Wieczerza Wigilijna 2018
17/12/2018

Wieczerza Wigilijna 2018

Blisko 150 emerytów, rencistów i osób samotnych wzięło udział w wieczerzy wigilijnej, która miała miejsce w Bądzowie (16.12). Z zaproszenia GCK skorzystały również władze samorządowe oraz przedstawiciele głogowskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

AUTOBUS - Wieczerza Wigilijna
14/12/2018

AUTOBUS - Wieczerza Wigilijna

W ramach Wieczerzy wigilijnej dnia 16.12.2018r. w Bądzowie o godz. 15:00 zorganizowany jest transport w obie strony dla uczestników wieczerzy.

Konwój Św. Mikołaja - wideo relacja
12/12/2018

Konwój Św. Mikołaja - wideo relacja

Zobaczcie krótką relację filmową z Konwoju Św. Mikołaja zorganizowanego w ramach Mikołajek 2018r. w Gminie Jerzmanowa.

03/10/2018

Nagroda dla Koła Filmowego

Gminne Centrum Kultury, które patronuje działalności Koła Filmowego "Jerzmanowska Filmówka" zorganizowało wycieczkę dla jego uczestników.

Chłopcy wraz z opiekunem Koła p. Zofią Głowacką zobaczyli atrakcje Łodzi i Warszawy. Wycieczka była formą podziękowania za blisko 3 - letnią działalność Koła, które ogromnie przysłużyło się promocji gminy Jerzmanowa dokumentując ważne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i sportowe. Dla uczestników to nagroda za ich pracę i zaangażowanie. W ciągu dwóch wrześniowych dni członkowie koła odwiedzili w Łodzi Muzeum Kinematografii oraz mogli przespacerować się słynną ulicą Piotrkowską. W Warszawie wzięli udział w wykładzie na temat Warszawy w Międzywojennym filmie fabularnym, zwiedzali starówkę i siedzibę Sejmu. Niezwykle atrakcyjnym punktem wycieczki dla naszych młodych filmowców była wizyta w studio TVN gdzie mogli podglądnąć pracę dziennikarzy, filmowców i montażystów „od kuchni”.

Koło Filmowe bierze udział w przedsięwzięciach, których celem jest utrwalenie miejsc i zabytków, twórcze pokazanie ludzi żyjących i działających w lokalnym środowisku. Dla potwierdzenia dorobku "Jerzmanowskiej Filmówki" należy tu przypomnieć dokumentowanie takich wydarzeń jak: Święto Niepodległości i VI Bieg Gęsi (2017r.), Wieczór Wspomnień w Smardzowie (2017r.), III Jarmark Wielkanocny w Jaczowie (2018r.), 10 – lecie Sołectwa Zofiówka (2018r. film pt. „ Zofiówka piękna ludźmi i naturą”). Uczestnictwo w zajęciach koła to nie tylko zbieranie materiału filmowego ale także przygotowywanie materiałów redakcyjnych, montaż filmowy i lektorski. Zdobytą wiedzę uczestnicy Koła wykorzystują także startując w konkursach filmowych („Zabytkomania” – 2017r.) i projektach („Jak kręcić film” dla Fundacji Dzieciom TV).

Cieszymy się, że mogliśmy zapewnić uczestnikom takie atrakcje i niezapomniane wspomnienia. Zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach i inicjatywach organizowanych przez GCK Jerzmanowa.