Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego nr ZZP.JP.7.2019r., dotyczącego usługi cateringowej dożynek gminnych w 2019r. w Jaczowie.

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

1 czerwca 2019 od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej na Gminny Dzień Dziecka pn. "Średniowieczna Jerzmanowa".

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

JACZOWIACY to wyjątkowy i jedyny zespół ludowy działający na terenie gminy Jerzmanowa. Promuje gminę podczas przeglądów, festiwali ludowych, konkursów, występując na scenach lokalnych oraz w całym regionie Dolnego Śląska. Okazją do podsumowania działalności Jaczowiaków było Spotkanie Przyjaciół Zespołu, które wypełniło śpiewem i tańcem WDK w Jaczowie w minione sobotnie popołudnie (18.05).

04/10/2018

Spotkanie autorskie- Katarzyna Bonda

W miniony poniedziałek Naszym gościem była pisarka Katarzyna Bonda. Autorka bestsellerowych kryminałów spotkała się z czytelnikami w świetlicy wiejskiej w Smardzowie.

Pani Katarzyna przez blisko dwie godziny cierpliwie udzielała odpowiedzi na pytania prowadzącego spotkanie Pana Michała Wnuka oraz na lawinę pytań płynących od czytelników.  Pani Katarzyna kilkakrotnie podkreślała, że spotkania z czytelnikami traktuje jako nagrodę, za ciężką i czasochłonną pracę nad pisaniem książki. Możliwość bezpośredniej rozmowy z fanami jej kryminałów ładuje „baterie” i motywuje do dalszej pracy. Autorka w zajmujący sposób opowiadała  o procesie twórczym, o swoich inspiracjach, autorytetach, o mozolnym researchu, i o życiowych zakrętach, które doprowadziły ją do zastania „królową  polskiego kryminału”. Potwierdziła doniesienia o tym, że rzeczywiście najbardziej zajmujący etap tworzenia książki to głównie wymyślanie fabuły i konstruowanie planu a sam proces zapisu to już etap końcowy i trwa stosunkowo krótko. Pani Katarzyna podkreśliła, że jest wtedy niedostępna i odcina się od świata zewnętrznego. Przechadza się w dresie i ogranicza do minimum konieczność wyjścia z domu. Doskonale panuje nad tekstem i tworząc książkę dokładnie wie ile będzie zawierać scen i w jakim czasie jest wstanie je napisać, dopracować. Zdradziła nam, że jej współpraca z wydawnictwem układa się bardzo dobrze szczególnie, że oddaje swoje prace przed terminem. Wszystkich zaskoczyła odpowiedz Pani Katarzyny na pytanie o spędzanie czasu wolnego, tego poza pracą twórczą. Pani Kasia bez ogródek przyznała, że wbrew pozorom jest leniem i w czasie wolnym oddaje się czytaniu, oglądaniu seriali i wypoczywaniu na leżaku. Katarzyna Bonda podczas spotkania zaprezentowała się (zresztą jak zawsze) w przepięknej kreacji. Na wyraźną prośbę Pań uczestniczących w spotkani zdradziła, że sukienki powstają u krawcowej według jej autorskich projektów.

Aktualną trasę spotkań autorskich Pani Katarzyny promuje hasło „Wszystko ma swój koniec” nawiązujące do książki „Czerwony pająk” – ostatniej z serii z Saszą Załuską w roli głównej. Autorka potwierdziła, że przygoda z Saszą się skończyła ale na pewno nas zaskoczy kolejnym tytułem.

Dobry humor nie opuszczał autorki nawet na chwilę i udzielił się wszystkim zgormadzonym.  Pani Katarzyna udowodniła, że jest najlepszym adwokatem swoich powieści ponieważ po spotkaniu większość czytelników zakupiła dostępne książki i cierpliwie czekała w długiej kolejce po autograf.