facebook
Aktualności

Aktualności

Inspektorem Danych Osobowych jest Tomasz Wadas

tel. 509 737 586, iod@glogow.pl

Aktualności

archiwum >

Wydarzenia z ostatniego okresu

DYKTANDO GMINNE 2018
19/10/2018

DYKTANDO GMINNE 2018

"Jarzmo", "ciemiężeni" i "charyzmatyczny" to według oceny uczestników hity wśród wyrazów Gminnego Dyktanda, które odbyło się w czwartek (18.10) w siedzibie Urzędu gminy Jerzmanowa. Dyktando treścią nawiązywało oczywiście do 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

[więcej...]
Bądzowianki
15/10/2018

Bądzowianki

W dniach 6-7 października odbyła się wycieczka do Kłodzka i Barda zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej dla działającego w Bądzowie Koła Gospodyń Wiejskich.

[więcej...]
OTWARCIE KLUBU SENIORA
09/10/2018

OTWARCIE KLUBU SENIORA

W minioną sobotę (29.09) podczas Dnia Maniowa odbyło się Otwarcie Klubu Seniora. Spełniły się tym samym oczekiwania osób starszych, którym brakowało w gminie miejsca do spotkań, integracji i wspólnego odpoczynku.

[więcej...]
05/06/2018

Gminny Dzień Dziecka 2018

wstecz >

W minioną sobotę w gminie Jerzmanowa świętowaliśmy Dzień Dziecka. Organizatorzy przygotowali  moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy. Były zamki dmuchane, kącik plastyczny, trampoliny, elektroniczny paintball, zdalnie sterowane samochody, strefa lego, kule zorbingowe  i wiele innych zabaw dla dzieci.

Nie zabrakło także sportowej rywalizacji. Dzieci indywidualnie  oraz  w konkurencjach z tatusiami wygrywały  nagrody.

 Dużą popularnością cieszyła się możliwość podziwiania panoramy Jerzmanowej ze strażackiego wysięgnika i przejażdżka tzw. tyrolką. Rodzicie, którzy towarzyszyli swoim pociechom w zabawie mogli odpocząć na wygodnych leżakach i kocach w strefie relaksu. Tam też dzielnie przez cały czas trwania imprezy fryzjerka i kosmetyczka spełniały życzenia nawet najbardziej wymagających klientów. Dla najmłodszych uczestników imprezy przygotowano animację z trenerkami z Fitnessmani, baseny z kuleczkami, kącik czytania bajek. Na uwagę zasługuje również inicjatywa ratowników górniczych z JRGH w Sobinie, którzy szkolili najmłodszych w udzielaniu pierwszej pomocy.

Gminny Dzień Dziecka to także okazja do promocji czytelnictwa. Biblioteki z terenu gminy, nawiązując do idei Nocy Bibliotek, przygotowały stoisko z książkami,  literackimi zagadkami
 i grami.

Punktem kulminacyjnym zabawy był festiwal kolorów. Obsypywanie kolorowym proszkiem trwało kilka minut ale dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń i wywołało uśmiech nie tylko na twarzach dzieci.

Pogoda dopisała i frekwencja również. Mamy nadzieję, że udało się zaskoczyć dzieci i sprawić im wiele radość w tym szczególnym dla nich dniu.

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej  serdecznie dziękuje  sponsorom i partnerom  za  wywołanie  setek uśmiechów podczas Gminnego Dnia Dziecka:

SPONSORZY:
1) Wójt Gminy Jerzmanowa
2) radni Gminy Jerzmanowa
3) Zakład Gospodarki Komunalnej w Jerzmanowej
4) Bank Spółdzielczemu w Głogowie
5) Przedsiębiorstwo Budowy Dróg w Głogowie
6) Zielone Ogrody Wioletta Miodowicz - Jakubowska
7) BAR - BUD  s.c. Mariola i Roman Barkowiak
8)  KAZET sp. z o.o. w Głogowie
9) Materiały Budowlane "RYCZEK" s.j. Agnieszka Makara, Dorota Ryczek
10) MODERNPOL Czesław Chmielewski
11) Piekarnia Jaczów Piotr Tomczyk

PARTNERZY:
1) EXFORM Tomasz Terefenko
2) Jednostka Ratownictwa  Górniczo - Hutniczego w Sobienie
3) SPORT GÓRSKI
4) GKS SOKÓŁ  Jerzmanowa
5) OSP w Jerzmanowej
6) OSP w Smardzowie
7) SMILE CLOWN
8) Głogowskie Stowarzyszenie OTWARTE DRZWI
9) Fitnass Mania
10) Hennowe Mehendi Bernarda Makowska
11) Nauka  Gry na Perkusji P. Stępień
12) Salon Kosmetyczny "Z pasji do piękna"
13) Szkoła  Podstawowa i Liceum ”ASLAN"
14) Stowarzyszenie  NIEUSTRASZENI
15) KFC Oddział w Głogowie