FOTOWOLTAIKA - Spotkanie z firmą Energia Plus Gaz

FOTOWOLTAIKA - Spotkanie z firmą Energia Plus Gaz

Zapraszamy na spotkanie z firmą Energia Plus Gaz. W czwartek (27.06.2019) o godzinie 18:00 w sali w Smardzowie, odbędzie się spotkanie , którego tematem stanie się FOTOWOLTAIKA.

ANKIETA - Inicjatywy kulturalne

ANKIETA - Inicjatywy kulturalne

Jest nam niezmierne miło zaprosić Państwa do współpracy przy diagnozie potencjału kulturowego gminy Jerzmanowa.

Gra terenowa - regulamin

Gra terenowa - regulamin

Zapraszamy do udziału w grze terenowej zorganizowanej przez 125 Jaczowską Drużynę Harcerzy “Husaria” im.ks. Jeremiego Wiśniowieckiego, która odbędzie się podczas VI Festynu integracyjnego z osobami niepełnosprawnymi w najbliższą niedzielę (23.06.2019) w Smardzowie.

08/03/2019

Spotkanie autorskie z Bożeną Pajdosz

Już po raz drugi Gminne Centrum Kultury miało przyjemność gościć panią Bożenę Pajdosz – lokalną pisarkę, która zadebiutowała książką pt. „Pisane nocą”. Spotkanie autorskie odbyło się 5 marca w świetlicy wiejskiej w Bądzowie i miało bardzo kobiecy charakter, a to za sprawą nowo wydanego dzieła jakim jest romans pt. „Puch niemarny”. Jak zapowiada autorka jest to pierwsza część z cyklu pt. „Wymyśliłam Cię” mających powstać opowieści o kobietach dla kobiet.

Podczas spotkania wysłuchać można było fragmentów nowej książki i skosztować wyśmienitego wina pochodzącego z jej rodzinnej - należącej do syna, winnicy w Jakubowie. Motyw winnicy jest także głównym tłem fabuły ukazującej perypetie Małgorzaty – głównej bohaterki, przez co czytając książkę ma się nieodparte wrażenie mocnego powiązania bohaterki parającej się winiarstwem z autorką, która w prawdziwym życiu zajmuje się tym samym.

Sama autorka dała poznać się jako wrażliwa, otwarta i sympatyczna osoba doskonale znająca cechy kobiecej psychiki. Oprócz swojej pasji do pisania i trudnych osobistych życiowych decyzjach opowiadała również o winnicy oraz bardzo wymagającej pracy plantatora. Z powodzeniem zdołała oczarować swoją osobą wszystkich przybyłych czytelników.