DYKTANDO GMINNE 2018
19/10/2018

DYKTANDO GMINNE 2018

"Jarzmo", "ciemiężeni" i "charyzmatyczny" to według oceny uczestników hity wśród wyrazów Gminnego Dyktanda, które odbyło się w czwartek (18.10) w siedzibie Urzędu gminy Jerzmanowa. Dyktando treścią nawiązywało oczywiście do 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Bądzowianki
15/10/2018

Bądzowianki

W dniach 6-7 października odbyła się wycieczka do Kłodzka i Barda zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej dla działającego w Bądzowie Koła Gospodyń Wiejskich.

09/10/2018

OTWARCIE KLUBU SENIORA

W minioną sobotę (29.09) podczas Dnia Maniowa odbyło się Otwarcie Klubu Seniora. Spełniły się tym samym oczekiwania osób starszych, którym brakowało w gminie miejsca do spotkań, integracji i wspólnego odpoczynku.

09/10/2018

OTWARCIE KLUBU SENIORA

Realizacja przedsięwzięcia, pozyskanie środków i przygotowanie miejsca to zasługa działań Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej z Panią Barbarą Reszczyńską na czele. Zakup nowoczesnego wyposażenia jak komfortowe meble,stoliki kawowe, komputery, telewizor czy ekspres do kawy, możliwy był za sprawą Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, z którego Gmina Jerzmanowa otrzymała środki w wysokości 25.000 zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba oraz przedstawicielka seniorów, sołtys Maniowa, Pani Adela Delewicz. Impreza pod hasłem „W Duszy i Ciele Patriotyzm”, którą organizacyjnie wspierał także Związek Gmin Zagłebia Miedziowego, nawiązywała do 100-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. I właśnie w duchu patriotyzmu odbyły się występy Zespołu „Głogowska Czwórka” pod dowództwem Zbigniewa Szparkowskiego oraz atrakcyjny program artystyczny Zespołu Senioritki z Nowego Miasteczka. Seniorzy mogli obejrzeć nowo powstałe pomieszczenie oraz posilić się przygotowanym poczęstunkiem, uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami oraz zabawie tanecznej prowadzonej przez DJ-a Tomka.

Zapraszamy więc do korzystania z nowo powstałego miejsca oraz oferty zajęć przygotowanej przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej. Adresujemy do Seniorów zajęcia rękodzieła artystycznego „Lubię tworzyć” oraz zajęcia psychologiczne. W środy organizowana będzie Dekoratornia, do której zapraszamy zarówno seniorów jak i osoby młode. Z biegiem czasu GCK ma w planach rozwinąć ofertę Klubu Seniora o zajęcia komputerowe, gimnastyczne czy rehabilitacyjne, polecamy więc śledzić naszą stronę i Facebooka.