Wieczerza Wigilijna 2018
17/12/2018

Wieczerza Wigilijna 2018

Blisko 150 emerytów, rencistów i osób samotnych wzięło udział w wieczerzy wigilijnej, która miała miejsce w Bądzowie (16.12). Z zaproszenia GCK skorzystały również władze samorządowe oraz przedstawiciele głogowskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

AUTOBUS - Wieczerza Wigilijna
14/12/2018

AUTOBUS - Wieczerza Wigilijna

W ramach Wieczerzy wigilijnej dnia 16.12.2018r. w Bądzowie o godz. 15:00 zorganizowany jest transport w obie strony dla uczestników wieczerzy.

Konwój Św. Mikołaja - wideo relacja
12/12/2018

Konwój Św. Mikołaja - wideo relacja

Zobaczcie krótką relację filmową z Konwoju Św. Mikołaja zorganizowanego w ramach Mikołajek 2018r. w Gminie Jerzmanowa.

09/10/2018

OTWARCIE KLUBU SENIORA

W minioną sobotę (29.09) podczas Dnia Maniowa odbyło się Otwarcie Klubu Seniora. Spełniły się tym samym oczekiwania osób starszych, którym brakowało w gminie miejsca do spotkań, integracji i wspólnego odpoczynku.

Realizacja przedsięwzięcia, pozyskanie środków i przygotowanie miejsca to zasługa działań Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej z Panią Barbarą Reszczyńską na czele. Zakup nowoczesnego wyposażenia jak komfortowe meble,stoliki kawowe, komputery, telewizor czy ekspres do kawy, możliwy był za sprawą Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, z którego Gmina Jerzmanowa otrzymała środki w wysokości 25.000 zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba oraz przedstawicielka seniorów, sołtys Maniowa, Pani Adela Delewicz. Impreza pod hasłem „W Duszy i Ciele Patriotyzm”, którą organizacyjnie wspierał także Związek Gmin Zagłebia Miedziowego, nawiązywała do 100-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. I właśnie w duchu patriotyzmu odbyły się występy Zespołu „Głogowska Czwórka” pod dowództwem Zbigniewa Szparkowskiego oraz atrakcyjny program artystyczny Zespołu Senioritki z Nowego Miasteczka. Seniorzy mogli obejrzeć nowo powstałe pomieszczenie oraz posilić się przygotowanym poczęstunkiem, uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami oraz zabawie tanecznej prowadzonej przez DJ-a Tomka.

Zapraszamy więc do korzystania z nowo powstałego miejsca oraz oferty zajęć przygotowanej przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej. Adresujemy do Seniorów zajęcia rękodzieła artystycznego „Lubię tworzyć” oraz zajęcia psychologiczne. W środy organizowana będzie Dekoratornia, do której zapraszamy zarówno seniorów jak i osoby młode. Z biegiem czasu GCK ma w planach rozwinąć ofertę Klubu Seniora o zajęcia komputerowe, gimnastyczne czy rehabilitacyjne, polecamy więc śledzić naszą stronę i Facebooka.