XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych
25/03/2019

XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych

Ruszają zapisy na XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Jaczów 2019'. Zapraszamy do udziału wszystkie chętne zespoły o charakterze ludowym, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rozlicz Twój e-PIT
18/03/2019

Rozlicz Twój e-PIT

3 kwietnia 2019r. o godz. 17:00 zapraszamy Państwa do sali WDK w Jaczowie, na spotkanie, w trakcie którego zaprezentowana zostanie usługa e-PIT. Spotkanie będzie prowadził Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głogowie wraz ze specjalistą w zakresie rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych.

ROBOTYKA - Warsztaty
15/03/2019

ROBOTYKA - Warsztaty

Robotyka to bardzo młoda dziedzina nauki i w bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że zajmuje się budowaniem urządzeń, które ułatwiają nam życie, w tym także robotów. Coraz chętniej więc  zapisujemy nasze pociechy na zajęcia, które rozwijać będą „przy okazji” wiedzę z matematyki i fizyki ale również wspomogą dziecko w manualnej sferze jego rozwoju.

11/03/2019

Gminny Dzień Kobiet - KONCERT

Ogromną frekwencją cieszył się tegoroczny koncert zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej przy wsparciu sponsora - Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wyprzedano wszystkie 200 biletów i już przed godziną 18-stą, 8 marca w piątkowy wieczór panie zaczęły zajmować przygotowane miejsca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jaczowie. Imprezę i konkursy poprowadził Bartosz Adamczak. Ze specjalną dedykacją dla Pań życzenia śpiewająco złożył Wójt Lesław Golba cytując fragment piosenki „A gdyby tak” zespołu Vox i wręczając tym samym symbolicznie kwiaty na ręce pani dyrektor GCK Barbary Reszczyńskiej.

Już od pierwszych taktów panie świetnie bawiły się przy przebojach legendarnej grupy Boney M w wykonaniu The Sounds of Boney M - powstałego w 2001 roku zespołu, który tworzą trzy wokalistki i frontman – Churchill. Wykonawcy pochodzą z Zimbabwe, Zambii ,Nigerii oraz wokalistka Magdalena z Polski, finalistka 8. Festiwalu im. Andrzeja Zauchy.

Gwiazdą wieczoru był zespół Vox w składzie Mariusz Matera, Witold Paszt i Dariusz Tokarzewski, którzy w stu procentach spełnili oczekiwania widowni. Profesjonalizm, doświadczenie, świetny wokal i gra oraz nieodparty urok panów zaczarował wszystkich. „Bananowy song”, „Zabiorę cię Magdaleno”, „Rycz mała rycz”, „Szczęśliwej drogi już czas” to hity, których nie zabrakło podczas koncertu.

Tańcom i śpiewom nie było końca. Zespoły obowiązkowo musiały wykonać Bis a za kulisami pozować do wspólnego zdjęcia z grupą fanek. „Rewelacyjny koncert i najlepszy prezent jaki można było sobie sprawić w tym dniu” – to recenzje uczestniczek koncertu.

Za wsparcie serdecznie dziękujemy:

1. Pani Wioletcie Olejnik – dyrektorowi i pracownikom Szkoły Podstawowej w Jaczowie,
  2. Strażakom OSP Jerzmanowa i Jaczów
  3. Dyrekcji szkoły Podstawowej w Jerzmanowej