PRZEDSIONEK RAJU 2019
16/07/2019

PRZEDSIONEK RAJU 2019

1 sierpnia 2019r. na godz. 19:00 serdecznie zapraszamy Państwa do sali w Zespole Pałacowo-Parkowym w Bądzowie na wyjątkową muzyczną, rajską ucztę – koncert muzyki barokowej utworów skomponowanych przez Jana Sebastiana Bacha.

WYNAJEM NOWEJ ŚWIETLICY W GAIKACH
15/07/2019

WYNAJEM NOWEJ ŚWIETLICY W GAIKACH

Z dniem 15 lipca 2019r. rozpoczynamy najmy świetlicy wiejskiej w Gaikach. Świetlica mieszcząca się w Gaikach pod nr 30 to nowoczesny budynek otwarty pod koniec maja tego roku.

DIAGNOZA - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019'
12/07/2019

DIAGNOZA - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019'

W ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019’ publikujemy "Diagnozę i podsumowanie badań służących identyfikacji zasobów kulturotwórczych mieszkańców Gminy Jerzmanowa."

05/11/2018

100.Rocznica Odzyskania Niepodległości

Przypominamy, że już w nadchodzący weekend w sobotę 10 listopada świętujemy z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy wszystkich na teren przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Jerzmanowej. W programie imprezy: VII Bieg Gęsi, KONCERTY ZESPOŁÓW: IMAGO, ALTHER EGO oraz LUXTORPEDA. Występy laureatów konkursu piosenki patriotycznej „Z młodej piersi się wyrwało”, Rekonstrukcja historyczna – Plenerowa lekcja zdobywania Niepodległości, ogłoszenie wyników Dyktanda Gminnego „Językowe Potyczki z historią w tle”. Kapsuła czasu, wręczenie nagród konkursu fotograficznego „Cztery pory roku”. Wykwintny bigos z gęsiną w reżyserii Kulinarnego Teatru Krzysztofa Górskiego. Mnóstwo atrakcji, zabaw i gier towarzyszących imprezie.

Miło nam poinformować, że grono sponsorów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i VII-go Biegu Gęsi, powiększyło się o Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dziękujemy za wsparcie!

plakaty___w_niepodleg__o__ci_2018.jpg

Na wspólne przeżywanie 100. Odzyskania Niepodległości zapraszają:
Organizatorzy:
Gmina Jerzmanowa
Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej
Sołectwa Gminy Jerzmanowa
Sołectwo Ruszowice
Partnerzy organizacyjni:
Sport Górski Jerzy Górski
Parafia pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie
125 Jaczowska Drużyna Harcerzy „Husaria”
Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce