Gminny Dzień Kobiet
15/02/2019

Gminny Dzień Kobiet

8-go marca 2019r. na godz. 18:00 zapraszamy do Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Jaczowie na Gminny Dzień Kobiet. Podczas tegorocznej imprezy dla Pań zagrają:

Podsumowanie Feryjnych Igraszek
13/02/2019

Podsumowanie Feryjnych Igraszek

Zakończył się czas ferii zimowych i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Najważniejsze są jednak miłe wspomnienia, a tych z pewnością nie zabraknie uczestnikom Feryjnych Igraszek organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej.

BEZPŁATNE KURSY
13/02/2019

BEZPŁATNE KURSY

Gminne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie organizacyjne dotyczące bezpłatnych kursów językowych i kursu komputerowego organizowanych przez firmę Severn Sp. z o. o. w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Znajomość języków i obsługi komputera furtką do większych szans na rynku pracy”.

09/10/2018

OTWARCIE KLUBU SENIORA

W minioną sobotę (29.09) podczas Dnia Maniowa odbyło się Otwarcie Klubu Seniora. Spełniły się tym samym oczekiwania osób starszych, którym brakowało w gminie miejsca do spotkań, integracji i wspólnego odpoczynku.

Realizacja przedsięwzięcia, pozyskanie środków i przygotowanie miejsca to zasługa działań Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej z Panią Barbarą Reszczyńską na czele. Zakup nowoczesnego wyposażenia jak komfortowe meble,stoliki kawowe, komputery, telewizor czy ekspres do kawy, możliwy był za sprawą Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, z którego Gmina Jerzmanowa otrzymała środki w wysokości 25.000 zł.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba oraz przedstawicielka seniorów, sołtys Maniowa, Pani Adela Delewicz. Impreza pod hasłem „W Duszy i Ciele Patriotyzm”, którą organizacyjnie wspierał także Związek Gmin Zagłebia Miedziowego, nawiązywała do 100-ej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. I właśnie w duchu patriotyzmu odbyły się występy Zespołu „Głogowska Czwórka” pod dowództwem Zbigniewa Szparkowskiego oraz atrakcyjny program artystyczny Zespołu Senioritki z Nowego Miasteczka. Seniorzy mogli obejrzeć nowo powstałe pomieszczenie oraz posilić się przygotowanym poczęstunkiem, uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami oraz zabawie tanecznej prowadzonej przez DJ-a Tomka.

Zapraszamy więc do korzystania z nowo powstałego miejsca oraz oferty zajęć przygotowanej przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej. Adresujemy do Seniorów zajęcia rękodzieła artystycznego „Lubię tworzyć” oraz zajęcia psychologiczne. W środy organizowana będzie Dekoratornia, do której zapraszamy zarówno seniorów jak i osoby młode. Z biegiem czasu GCK ma w planach rozwinąć ofertę Klubu Seniora o zajęcia komputerowe, gimnastyczne czy rehabilitacyjne, polecamy więc śledzić naszą stronę i Facebooka.