Gminny Dzień Kobiet
15/02/2019

Gminny Dzień Kobiet

8-go marca 2019r. na godz. 18:00 zapraszamy do Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Jaczowie na Gminny Dzień Kobiet. Podczas tegorocznej imprezy dla Pań zagrają:

Podsumowanie Feryjnych Igraszek
13/02/2019

Podsumowanie Feryjnych Igraszek

Zakończył się czas ferii zimowych i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Najważniejsze są jednak miłe wspomnienia, a tych z pewnością nie zabraknie uczestnikom Feryjnych Igraszek organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej.

BEZPŁATNE KURSY
13/02/2019

BEZPŁATNE KURSY

Gminne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie organizacyjne dotyczące bezpłatnych kursów językowych i kursu komputerowego organizowanych przez firmę Severn Sp. z o. o. w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Znajomość języków i obsługi komputera furtką do większych szans na rynku pracy”.

15/11/2018

VII Bieg Gęsi - fotorelacja

Zapraszamy do obszernej galerii z VII Edycji Biegu Gęsi, która odbyła się 10 listopada 2018 w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Jerzmanowej. Świętowanie niepodległości poprzez sport jakim są biegi jest już coroczną tradycją. Duch walki i wola zwycięstwa towarzysząca startującym zawodnikom to symbole walk o niepodległą Polskę.

W tegorocznym Biegu Gęsi zorganizowanym przez firmę Sport-Górski Jerzego Górskiego, linię startu i mety zlokalizowano na drodze wjazdowej do Pałacu. Od frontu zlokalizowano także biuro zawodów i małą scenę do dekoracji zwycięzców. W biegach na 7-miu dystansach wzięło udział ponad 500 zawodników. W samym biegu głównym wystartowało ich 209-ciu. Biegi rozpoczęły się w mglistej atmosferze poranka. Przybyłych sportowców i amatorów biegania przywitał Wójt Gminy Jerzmanowa Lesław Golba, który był również starterem biegów. Tradycyjnie zwycięzcy biegu głównego otrzymali w nagrodę pieczoną gęś. W ostatniej kategorii biegu open zawodnicy i kibice mogli pobrać z namiotu organizacyjnego pochodnie i zapalić je w ognisku. Znakiem tym podkreślili symbolikę Święta Niepodległości, tworząc Patriotyczny Łańcuch Ognia i przenosząc go na trasę biegów.

Tabela zwycięzców dostępna na stronie bieggesi.pl .

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.