XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych
25/03/2019

XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych

Ruszają zapisy na XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych Jaczów 2019'. Zapraszamy do udziału wszystkie chętne zespoły o charakterze ludowym, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rozlicz Twój e-PIT
18/03/2019

Rozlicz Twój e-PIT

3 kwietnia 2019r. o godz. 17:00 zapraszamy Państwa do sali WDK w Jaczowie, na spotkanie, w trakcie którego zaprezentowana zostanie usługa e-PIT. Spotkanie będzie prowadził Naczelnik Urzędu Skarbowego w Głogowie wraz ze specjalistą w zakresie rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych.

ROBOTYKA - Warsztaty
15/03/2019

ROBOTYKA - Warsztaty

Robotyka to bardzo młoda dziedzina nauki i w bardzo dużym skrócie można powiedzieć, że zajmuje się budowaniem urządzeń, które ułatwiają nam życie, w tym także robotów. Coraz chętniej więc  zapisujemy nasze pociechy na zajęcia, które rozwijać będą „przy okazji” wiedzę z matematyki i fizyki ale również wspomogą dziecko w manualnej sferze jego rozwoju.

08/03/2019

Spotkanie autorskie z Bożeną Pajdosz

Już po raz drugi Gminne Centrum Kultury miało przyjemność gościć panią Bożenę Pajdosz – lokalną pisarkę, która zadebiutowała książką pt. „Pisane nocą”. Spotkanie autorskie odbyło się 5 marca w świetlicy wiejskiej w Bądzowie i miało bardzo kobiecy charakter, a to za sprawą nowo wydanego dzieła jakim jest romans pt. „Puch niemarny”. Jak zapowiada autorka jest to pierwsza część z cyklu pt. „Wymyśliłam Cię” mających powstać opowieści o kobietach dla kobiet.

Podczas spotkania wysłuchać można było fragmentów nowej książki i skosztować wyśmienitego wina pochodzącego z jej rodzinnej - należącej do syna, winnicy w Jakubowie. Motyw winnicy jest także głównym tłem fabuły ukazującej perypetie Małgorzaty – głównej bohaterki, przez co czytając książkę ma się nieodparte wrażenie mocnego powiązania bohaterki parającej się winiarstwem z autorką, która w prawdziwym życiu zajmuje się tym samym.

Sama autorka dała poznać się jako wrażliwa, otwarta i sympatyczna osoba doskonale znająca cechy kobiecej psychiki. Oprócz swojej pasji do pisania i trudnych osobistych życiowych decyzjach opowiadała również o winnicy oraz bardzo wymagającej pracy plantatora. Z powodzeniem zdołała oczarować swoją osobą wszystkich przybyłych czytelników.