Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego nr ZZP.JP.7.2019r., dotyczącego usługi cateringowej dożynek gminnych w 2019r. w Jaczowie.

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

1 czerwca 2019 od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej na Gminny Dzień Dziecka pn. "Średniowieczna Jerzmanowa".

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

JACZOWIACY to wyjątkowy i jedyny zespół ludowy działający na terenie gminy Jerzmanowa. Promuje gminę podczas przeglądów, festiwali ludowych, konkursów, występując na scenach lokalnych oraz w całym regionie Dolnego Śląska. Okazją do podsumowania działalności Jaczowiaków było Spotkanie Przyjaciół Zespołu, które wypełniło śpiewem i tańcem WDK w Jaczowie w minione sobotnie popołudnie (18.05).

15/11/2018

VII Bieg Gęsi - fotorelacja

Zapraszamy do obszernej galerii z VII Edycji Biegu Gęsi, która odbyła się 10 listopada 2018 w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Jerzmanowej. Świętowanie niepodległości poprzez sport jakim są biegi jest już coroczną tradycją. Duch walki i wola zwycięstwa towarzysząca startującym zawodnikom to symbole walk o niepodległą Polskę.

W tegorocznym Biegu Gęsi zorganizowanym przez firmę Sport-Górski Jerzego Górskiego, linię startu i mety zlokalizowano na drodze wjazdowej do Pałacu. Od frontu zlokalizowano także biuro zawodów i małą scenę do dekoracji zwycięzców. W biegach na 7-miu dystansach wzięło udział ponad 500 zawodników. W samym biegu głównym wystartowało ich 209-ciu. Biegi rozpoczęły się w mglistej atmosferze poranka. Przybyłych sportowców i amatorów biegania przywitał Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba, który był również starterem biegów. Tradycyjnie zwycięzcy biegu głównego otrzymali w nagrodę pieczoną gęś. W ostatniej kategorii biegu open zawodnicy i kibice mogli pobrać z namiotu organizacyjnego pochodnie i zapalić je w ognisku. Znakiem tym podkreślili symbolikę Święta Niepodległości, tworząc Patriotyczny Łańcuch Ognia i przenosząc go na trasę biegów.

Tabela zwycięzców dostępna na stronie bieggesi.pl .

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.