PRZEDSIONEK RAJU 2019
16/07/2019

PRZEDSIONEK RAJU 2019

1 sierpnia 2019r. na godz. 19:00 serdecznie zapraszamy Państwa do sali w Zespole Pałacowo-Parkowym w Bądzowie na wyjątkową muzyczną, rajską ucztę – koncert muzyki barokowej utworów skomponowanych przez Jana Sebastiana Bacha.

WYNAJEM NOWEJ ŚWIETLICY W GAIKACH
15/07/2019

WYNAJEM NOWEJ ŚWIETLICY W GAIKACH

Z dniem 15 lipca 2019r. rozpoczynamy najmy świetlicy wiejskiej w Gaikach. Świetlica mieszcząca się w Gaikach pod nr 30 to nowoczesny budynek otwarty pod koniec maja tego roku.

DIAGNOZA - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019'
12/07/2019

DIAGNOZA - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019'

W ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019’ publikujemy "Diagnozę i podsumowanie badań służących identyfikacji zasobów kulturotwórczych mieszkańców Gminy Jerzmanowa."

31/10/2018

Jerzmanowska Kapsuła Czasu

Z okazji  100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  zapraszamy  wszystkich mieszkańców gminy do stworzenia „ Jerzmanowskiej kapsuły czasu”.

Do 6 listopada prosimy o wpisywanie pod postem na naszym Facebooku propozycji tego, co Państwa zdaniem powinniśmy zachować dla potomnych. Stworzymy w ten sposób listę 5 rzeczy, które warto umieścić w kapsule czasu.

10 listopada w czasie wydarzenia  pn. „100. Rocznica Odzyskania Niepodległości i VII Bieg Gęsi”  w Jerzmanowej wszyscy uczestnicy imprezy będą mogli zostawić wiadomość dla przyszłych pokoleń w Jerzmanowskiej Księdze Wolności, która także zostanie umieszczona w kapsule czasu.

Będzie również okazja do przekazania takiej wiadomości w wersji filmowej. Na nagranie członkowie „Jerzmanowskiej Filmówki” zapraszają Państwa 10 listopada 2018r.  do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jerzmanowej w godzinach od 9.00 do 11.00 i 14.30 do 16.00.

Wskazane przez Państwa rzeczy, Jerzmanowska Księga Wolności oraz nagranie zostaną umieszczone w kapsule czasu i zakopane przy budynku Urzędu Gminy z zastrzeżeniem, że będzie można je wydobyć dopiero za 100 lat.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do zabawy i stworzenia wizytówki naszych czasów. Niech nasi potomkowie zobaczą nas, usłyszą i przeczytają nasze przesłanie do przyszłości.