FOTOWOLTAIKA - Spotkanie z firmą Energia Plus Gaz

FOTOWOLTAIKA - Spotkanie z firmą Energia Plus Gaz

Zapraszamy na spotkanie z firmą Energia Plus Gaz. W czwartek (27.06.2019) o godzinie 18:00 w sali w Smardzowie, odbędzie się spotkanie , którego tematem stanie się FOTOWOLTAIKA.

ANKIETA - Inicjatywy kulturalne

ANKIETA - Inicjatywy kulturalne

Jest nam niezmierne miło zaprosić Państwa do współpracy przy diagnozie potencjału kulturowego gminy Jerzmanowa.

Gra terenowa - regulamin

Gra terenowa - regulamin

Zapraszamy do udziału w grze terenowej zorganizowanej przez 125 Jaczowską Drużynę Harcerzy “Husaria” im.ks. Jeremiego Wiśniowieckiego, która odbędzie się podczas VI Festynu integracyjnego z osobami niepełnosprawnymi w najbliższą niedzielę (23.06.2019) w Smardzowie.

15/04/2019

Konkurs na Najokazalszą Palmę Wielkanocną – WYNIKI

Zwyczaj wykonywania palm zakorzenił się w polskiej tradycji ludowej już w średniowieczu. Niedzielę Palmową nazywano ówcześnie Kwietną bądź Wierzbną. W tym dniu święcono palmy, które w tradycji chrześcijańskiej symbolizują odradzające się życie. Tradycyjne palmy wielkanocne przygotowuje się z gałązek wierzby, która w symbolice Kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy.

Podtrzymując tę tradycję Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. św. Szymona i Judy Tadeusza w Jaczowie oraz Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zorganizowały konkurs na Najokazalszą Palmę Wielkanocną podczas Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się w Niedzielę Palmową (14.04.2019r.)

Walka była bardzo wyrównana, a każda z palm wyjątkowa, jednak po wnikliwej ocenie kryteriów jak: wysokość, trwałość, naturalność, pracochłonność i inwencja twórcza, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

I miejsce – Krystyna Piluś ze Smardzowa;

II miejsce – KGW w Gaikach;

III miejsce – KGW w Ruszowicach;

Wyróżnienie – Pani Bożena Oaczadło  z Maniowa.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy  pomysłów oraz wygranej.  Po odbiór nagród prosimy zgłaszać się osobiście z dowodem osobistym do Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej, ul. Głogowska 8, do Pani Renaty Sienkiewicz.