Gminny Dzień Kobiet
15/02/2019

Gminny Dzień Kobiet

8-go marca 2019r. na godz. 18:00 zapraszamy do Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Jaczowie na Gminny Dzień Kobiet. Podczas tegorocznej imprezy dla Pań zagrają:

Podsumowanie Feryjnych Igraszek
13/02/2019

Podsumowanie Feryjnych Igraszek

Zakończył się czas ferii zimowych i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Najważniejsze są jednak miłe wspomnienia, a tych z pewnością nie zabraknie uczestnikom Feryjnych Igraszek organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej.

BEZPŁATNE KURSY
13/02/2019

BEZPŁATNE KURSY

Gminne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie organizacyjne dotyczące bezpłatnych kursów językowych i kursu komputerowego organizowanych przez firmę Severn Sp. z o. o. w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Znajomość języków i obsługi komputera furtką do większych szans na rynku pracy”.

03/10/2018

Nagroda dla Koła Filmowego

Gminne Centrum Kultury, które patronuje działalności Koła Filmowego "Jerzmanowska Filmówka" zorganizowało wycieczkę dla jego uczestników.

Chłopcy wraz z opiekunem Koła p. Zofią Głowacką zobaczyli atrakcje Łodzi i Warszawy. Wycieczka była formą podziękowania za blisko 3 - letnią działalność Koła, które ogromnie przysłużyło się promocji gminy Jerzmanowa dokumentując ważne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i sportowe. Dla uczestników to nagroda za ich pracę i zaangażowanie. W ciągu dwóch wrześniowych dni członkowie koła odwiedzili w Łodzi Muzeum Kinematografii oraz mogli przespacerować się słynną ulicą Piotrkowską. W Warszawie wzięli udział w wykładzie na temat Warszawy w Międzywojennym filmie fabularnym, zwiedzali starówkę i siedzibę Sejmu. Niezwykle atrakcyjnym punktem wycieczki dla naszych młodych filmowców była wizyta w studio TVN gdzie mogli podglądnąć pracę dziennikarzy, filmowców i montażystów „od kuchni”.

Koło Filmowe bierze udział w przedsięwzięciach, których celem jest utrwalenie miejsc i zabytków, twórcze pokazanie ludzi żyjących i działających w lokalnym środowisku. Dla potwierdzenia dorobku "Jerzmanowskiej Filmówki" należy tu przypomnieć dokumentowanie takich wydarzeń jak: Święto Niepodległości i VI Bieg Gęsi (2017r.), Wieczór Wspomnień w Smardzowie (2017r.), III Jarmark Wielkanocny w Jaczowie (2018r.), 10 – lecie Sołectwa Zofiówka (2018r. film pt. „ Zofiówka piękna ludźmi i naturą”). Uczestnictwo w zajęciach koła to nie tylko zbieranie materiału filmowego ale także przygotowywanie materiałów redakcyjnych, montaż filmowy i lektorski. Zdobytą wiedzę uczestnicy Koła wykorzystują także startując w konkursach filmowych („Zabytkomania” – 2017r.) i projektach („Jak kręcić film” dla Fundacji Dzieciom TV).

Cieszymy się, że mogliśmy zapewnić uczestnikom takie atrakcje i niezapomniane wspomnienia. Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach i inicjatywach organizowanych przez GCK Jerzmanowa.