PRZEDSIONEK RAJU 2019
16/07/2019

PRZEDSIONEK RAJU 2019

1 sierpnia 2019r. na godz. 19:00 serdecznie zapraszamy Państwa do sali w Zespole Pałacowo-Parkowym w Bądzowie na wyjątkową muzyczną, rajską ucztę – koncert muzyki barokowej utworów skomponowanych przez Jana Sebastiana Bacha.

WYNAJEM NOWEJ ŚWIETLICY W GAIKACH
15/07/2019

WYNAJEM NOWEJ ŚWIETLICY W GAIKACH

Z dniem 15 lipca 2019r. rozpoczynamy najmy świetlicy wiejskiej w Gaikach. Świetlica mieszcząca się w Gaikach pod nr 30 to nowoczesny budynek otwarty pod koniec maja tego roku.

DIAGNOZA - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019'
12/07/2019

DIAGNOZA - Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2019'

W ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019’ publikujemy "Diagnozę i podsumowanie badań służących identyfikacji zasobów kulturotwórczych mieszkańców Gminy Jerzmanowa."

26/11/2018

Gala talentów 2018

W miniony piątek (23.11) odbyła się VI Gala Talentów poświęcona najzdolniejszym uczniom gminy Jerzmanowa. Zaproszenia na uroczystość otrzymało 133 młodych ludzi  oraz ich rodzice.

Synonim słowa „utalentowany”, które wskazał  inicjator programu stypendialnego i otwierający Galę - wójt Lesław Golba jest mnóstwo. Aby tymi słowami być określonym  - uwydatnił - trzeba wiele poświęceń, trudu i pracy, o czym najlepiej wiedzą nie tylko utalentowani i uzdolnieni, ale również ich rodzice i krewni.

Stypendia przyznane zostały za dorobek naukowy i artystyczny, osiągnięty w roku szkolnym i akademickim 2017/20 18. Stypendia naukowe, dla przyznania których warunkiem były średnie ocen powędrowały do 100 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz do 15 studentów. Talent, dorobek artystyczny,  ilość występów i prestiżowe tytuły decydowały o stypendium artystycznym, których laureatami zostało 18 uczniów.

Gmina Jerzmanowa obfituje w młodych, zdolnych i ambitnych wykonawców, czego wyraz dano w przerywnikach pomiędzy wręczaniem listów gratulacyjnych. Przepiękny wokal zaprezentowała Wiktoria Białek, która wystąpiła z utworem „Kasztany”, a Aleksandra Fudali pokazała wirtuozerię skrzypcową w „Polonezie” Wojciecha Kilara oraz  utworze „Introdukcja i tarantella” Pablo de Sarasate. Oprócz występów solowych na scenie zaprezentowały się grupy taneczne: SAMAR pod kierunkiem Sary Matelskiej oraz uczniowie SP w Jaczowie pod opieką artystyczną Pauliny Wolanin.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji Gali Talentów:

1)      Pani Wioletcie Olejnik – dyrektorowi i pracownikom Szkoły Podstawowej w Jaczowie,

2)      Pani Marioli Tuz – dyrektorowi  Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej,

3)      Pani Anecie Kantowicz,

4)      Pani Barbarze Mareńczak - Piechockiej - dyrektorowi MOK w Głogowie

5)      Pani Sarze Matelskiej,

6)      rodzicom i opiekunom  młodych artystów.