posesji

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Gminne Centrum Kultury jak co roku ogłasza konkurs na najładniejsze dekoracje dożynkowe. Zapraszamy do zapoznania się z pdf Regulamin konkursu

Ogłoszenie o naborze
09/08/2018

Ogłoszenie o naborze

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: specjalista ds. obsługi technicznej i najmu świetlic wiejskich. Wymiar czasu pracy 1 etat, forma zatrudnienia umowa o pracę. Zapraszamy do aplikowania.

05/06/2018

Gminny Dzień Dziecka 2018

W minioną sobotę w gminie Jerzmanowa świętowaliśmy Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali  moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Były zamki dmuchane, kącik plastyczny, trampoliny, elektroniczny paintball, zdalnie sterowane samochody, strefa lego, kule zorbingowe  i wiele innych zabaw dla dzieci.

Nie zabrakło także sportowej rywalizacji. Dzieci indywidualnie  oraz  w konkurencjach z tatusiami wygrywały  nagrody.

Dużą popularnością cieszyła się możliwość podziwiania panoramy Jerzmanowej ze strażackiego wysięgnika i przejażdżka tzw. tyrolką. Rodzicie, którzy towarzyszyli swoim pociechom w zabawie mogli odpocząć na wygodnych leżakach i kocach w strefie relaksu. Tam też dzielnie przez cały czas trwania imprezy fryzjerka i kosmetyczka spełniały życzenia nawet najbardziej wymagających klientów. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowano animację z trenerkami z Fitnessmani, baseny z kuleczkami, kącik czytania bajek. Na uwagę zasługuje również inicjatywa ratowników górniczych z JRGH w Sobinie, którzy szkolili najmłodszych w udzielaniu pierwszej pomocy.

Gminny Dzień Dziecka to także okazja do promocji czytelnictwa. Biblioteki z terenu gminy, nawiązując do idei Nocy Bibliotek, przygotowały stoisko z książkami,  literackimi zagadkami
 i grami.

Punktem kulminacyjnym zabawy był festiwal kolorów. Obsypywanie kolorowym proszkiem trwało kilka minut ale dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń i wywołało uśmiech nie tylko na twarzach dzieci.

Pogoda dopisała i frekwencja również. Mamy nadzieję, że udało się zaskoczyć dzieci i sprawić im wiele radość w tym szczególnym dla nich dniu.

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej  serdecznie dziękuje  sponsorom i partnerom  za  wywołanie  setek uśmiechów podczas Gminnego Dnia Dziecka:

SPONSORZY:

9) Fitnass Mania
10) Hennowe Mehendi Bernarda Makowska
11) Nauka  Gry na Perkusji P. Stępień
12) Salon Kosmetyczny "Z pasji do piękna"
13) Szkoła  Podstawowa i Liceum ”ASLAN"
14) Stowarzyszenie  NIEUSTRASZENI
15) KFC Oddział w Głogowie