Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i VII Bieg Gęsi

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i VII Bieg Gęsi

Narodowe Święto Niepodległości to bliskie sercom wszystkich Polaków najważniejsze ze świąt państwowych. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody w Gminie Jerzmanowa przypadły na 10 listopada i były równie wyjątkowe i huczne.

VII Bieg Gęsi - fotorelacja

VII Bieg Gęsi - fotorelacja

Zapraszamy do obszernej galerii z VII Edycji Biegu Gęsi, która odbyła się 10 listopada 2018 w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Jerzmanowej. Świętowanie niepodległości poprzez sport jakim są biegi jest już coroczną tradycją.

Koncerty - 100-lecie Niepodległości

Koncerty - 100-lecie Niepodległości

Tegoroczne wyjątkowe obchody 100-lecia Niepodległości nie mogły obyć się bez koncertów. 10 listopada 2018, na dużej scenie, patriotyczną i rockową nutą zagrali dla nas: młody Zespół IMAGO, pełny pozytywnej energii ALTHER EGO i wyczekiwana gwiazda wieczoru czyli LUXTORPEDA.

31/10/2018

Jerzmanowska Kapsuła Czasu

Z okazji  100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  zapraszamy  wszystkich mieszkańców gminy do stworzenia „ Jerzmanowskiej kapsuły czasu”.

Do 6 listopada prosimy o wpisywanie pod postem na naszym Facebooku propozycji tego, co Państwa zdaniem powinniśmy zachować dla potomnych. Stworzymy w ten sposób listę 5 rzeczy, które warto umieścić w kapsule czasu.

10 listopada w czasie wydarzenia  pn. „100. Rocznica Odzyskania Niepodległości i VII Bieg Gęsi”  w Jerzmanowej wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli zostawić wiadomość dla przyszłych pokoleń w Jerzmanowskiej Księdze Wolności, która także zostanie umieszczona w kapsule czasu.

Będzie również okazja do przekazania takiej wiadomości w wersji filmowej. Na nagranie członkowie „Jerzmanowskiej Filmówki” zapraszają Państwa 10 listopada 2018r.  do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowej w godzinach od 9.00 do 11.00 i 14.30 do 16.00.

Wskazane przez Państwa rzeczy, Jerzmanowska Księga Wolności oraz nagranie zostaną umieszczone w kapsule czasu i zakopane przy budynku Urzędu Gminy z zastrzeżeniem, że będzie można je wydobyć dopiero za 100 lat.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do zabawy i stworzenia wizytówki naszych czasów. Niech nasi potomkowie zobaczą nas, usłyszą i przeczytają nasze przesłanie do przyszłości.