XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych
25/03/2019

XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych

Ruszają zapisy na XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Jaczów 2019'. Zapraszamy do udziału wszystkie chętne zespoły o charakterze ludowym, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rozlicz Twój e-PIT
18/03/2019

Rozlicz Twój e-PIT

3 kwietnia 2019r. o godz. 17:00 zapraszamy Państwa do sali WDK w Jaczowie, na spotkanie, w trakcie którego zaprezentowana zostanie usługa e-PIT. Spotkanie będzie prowadził Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głogowie wraz ze specjalistą w zakresie rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych.

ROBOTYKA - Warsztaty
15/03/2019

ROBOTYKA - Warsztaty

Robotyka to bardzo młoda dziedzina nauki i w bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że zajmuje się budowaniem urządzeń, które ułatwiają nam życie, w tym także robotów. Coraz chętniej więc  zapisujemy nasze pociechy na zajęcia, które rozwijać będą „przy okazji” wiedzę z matematyki i fizyki ale również wspomogą dziecko w manualnej sferze jego rozwoju.

31/10/2018

Jerzmanowska Kapsuła Czasu

Z okazji  100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  zapraszamy  wszystkich mieszkańców gminy do stworzenia „ Jerzmanowskiej kapsuły czasu”.

Do 6 listopada prosimy o wpisywanie pod postem na naszym Facebooku propozycji tego, co Państwa zdaniem powinniśmy zachować dla potomnych. Stworzymy w ten sposób listę 5 rzeczy, które warto umieścić w kapsule czasu.

10 listopada w czasie wydarzenia  pn. „100. Rocznica Odzyskania Niepodległości i VII Bieg Gęsi”  w Jerzmanowej wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli zostawić wiadomość dla przyszłych pokoleń w Jerzmanowskiej Księdze Wolności, która także zostanie umieszczona w kapsule czasu.

Będzie również okazja do przekazania takiej wiadomości w wersji filmowej. Na nagranie członkowie „Jerzmanowskiej Filmówki” zapraszają Państwa 10 listopada 2018r.  do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowej w godzinach od 9.00 do 11.00 i 14.30 do 16.00.

Wskazane przez Państwa rzeczy, Jerzmanowska Księga Wolności oraz nagranie zostaną umieszczone w kapsule czasu i zakopane przy budynku Urzędu Gminy z zastrzeżeniem, że będzie można je wydobyć dopiero za 100 lat.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do zabawy i stworzenia wizytówki naszych czasów. Niech nasi potomkowie zobaczą nas, usłyszą i przeczytają nasze przesłanie do przyszłości.