Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego nr ZZP.JP.7.2019r., dotyczącego usługi cateringowej dożynek gminnych w 2019r. w Jaczowie.

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

1 czerwca 2019 od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej na Gminny Dzień Dziecka pn. "Średniowieczna Jerzmanowa".

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

JACZOWIACY to wyjątkowy i jedyny zespół ludowy działający na terenie gminy Jerzmanowa. Promuje gminę podczas przeglądów, festiwali ludowych, konkursów, występując na scenach lokalnych oraz w całym regionie Dolnego Śląska. Okazją do podsumowania działalności Jaczowiaków było Spotkanie Przyjaciół Zespołu, które wypełniło śpiewem i tańcem WDK w Jaczowie w minione sobotnie popołudnie (18.05).

03/10/2018

Nagroda dla Koła Filmowego

Gminne Centrum Kultury, które patronuje działalności Koła Filmowego "Jerzmanowska Filmówka" zorganizowało wycieczkę dla jego uczestników.

Chłopcy wraz z opiekunem Koła p. Zofią Głowacką zobaczyli atrakcje Łodzi i Warszawy. Wycieczka była formą podziękowania za blisko 3 - letnią działalność Koła, które ogromnie przysłużyło się promocji gminy Jerzmanowa dokumentując ważne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i sportowe. Dla uczestników to nagroda za ich pracę i zaangażowanie. W ciągu dwóch wrześniowych dni członkowie koła odwiedzili w Łodzi Muzeum Kinematografii oraz mogli przespacerować się słynną ulicą Piotrkowską. W Warszawie wzięli udział w wykładzie na temat Warszawy w Międzywojennym filmie fabularnym, zwiedzali starówkę i siedzibę Sejmu. Niezwykle atrakcyjnym punktem wycieczki dla naszych młodych filmowców była wizyta w studio TVN gdzie mogli podglądnąć pracę dziennikarzy, filmowców i montażystów „od kuchni”.

Koło Filmowe bierze udział w przedsięwzięciach, których celem jest utrwalenie miejsc i zabytków, twórcze pokazanie ludzi żyjących i działających w lokalnym środowisku. Dla potwierdzenia dorobku "Jerzmanowskiej Filmówki" należy tu przypomnieć dokumentowanie takich wydarzeń jak: Święto Niepodległości i VI Bieg Gęsi (2017r.), Wieczór Wspomnień w Smardzowie (2017r.), III Jarmark Wielkanocny w Jaczowie (2018r.), 10 – lecie Sołectwa Zofiówka (2018r. film pt. „ Zofiówka piękna ludźmi i naturą”). Uczestnictwo w zajęciach koła to nie tylko zbieranie materiału filmowego ale także przygotowywanie materiałów redakcyjnych, montaż filmowy i lektorski. Zdobytą wiedzę uczestnicy Koła wykorzystują także startując w konkursach filmowych („Zabytkomania” – 2017r.) i projektach („Jak kręcić film” dla Fundacji Dzieciom TV).

Cieszymy się, że mogliśmy zapewnić uczestnikom takie atrakcje i niezapomniane wspomnienia. Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach i inicjatywach organizowanych przez GCK Jerzmanowa.