Akademia Zdrowia
19/04/2019

Akademia Zdrowia

Tuż po świętach zapraszamy Państwa na bezpłatny wykład Akademii Zdrowia na temat oczyszczania organizmu z metali ciężkich. Jak radzić sobie ze skutkami szkodliwego wpływu arsenu i smogu?

Wesołych Świąt
17/04/2019

Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Wielkanocnych
najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
spokoju oraz radosnych spotkań
w gronie rodziny i przyjaciół.

Informacja
17/04/2019

Informacja

Informujemy, że w okresie przedświątecznym w Wielki Piatek i Wielka Sobotę 19-20.04.2019r. Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej będzie zamkniete.

15/04/2019

Konkurs na Najokazalszą Palmę Wielkanocną – WYNIKI

Zwyczaj wykonywania palm zakorzenił się w polskiej tradycji ludowej już w średniowieczu. Niedzielę Palmową nazywano ówcześnie Kwietną bądź Wierzbną. W tym dniu święcono palmy, które w tradycji chrześcijańskiej symbolizują odradzające się życie. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice Kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy.

Podtrzymując tę tradycję Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie oraz Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zorganizowały konkurs na Najokazalszą Palmę Wielkanocną podczas Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się w Niedzielę Palmową (14.04.2019r.)

Walka była bardzo wyrównana, a każda z palm wyjątkowa, jednak po wnikliwej ocenie kryteriów jak: wysokość, trwałość, naturalność, pracochłonność i inwencja twórcza, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

I miejsce – Krystyna Piluś ze Smardzowa;

II miejsce – KGW w Gaikach;

III miejsce – KGW w Ruszowicach;

Wyróżnienie – Pani Bożena Oaczadło  z Maniowa.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy  pomysłów oraz wygranej.  Po odbiór nagród prosimy zgłaszać się osobiście z dowodem osobistym do Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej, ul. Głogowska 8, do Pani Renaty Sienkiewicz.