Zajęcia dla dzieci i młodzieży - Ankieta
16/09/2019

Zajęcia dla dzieci i młodzieży - Ankieta

Uprzejmie prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej  rozpoznania potrzeb związanych z udziałem dzieci i młodzieży w zajęciach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury. Ankieta skierowana jest do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Państwa odpowiedzi pozwolą nam dopracować ofertę zajęć popołudniowych, w których chętnie uczestniczyć będę Państwa pociechy.

ZAPYTANIE OFERTOWE
12/09/2019

ZAPYTANIE OFERTOWE

Gminne Cetrum Kultury zaprasza do składania ofert na dostawę 700 sztuk maskotek pluszowych z napisem o treści "Gmina Jerzmanowa".

Rodzinna Współpracownia
12/09/2019

Rodzinna Współpracownia

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej oraz autorki projektu zapraszają wszystkich chętnych do udziału w niesamowicie rodzinnej inicjatywie. Rodzinna Współpracownia to wyjątkowe warsztaty dla całej rodziny.

22/05/2019

Urocze Spotkanie Przyjaciół Zespołu JACZOWIACY

JACZOWIACY to wyjątkowy i jedyny zespół ludowy działający na terenie gminy Jerzmanowa. Promuje gminę podczas przeglądów, festiwali ludowych, konkursów, występując na scenach lokalnych oraz w całym regionie Dolnego Śląska. Okazją do podsumowania działalności Jaczowiaków było Spotkanie Przyjaciół Zespołu, które wypełniło śpiewem i tańcem WDK w Jaczowie w minione sobotnie popołudnie (18.05).

Organizatorem spotkania było GCK, które sprawuje patronat nad Zespołem, gospodarzami imprezy zaś młodsi i starsi  jego członkowie, którzy zaprosili swoich przyjaciół by zaprezentować przed nimi swoją wyjątkowość. Goście, a wśród nich także wójt Lesław Golba i przewodniczący rady gminy  Tadeusz Kozakowski, byli zachwyceni. W swoich wypowiedziach podkreślali nową jakość  występów, wspaniały repertuar, pomysłową choreografię, która wniosła na scenę wiele ruchu i dynamiki. Podkreślano, że wisienką na torcie były występy dzieci, które nazwano kwiatem Jaczowiaków.

Zespół w tym roku obchodzi 74 – lecie działalności. Jest  międzypokoleniowy, co także stanowi o jego wyjątkowości oraz  oznacza, że ludowość popularyzuje się tu od dziecka po seniora. Potwierdzeniem tego jak ważne jest to, że bliski w rodzinie, znajomy, sąsiad należy do Zespołu był liczny udział w sobotnim spotkaniu zaproszonych gości. Piękne występy, integracja w tańcu i śpiewie, przy smacznym poczęstunku sprawiły, że atmosfera była urocza. Nawet kilkumiesięczna Rita przyglądała się poczynaniom trójki swojego rodzeństwa i podskokami reagowała na występy.

Doceniając trudną  pracę wszystkich członków Zespołu, instruktorów oraz muzyków z kapeli z okazji  Spotkania GCK  przygotowało wyjątkowy prezent. Maciej Kulhawik – mistrz iluzji oczarował wszystkich swoim talentem podając na dłoni wysokoenergetyczny koktajl magii, humoru i zaskoczenia. Najwięcej wrażeń dostarczył młodszym Jaczowiakom, którzy do późnego wieczoru żywo dyskutując, doszukiwali się tajemnicy rozwiązywania magicznych sztuczek.