Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego nr ZZP.JP.7.2019r., dotyczącego usługi cateringowej dożynek gminnych w 2019r. w Jaczowie.

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

1 czerwca 2019 od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej na Gminny Dzień Dziecka pn. "Średniowieczna Jerzmanowa".

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

JACZOWIACY to wyjątkowy i jedyny zespół ludowy działający na terenie gminy Jerzmanowa. Promuje gminę podczas przeglądów, festiwali ludowych, konkursów, występując na scenach lokalnych oraz w całym regionie Dolnego Śląska. Okazją do podsumowania działalności Jaczowiaków było Spotkanie Przyjaciół Zespołu, które wypełniło śpiewem i tańcem WDK w Jaczowie w minione sobotnie popołudnie (18.05).

09/10/2018

OTWARCIE KLUBU SENIORA

W minioną sobotę (29.09) podczas Dnia Maniowa odbyło się Otwarcie Klubu Seniora. Spełniły się tym samym oczekiwania osób starszych, którym brakowało w gminie miejsca do spotkań, integracji i wspólnego odpoczynku.

Realizacja przedsięwzięcia, pozyskanie środków i przygotowanie miejsca to zasługa działań Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej z Panią Barbarą Reszczyńską na czele. Zakup nowoczesnego wyposażenia jak komfortowe meble,stoliki kawowe, komputery, telewizor czy ekspres do kawy, możliwy był za sprawą Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, z którego Gmina Jerzmanowa otrzymała środki w wysokości 25.000 zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba oraz przedstawicielka seniorów, sołtys Maniowa, Pani Adela Delewicz. Impreza pod hasłem „W Duszy i Ciele Patriotyzm”, którą organizacyjnie wspierał także Związek Gmin Zagłebia Miedziowego, nawiązywała do 100-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. I właśnie w duchu patriotyzmu odbyły się występy Zespołu „Głogowska Czwórka” pod dowództwem Zbigniewa Szparkowskiego oraz atrakcyjny program artystyczny Zespołu Senioritki z Nowego Miasteczka. Seniorzy mogli obejrzeć nowo powstałe pomieszczenie oraz posilić się przygotowanym poczęstunkiem, uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami oraz zabawie tanecznej prowadzonej przez DJ-a Tomka.

Zapraszamy więc do korzystania z nowo powstałego miejsca oraz oferty zajęć przygotowanej przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej. Adresujemy do Seniorów zajęcia rękodzieła artystycznego „Lubię tworzyć” oraz zajęcia psychologiczne. W środy organizowana będzie Dekoratornia, do której zapraszamy zarówno seniorów jak i osoby młode. Z biegiem czasu GCK ma w planach rozwinąć ofertę Klubu Seniora o zajęcia komputerowe, gimnastyczne czy rehabilitacyjne, polecamy więc śledzić naszą stronę i Facebooka.