Gminny Dzień Kobiet
15/02/2019

Gminny Dzień Kobiet

8-go marca 2019r. na godz. 18:00 zapraszamy do Sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Jaczowie na Gminny Dzień Kobiet. Podczas tegorocznej imprezy dla Pań zagrają:

Podsumowanie Feryjnych Igraszek
13/02/2019

Podsumowanie Feryjnych Igraszek

Zakończył się czas ferii zimowych i odpoczynku od szkolnych obowiązków. Najważniejsze są jednak miłe wspomnienia, a tych z pewnością nie zabraknie uczestnikom Feryjnych Igraszek organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej.

BEZPŁATNE KURSY
13/02/2019

BEZPŁATNE KURSY

Gminne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie organizacyjne dotyczące bezpłatnych kursów językowych i kursu komputerowego organizowanych przez firmę Severn Sp. z o. o. w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Znajomość języków i obsługi komputera furtką do większych szans na rynku pracy”.

26/11/2018

Gala talentów 2018

W miniony piątek (23.11) odbyła się VI Gala Talentów poświęcona najzdolniejszym uczniom gminy Jerzmanowa. Zaproszenia na uroczystość otrzymało 133 młodych ludzi  oraz ich rodzice.

Synonim słowa „utalentowany”, które wskazał  inicjator programu stypendialnego i otwierający Galę - wójt Lesław Golba jest mnóstwo. Aby tymi słowami być określonym  - uwydatnił - trzeba wiele poświęceń, trudu i pracy, o czym najlepiej wiedzą nie tylko utalentowani i uzdolnieni, ale również ich rodzice i krewni.

Stypendia przyznane zostały za dorobek naukowy i artystyczny, osiągnięty w roku szkolnym i akademickim 2017/20 18. Stypendia naukowe, dla przyznania których warunkiem były średnie ocen powędrowały do 100 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz do 15 studentów. Talent, dorobek artystyczny,  ilość występów i prestiżowe tytuły decydowały o stypendium artystycznym, których laureatami zostało 18 uczniów.

Gmina Jerzmanowa obfituje w młodych, zdolnych i ambitnych wykonawców, czego wyraz dano w przerywnikach pomiędzy wręczaniem listów gratulacyjnych. Przepiękny wokal zaprezentowała Wiktoria Białek, która wystąpiła z utworem „Kasztany”, a Aleksandra Fudali pokazała wirtuozerię skrzypcową w „Polonezie” Wojciecha Kilara oraz  utworze „Introdukcja i tarantella” Pablo de Sarasate. Oprócz występów solowych na scenie zaprezentowały się grupy taneczne: SAMAR pod kierunkiem Sary Matelskiej oraz uczniowie SP w Jaczowie pod opieką artystyczną Pauliny Wolanin.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji Gali Talentów:

1)      Pani Wioletcie Olejnik – dyrektorowi i pracownikom Szkoły Podstawowej w Jaczowie,

2)      Pani Marioli Tuz – dyrektorowi  Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej,

3)      Pani Anecie Kantowicz,

4)      Pani Barbarze Mareńczak - Piechockiej - dyrektorowi MOK w Głogowie

5)      Pani Sarze Matelskiej,

6)      rodzicom i opiekunom  młodych artystów.