XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych
25/03/2019

XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych

Ruszają zapisy na XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Jaczów 2019'. Zapraszamy do udziału wszystkie chętne zespoły o charakterze ludowym, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rozlicz Twój e-PIT
18/03/2019

Rozlicz Twój e-PIT

3 kwietnia 2019r. o godz. 17:00 zapraszamy Państwa do sali WDK w Jaczowie, na spotkanie, w trakcie którego zaprezentowana zostanie usługa e-PIT. Spotkanie będzie prowadził Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głogowie wraz ze specjalistą w zakresie rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych.

ROBOTYKA - Warsztaty
15/03/2019

ROBOTYKA - Warsztaty

Robotyka to bardzo młoda dziedzina nauki i w bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że zajmuje się budowaniem urządzeń, które ułatwiają nam życie, w tym także robotów. Coraz chętniej więc  zapisujemy nasze pociechy na zajęcia, które rozwijać będą „przy okazji” wiedzę z matematyki i fizyki ale również wspomogą dziecko w manualnej sferze jego rozwoju.

05/11/2018

100.Rocznica Odzyskania Niepodległości

Przypominamy, że już w nadchodzący weekend w sobotę 10 listopada świętujemy z okazji 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy wszystkich na teren przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Jerzmanowej. W programie imprezy: VII Bieg Gęsi, KONCERTY ZESPOŁÓW: IMAGO, ALTHER EGO oraz LUXTORPEDA. Występy laureatów konkursu piosenki patriotycznej „Z młodej piersi się wyrwało”, Rekonstrukcja historyczna – Plenerowa lekcja zdobywania Niepodległości, ogłoszenie wyników Dyktanda Gminnego „Językowe Potyczki z historią w tle”. Kapsuła czasu, wręczenie nagród konkursu fotograficznego „Cztery pory roku”. Wykwintny bigos z gęsiną w reżyserii Kulinarnego Teatru Krzysztofa Górskiego. Mnóstwo atrakcji, zabaw i gier towarzyszących imprezie.

Miło nam poinformować, że grono sponsorów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i VII-go Biegu Gęsi, powiększyło się o Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dziękujemy za wsparcie!

plakaty___w_niepodleg__o__ci_2018.jpg

Na wspólne przeżywanie 100. Odzyskania Niepodległości zapraszają:
Organizatorzy:
Gmina Jerzmanowa
Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej
Sołectwa Gminy Jerzmanowa
Sołectwo Ruszowice
Partnerzy organizacyjni:
Sport Górski Jerzy Górski
Parafia pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie
125 Jaczowska Drużyna Harcerzy „Husaria”
Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce