FOTOWOLTAIKA - Spotkanie z firmą Energia Plus Gaz

FOTOWOLTAIKA - Spotkanie z firmą Energia Plus Gaz

Zapraszamy na spotkanie z firmą Energia Plus Gaz. W czwartek (27.06.2019) o godzinie 18:00 w sali w Smardzowie, odbędzie się spotkanie , którego tematem stanie się FOTOWOLTAIKA.

ANKIETA - Inicjatywy kulturalne

ANKIETA - Inicjatywy kulturalne

Jest nam niezmierne miło zaprosić Państwa do współpracy przy diagnozie potencjału kulturowego gminy Jerzmanowa.

Gra terenowa - regulamin

Gra terenowa - regulamin

Zapraszamy do udziału w grze terenowej zorganizowanej przez 125 Jaczowską Drużynę Harcerzy “Husaria” im.ks. Jeremiego Wiśniowieckiego, która odbędzie się podczas VI Festynu integracyjnego z osobami niepełnosprawnymi w najbliższą niedzielę (23.06.2019) w Smardzowie.

22/05/2019

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

JACZOWIACY to wyjątkowy i jedyny zespół ludowy działający na terenie gminy Jerzmanowa. Promuje gminę podczas przeglądów, festiwali ludowych, konkursów, występując na scenach lokalnych oraz w całym regionie Dolnego Śląska. Okazją do podsumowania działalności Jaczowiaków było Spotkanie Przyjaciół Zespołu, które wypełniło śpiewem i tańcem WDK w Jaczowie w minione sobotnie popołudnie (18.05).

Organizatorem spotkania było GCK, które sprawuje patronat nad Zespołem, gospodarzami imprezy zaś młodsi i starsi  jego członkowie, którzy zaprosili swoich przyjaciół by zaprezentować przed nimi swoją wyjątkowość. Goście, a wśród nich także wójt Lesław Golba i przewodniczący rady gminy  Tadeusz Kozakowski, byli zachwyceni. W swoich wypowiedziach podkreślali nową jakość  występów, wspaniały repertuar, pomysłową choreografię, która wniosła na scenę wiele ruchu i dynamiki. Podkreślano, że wisienką na torcie były występy dzieci, które nazwano kwiatem Jaczowiaków.

Zespół w tym roku obchodzi 74 – lecie działalności. Jest  międzypokoleniowy, co także stanowi o jego wyjątkowości oraz  oznacza, że ludowość popularyzuje się tu od dziecka po seniora. Potwierdzeniem tego jak ważne jest to, że bliski w rodzinie, znajomy, sąsiad należy do Zespołu był liczny udział w sobotnim spotkaniu zaproszonych gości. Piękne występy, integracja w tańcu i śpiewie, przy smacznym poczęstunku sprawiły, że atmosfera była urocza. Nawet kilkumiesięczna Rita przyglądała się poczynaniom trójki swojego rodzeństwa i podskokami reagowała na występy.

Doceniając trudną  pracę wszystkich członków Zespołu, instruktorów oraz muzyków z kapeli z okazji  Spotkania GCK  przygotowało wyjątkowy prezent. Maciej Kulhawik – mistrz iluzji oczarował wszystkich swoim talentem podając na dłoni wysokoenergetyczny koktajl magii, humoru i zaskoczenia. Najwięcej wrażeń dostarczył młodszym Jaczowiakom, którzy do późnego wieczoru żywo dyskutując, doszukiwali się tajemnicy rozwiązywania magicznych sztuczek.