facebook
Aktualności

Aktualności

Inspektorem Danych Osobowych jest Tomasz Wadas

tel. 509 737 586, iod@glogow.pl

Aktualności

archiwum >

Wydarzenia z ostatniego okresu

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty
22/05/2019

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego nr ZZP.JP.7.2019r., dotyczącego usługi cateringowej dożynek gminnych w 2019r. w Jaczowie.

[więcej...]
Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa
22/05/2019

Gminny Dzień Dziecka - Średniowieczna Jerzmanowa

1 czerwca 2019 od godziny 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na teren Zespołu Pałacowo-Parkowego w Jerzmanowej na Gminny Dzień Dziecka pn. "Średniowieczna Jerzmanowa".

[więcej...]
Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY
22/05/2019

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

JACZOWIACY to wyjątkowy i jedyny zespół ludowy działający na terenie gminy Jerzmanowa. Promuje gminę podczas przeglądów, festiwali ludowych, konkursów, występując na scenach lokalnych oraz w całym regionie Dolnego Śląska. Okazją do podsumowania działalności Jaczowiaków było Spotkanie Przyjaciół Zespołu, które wypełniło śpiewem i tańcem WDK w Jaczowie w minione sobotnie popołudnie (18.05).

[więcej...]
07/05/2019

DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE

wstecz >

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że Gminne Centrum Kultury jako jedna z 50  instytucji kultury w Polsce uzyska dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury na zadanie „Jerzmanowskie inicjatywy kulturalne w Gminie Jerzmanowa” w ramach programu DOM KULTURY + INICJATYWY LOKALNE.

      Projekt podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy polega na  przeprowadzeniu diagnozy identyfikującej zasoby kulturotwórcze mieszkańców gminy oraz rozpoznanie potrzeb i oczekiwań różnych grup społecznych w zakresie kulturalnych inicjatyw lokalnych. W trakcie tego etapu będziemy spotykać się z mieszkańcami gminy Jerzmanowa oraz osobami związanymi z gminą, będziemy przeprowadzali wywiady grupowe i indywidualne oraz zbierali opinie w Fabryce Marzeń podczas  organizowanych imprez. Spotkacie nas w przestrzeni publicznej oraz w świetlicach wiejskich. W lipcu ogłosimy konkurs pn. „Jerzmanowskie Inicjatywy Kulturalne” na najciekawsze lokalne pomysły na kulturę, gdzie będziecie mogli  zrealizować swoje  wydarzenia i przedsięwzięcia. Pomożemy  skonstruować  m.in. harmonogram działań i budżet.

     W drugim etapie programu GCK będzie dofinansowywało wybrane w konkursie  inicjatywy, które będą realizowane w drugiej połowie bieżącego roku.

    Zachęcamy mieszkańców do czynnego włączania się w diagnozę. Wasze opinie są dla nas na wagę złota, ponieważ one będą kształtować dalszy rozwój kultury w Gminie Jerzmanowa. MAMY ZASOBY, MAMY POTRZEBĘ DZIAŁAŃ, SZUKAMY  INICJATYW I LOKALNYCH PARTNERÓW DO ICH REALIZACJI.

nck_dom_kultury_plus_znck_kolor_rgb.jpg