FOTOWOLTAIKA - Spotkanie z firmą Energia Plus Gaz

FOTOWOLTAIKA - Spotkanie z firmą Energia Plus Gaz

Zapraszamy na spotkanie z firmą Energia Plus Gaz. W czwartek (27.06.2019) o godzinie 18:00 w sali w Smardzowie, odbędzie się spotkanie , którego tematem stanie się FOTOWOLTAIKA.

ANKIETA - Inicjatywy kulturalne

ANKIETA - Inicjatywy kulturalne

Jest nam niezmierne miło zaprosić Państwa do współpracy przy diagnozie potencjału kulturowego gminy Jerzmanowa.

Gra terenowa - regulamin

Gra terenowa - regulamin

Zapraszamy do udziału w grze terenowej zorganizowanej przez 125 Jaczowską Drużynę Harcerzy “Husaria” im.ks. Jeremiego Wiśniowieckiego, która odbędzie się podczas VI Festynu integracyjnego z osobami niepełnosprawnymi w najbliższą niedzielę (23.06.2019) w Smardzowie.

11/03/2019

Gminny Dzień Kobiet - KONCERT

Ogromną frekwencją cieszył się tegoroczny koncert zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej przy wsparciu sponsora - Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Wyprzedano wszystkie 200 biletów i już przed godziną 18-stą, 8 marca w piątkowy wieczór panie zaczęły zajmować przygotowane miejsca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Jaczowie. Imprezę i konkursy poprowadził Bartosz Adamczak. Ze specjalną dedykacją dla Pań życzenia śpiewająco złożył Wójt Lesław Golba cytując fragment piosenki „A gdyby tak” zespołu Vox i wręczając tym samym symbolicznie kwiaty na ręce pani dyrektor GCK Barbary Reszczyńskiej.

Już od pierwszych taktów panie świetnie bawiły się przy przebojach legendarnej grupy Boney M w wykonaniu The Sounds of Boney M - powstałego w 2001 roku zespołu, który tworzą trzy wokalistki i frontman – Churchill. Wykonawcy pochodzą z Zimbabwe, Zambii ,Nigerii oraz wokalistka Magdalena z Polski, finalistka 8. Festiwalu im. Andrzeja Zauchy.

Gwiazdą wieczoru był zespół Vox w składzie Mariusz Matera, Witold Paszt i Dariusz Tokarzewski, którzy w stu procentach spełnili oczekiwania widowni. Profesjonalizm, doświadczenie, świetny wokal i gra oraz nieodparty urok panów zaczarował wszystkich. „Bananowy song”, „Zabiorę cię Magdaleno”, „Rycz mała rycz”, „Szczęśliwej drogi już czas” to hity, których nie zabrakło podczas koncertu.

Tańcom i śpiewom nie było końca. Zespoły obowiązkowo musiały wykonać Bis a za kulisami pozować do wspólnego zdjęcia z grupą fanek. „Rewelacyjny koncert i najlepszy prezent jaki można było sobie sprawić w tym dniu” – to recenzje uczestniczek koncertu.

Za wsparcie serdecznie dziękujemy:

1. Pani Wioletcie Olejnik – dyrektorowi i pracownikom Szkoły Podstawowej w Jaczowie,
  2. Strażakom OSP Jerzmanowa i Jaczów
  3. Dyrekcji szkoły Podstawowej w Jerzmanowej