KONCERT KOLĘD
16/01/2019

KONCERT KOLĘD

27 stycznia br. na godzine, 18:00 zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Jaczowie (sala gimnastyczna) na Kolędy. Koncert zagra zespół w składzie:

ODBIERZ KALENDARZ 2019
14/01/2019

ODBIERZ KALENDARZ 2019

Rozdajemy kalendarze. Jeśli masz chęć, potrzebę i miejsce na ścianie przyjdź do GCK w Jerzmanowej odebrać kalendarz na 2019 rok. Kalendarz wydany został w ramach konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w Gminie Jerzmanowa”.

ZAJĘCIA REHABILITACYJNE
14/01/2019

ZAJĘCIA REHABILITACYJNE

Od dziś ruszają w Maniowie zajęcia rehabilitacyjne prowadzone przez Panią Edytę Grębską - doświadczoną trenerkę personalną, z pasją do ćwiczeń, terapii ruchem, holistycznym podejściem do człowieka i jego zdrowia, zainteresowaniem anatomią człowieka, żywieniem i wpływem odpowiedniego treningu na ciało.

11/06/2018

Przegląd Zespołów Ludowych

Przez 25 lat Przegląd Zespołów Ludowych  był  kulturalną  wizytówką  Jaczowa. Tegoroczny  jubileuszowy przegląd (09.0.6) miał  szczególne znaczenie ze względu na uroczyste otwarcie nowo wybudowanej sceny.

Jak na wstępie podkreślono,   na scenie w Jaczowie  występowali zarówno artyści ludowi  jak i znane  gwiazdy  muzyki popularnej, lokalne zespoły biesiadne i weselne. Wiejski Dom Kultury sprzyjał narodzinom nowych talentów jak i podtrzymywał tradycje pokoleniowe, czego przykładem jest ponad 73 letnia działalność Zespołu Jaczowiacy. I właśnie z racji tego, że  Jaczów jest  miejscem tak szczególnie  ważnym dla  upowszechniania  kultury w gminie  Jerzmanowa  została podjęta  decyzja  o budowie  sceny.  Pierwsze prace budowlane  wykonano we wrześniu ubiegłego roku. Do powstania sceny – jak podkreślał wójt Lesław Golba – przyczyniła się w znacznej mierze  Fundacja Polska Miedź, która  przekazała  środki na pokrycie 1/3 kosztów  realizacji  inwestycji. Scenę  wykonała firma RADOXIM  według projektu  architekta  Dariusza Wojtowicza.  W dniu jej otwarcia  poświęcenia dokonali  Proboszcz ks. Piotr Matus oraz goszczący na  przeglądzie  zespołów ks. Kazimierz Korab z Wojcieszowa.

Po uroczystościach rozpoczęto przegląd. Jaczów, podobnie jak przez ostatnie ćwierćwiecze znowu rozbrzmiewał muzyką ludową.Każdego roku przegląd jest świętem folkloru, z kolorową  od strojów szatą graficzną, orkiestrą  dwugłosu złożonego  ze śpiewów  i żywej muzyki  instrumentalnej – zapowiedziała imprezę  dyrektor GCK  Barbara Reszczyńska. Ale to swoiste święto folkloru to przede wszystkim, jak podkreślają  gościnnie przybywające zespoły, serdeczna, prawie rodzinna atmosfera i możliwość spotkania oraz wymiany doświadczeń.

Podczas  25. Przeglądu  Zespołów Ludowych i Zespołów Folklorystycznych  na scenie zaprezentowało się 12 zespołów:  oczywiście  gospodarze  wydarzenia – Zespół Jaczowiacy i kolejno:  „Wojcieszowianki” z Wojcieszowa,  „Pecławianki”,  „Roztoka”, „Sobinianie”, „Lubin” z Krzeczyna Wielkiego, „Przedmościanki”, „Chaber”, Grodzianki”,  „Serbowiacy”, „Dziadoszanki”,  „Polne Maki”. Podczas uroczystości  tradycyjnie  uhonorowano  członków Zespołu „Jaczowiacy”, którzy obchodzili jubileusz 10 – lecia pracy w Zespole.

GCK w Jerzmanowej  serdecznie dziękuje  za pomoc w organizacji  imprezy:

1. Panom z Koła Gospodyń Wiejskich w Jaczowie  za  przepyszny poczęstunek,
  2. Strażakom z Ochotniczej  Straży Pożarnej  w Jerzmanowej i  Jaczowie