DYKTANDO GMINNE 2018
19/10/2018

DYKTANDO GMINNE 2018

"Jarzmo", "ciemiężeni" i "charyzmatyczny" to według oceny uczestników hity wśród wyrazów Gminnego Dyktanda, które odbyło się w czwartek (18.10) w siedzibie Urzędu gminy Jerzmanowa. Dyktando treścią nawiązywało oczywiście do 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Bądzowianki
15/10/2018

Bądzowianki

W dniach 6-7 października odbyła się wycieczka do Kłodzka i Barda zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej dla działającego w Bądzowie Koła Gospodyń Wiejskich.

OTWARCIE KLUBU SENIORA
09/10/2018

OTWARCIE KLUBU SENIORA

W minioną sobotę (29.09) podczas Dnia Maniowa odbyło się Otwarcie Klubu Seniora. Spełniły się tym samym oczekiwania osób starszych, którym brakowało w gminie miejsca do spotkań, integracji i wspólnego odpoczynku.

09/10/2018

DZIEŃ MANIOWA 29.09.2018

W ostatnią sobotę września Maniów świętował podwójnie. W ramach Dnia Maniowa spotkali się mieszkańcy tej urokliwej wsi by bawić się podczas organizowanego co roku festynu ale i przedstawiciele pozostałych gminnych miejscowości by zainaugurować Otwarcie Klubu Seniora.

Imprezie dopisywało słońce i dobre nastroje przybyłych mieszkańców,a czas spędzony na boisku przy świetlicy uatrakcyjniały liczne zabawy prowadzone przez animatorów, a także konkursy dla dzieci i rodzin. Najmłodsi uczestnicy mogli umalować sobie twarze, zafarbować włosy, zrobić „tatuaż” i poczuć jak to jest być zamkniętym w wielkiej mydlanej bańce. Rodziny miały możliwość integracji podczas zabaw tanecznych i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Istotnym punktem programu było otwarcie Klubu Seniora, w ramach którego na sali świetlicy wiejskiej odbyły się występy zespołów, poczęstunek i tańce.

Organizacyjnie Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej wspierał Związek Gmin Zagłębia Miedziowego. Dzień Maniowa organizowany jest co roku z myślą o mieszkańcach wsi i mamy nadzieję, że z roku na rok zyskiwać będzie na atrakcyjności i cieszyć się coraz większą frekwencją mieszkańców.

logo_horyzont..jpg senior_plus_logowww.jpg