Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i VII Bieg Gęsi

Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości i VII Bieg Gęsi

Narodowe Święto Niepodległości to bliskie sercom wszystkich Polaków najważniejsze ze świąt państwowych. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne obchody w Gminie Jerzmanowa przypadły na 10 listopada i były równie wyjątkowe i huczne.

VII Bieg Gęsi - fotorelacja

VII Bieg Gęsi - fotorelacja

Zapraszamy do obszernej galerii z VII Edycji Biegu Gęsi, która odbyła się 10 listopada 2018 w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Jerzmanowej. Świętowanie niepodległości poprzez sport jakim są biegi jest już coroczną tradycją.

Koncerty - 100-lecie Niepodległości

Koncerty - 100-lecie Niepodległości

Tegoroczne wyjątkowe obchody 100-lecia Niepodległości nie mogły obyć się bez koncertów. 10 listopada 2018, na dużej scenie, patriotyczną i rockową nutą zagrali dla nas: młody Zespół IMAGO, pełny pozytywnej energii ALTHER EGO i wyczekiwana gwiazda wieczoru czyli LUXTORPEDA.

05/11/2018

100.Rocznica Odzyskania Niepodległości

Przypominamy, że już w nadchodzący weekend w sobotę 10 listopada świętujemy z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy wszystkich na teren przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Jerzmanowej. W programie imprezy: VII Bieg Gęsi, KONCERTY ZESPOŁÓW: IMAGO, ALTHER EGO oraz LUXTORPEDA. Występy laureatów konkursu piosenki patriotycznej „Z młodej piersi się wyrwało”, Rekonstrukcja historyczna – Plenerowa lekcja zdobywania Niepodległości, ogłoszenie wyników Dyktanda Gminnego „Językowe Potyczki z historią w tle”. Kapsuła czasu, wręczenie nagród konkursu fotograficznego „Cztery pory roku”. Wykwintny bigos z gęsiną w reżyserii Kulinarnego Teatru Krzysztofa Górskiego. Mnóstwo atrakcji, zabaw i gier towarzyszących imprezie.

Miło nam poinformować, że grono sponsorów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i VII-go Biegu Gęsi, powiększyło się o Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dziękujemy za wsparcie!

plakaty___w_niepodleg__o__ci_2018.jpg

Na wspólne przeżywanie 100. Odzyskania Niepodległości zapraszają:
Organizatorzy:
Gmina Jerzmanowa
Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej
Sołectwa Gminy Jerzmanowa
Sołectwo Ruszowice
Partnerzy organizacyjni:
Sport Górski Jerzy Górski
Parafia pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie
125 Jaczowska Drużyna Harcerzy „Husaria”
Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce