Wieczerza Wigilijna 2018
17/12/2018

Wieczerza Wigilijna 2018

Blisko 150 emerytów, rencistów i osób samotnych wzięło udział w wieczerzy wigilijnej, która miała miejsce w Bądzowie (16.12). Z zaproszenia GCK skorzystały również władze samorządowe oraz przedstawiciele głogowskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

AUTOBUS - Wieczerza Wigilijna
14/12/2018

AUTOBUS - Wieczerza Wigilijna

W ramach Wieczerzy wigilijnej dnia 16.12.2018r. w Bądzowie o godz. 15:00 zorganizowany jest transport w obie strony dla uczestników wieczerzy.

Konwój Św. Mikołaja - wideo relacja
12/12/2018

Konwój Św. Mikołaja - wideo relacja

Zobaczcie krótką relację filmową z Konwoju Św. Mikołaja zorganizowanego w ramach Mikołajek 2018r. w Gminie Jerzmanowa.

26/11/2018

Gala talentów 2018

W miniony piątek (23.11) odbyła się VI Gala Talentów poświęcona najzdolniejszym uczniom gminy Jerzmanowa. Zaproszenia na uroczystość otrzymało 133 młodych ludzi  oraz ich rodzice.

Synonim słowa „utalentowany”, które wskazał  inicjator programu stypendialnego i otwierający Galę - wójt Lesław Golba jest mnóstwo. Aby tymi słowami być określonym  - uwydatnił - trzeba wiele poświęceń, trudu i pracy, o czym najlepiej wiedzą nie tylko utalentowani i uzdolnieni, ale również ich rodzice i krewni.

Stypendia przyznane zostały za dorobek naukowy i artystyczny, osiągnięty w roku szkolnym i akademickim 2017/20 18. Stypendia naukowe, dla przyznania których warunkiem były średnie ocen powędrowały do 100 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz do 15 studentów. Talent, dorobek artystyczny,  ilość występów i prestiżowe tytuły decydowały o stypendium artystycznym, których laureatami zostało 18 uczniów.

Gmina Jerzmanowa obfituje w młodych, zdolnych i ambitnych wykonawców, czego wyraz dano w przerywnikach pomiędzy wręczaniem listów gratulacyjnych. Przepiękny wokal zaprezentowała Wiktoria Białek, która wystąpiła z utworem „Kasztany”, a Aleksandra Fudali pokazała wirtuozerię skrzypcową w „Polonezie” Wojciecha Kilara oraz  utworze „Introdukcja i tarantella” Pablo de Sarasate. Oprócz występów solowych na scenie zaprezentowały się grupy taneczne: SAMAR pod kierunkiem Sary Matelskiej oraz uczniowie SP w Jaczowie pod opieką artystyczną Pauliny Wolanin.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji Gali Talentów:

1)      Pani Wioletcie Olejnik – dyrektorowi i pracownikom Szkoły Podstawowej w Jaczowie,

2)      Pani Marioli Tuz – dyrektorowi  Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej,

3)      Pani Anecie Kantowicz,

4)      Pani Barbarze Mareńczak - Piechockiej - dyrektorowi MOK w Głogowie

5)      Pani Sarze Matelskiej,

6)      rodzicom i opiekunom  młodych artystów.