Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego nr ZZP.JP.7.2019r., dotyczącego usługi cateringowej dożynek gminnych w 2019r. w Jaczowie.

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

1 czerwca 2019 od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej na Gminny Dzień Dziecka pn. "Średniowieczna Jerzmanowa".

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

JACZOWIACY to wyjątkowy i jedyny zespół ludowy działający na terenie gminy Jerzmanowa. Promuje gminę podczas przeglądów, festiwali ludowych, konkursów, występując na scenach lokalnych oraz w całym regionie Dolnego Śląska. Okazją do podsumowania działalności Jaczowiaków było Spotkanie Przyjaciół Zespołu, które wypełniło śpiewem i tańcem WDK w Jaczowie w minione sobotnie popołudnie (18.05).

11/06/2018

Przegląd Zespołów Ludowych

Przez 25 lat Przegląd Zespołów Ludowych  był  kulturalną  wizytówką  Jaczowa. Tegoroczny  jubileuszowy przegląd (09.0.6) miał  szczególne znaczenie ze względu na uroczyste otwarcie nowo wybudowanej sceny.

Jak na wstępie podkreślono,   na scenie w Jaczowie  występowali zarówno artyści ludowi  jak i znane  gwiazdy  muzyki popularnej, lokalne zespoły biesiadne i weselne. Wiejski Dom Kultury sprzyjał narodzinom nowych talentów jak i podtrzymywał tradycje pokoleniowe, czego przykładem jest ponad 73 letnia działalność Zespołu Jaczowiacy. I właśnie z racji tego, że  Jaczów jest  miejscem tak szczególnie  ważnym dla  upowszechniania  kultury w gminie  Jerzmanowa  została podjęta  decyzja  o budowie  sceny.  Pierwsze prace budowlane  wykonano we wrześniu ubiegłego roku. Do powstania sceny – jak podkreślał wójt Lesław Golba – przyczyniła się w znacznej mierze  Fundacja Polska Miedź, która  przekazała  środki na pokrycie 1/3 kosztów  realizacji  inwestycji. Scenę  wykonała firma RADOXIM  według projektu  architekta  Dariusza Wojtowicza.  W dniu jej otwarcia  poświęcenia dokonali  Proboszcz ks. Piotr Matus oraz goszczący na  przeglądzie  zespołów ks. Kazimierz Korab z Wojcieszowa.

Po uroczystościach rozpoczęto przegląd. Jaczów, podobnie jak przez ostatnie ćwierćwiecze znowu rozbrzmiewał muzyką ludową.Każdego roku przegląd jest świętem folkloru, z kolorową  od strojów szatą graficzną, orkiestrą  dwugłosu złożonego  ze śpiewów  i żywej muzyki  instrumentalnej – zapowiedziała imprezę  dyrektor GCK  Barbara Reszczyńska. Ale to swoiste święto folkloru to przede wszystkim, jak podkreślają  gościnnie przybywające zespoły, serdeczna, prawie rodzinna atmosfera i możliwość spotkania oraz wymiany doświadczeń.

Podczas  25. Przeglądu  Zespołów Ludowych i Zespołów Folklorystycznych  na scenie zaprezentowało się 12 zespołów:  oczywiście  gospodarze  wydarzenia – Zespół Jaczowiacy i kolejno:  „Wojcieszowianki” z Wojcieszowa,  „Pecławianki”,  „Roztoka”, „Sobinianie”, „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego, „Przedmościanki”, „Chaber”, Grodzianki”,  „Serbowiacy”, „Dziadoszanki”,  „Polne Maki”. Podczas uroczystości  tradycyjnie  uhonorowano  członków Zespołu „Jaczowiacy”, którzy obchodzili jubileusz 10 – lecia pracy w Zespole.

GCK w Jerzmanowej  serdecznie dziękuje  za pomoc w organizacji  imprezy:

1. Panom z Koła Gospodyń Wiejskich w Jaczowie  za  przepyszny poczęstunek,
  2. Strażakom z Ochotniczej  Straży Pożarnej  w Jerzmanowej i  Jaczowie