Zajęcia dla dzieci i młodzieży - Ankieta
16/09/2019

Zajęcia dla dzieci i młodzieży - Ankieta

Uprzejmie prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej  rozpoznania potrzeb związanych z udziałem dzieci i młodzieży w zajęciach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury. Ankieta skierowana jest do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Państwa odpowiedzi pozwolą nam dopracować ofertę zajęć popołudniowych, w których chętnie uczestniczyć będę Państwa pociechy.

ZAPYTANIE OFERTOWE
12/09/2019

ZAPYTANIE OFERTOWE

Gminne Cetrum Kultury zaprasza do składania ofert na dostawę 700 sztuk maskotek pluszowych z napisem o treści "Gmina Jerzmanowa".

Rodzinna Współpracownia
12/09/2019

Rodzinna Współpracownia

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej oraz autorki projektu zapraszają wszystkich chętnych do udziału w niesamowicie rodzinnej inicjatywie. Rodzinna Współpracownia to wyjątkowe warsztaty dla całej rodziny.

04/06/2019

Gminny Dzień Dziecka

Na niesamowity i wyjątkowy Dzień Dziecka (01.06) zaprosiło wszystkich małych mieszkańców Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej. Impreza pn. Średniowieczna Jerzmanowa przyciągnęła mnóstwo gości. Wyjątkowy klimat festynu, bogatego w najróżniejsze atrakcje sprawił, że również dorośli odnajdywali w sobie dziecięcą radość.

Drewniana karuzela z wiklinowymi koszami, czerpanie papieru, mielenie zboża żarnem, samodzielne wykonywanie podpłomyków, zaplatanie koszy z wikliny, tkanie materiałów na krosnach, strzelanie z kuszy i łuku, walki na miecze, pokaz uzbrojenia i walk rycerskich – to wszystko zobaczyć można było w średniowiecznym miasteczku. Z imprezy dzieci zabierały pamiątkę w postaci materiału wykonanego na krośnie, smacznego podpłomyka lub cyfrowego zdjęcia z wyjątkowej, średniowiecznej fotobudki. Teatr kulinarny Krzysztofa Górskiego serwował iście staropolski poczęstunek – bliny na słodko i z mięskiem.

Sportową rywalizację zapewniali instruktorzy i animatorzy z Fitness Mani; do zorganizowanych przez nich konkursów ustawiały się długie kolejki. Mnóstwo emocji wzbudził wcale niełatwy konkurs wiedzy historycznej na temat gminy Jerzmanowa przeprowadzony przez bibliotekę, w którym główną wygraną był tablet. Nagrody zwycięzcom wręczał pomysłodawca głównej nagrody - Wójt gminy Jerzmanowa, Lesław Golba a także Przewodniczący rady gminy – Tadeusz Kozakowski.

Dużą popularnością cieszyła się także strefa malucha w której rodzice mogli odpocząć na kocach i leżakach spokojnie obserwując swoje maluchy „w akcji”. Pod opieką animatorów dzieciaczki nurkowały w kuleczkowym lub klockowym basenie, nawlekały korale dla swoich mam oraz fantazjowały wyklejając różności z kukurydzianych klocków PlayMails.
Najmłodsi mogli śmiało skakać na dmuchańcach, a trochę starsi szaleć w kulach zorbingowych i na trampolinach, ganiać po parku strzelając z elektronicznego paintballa. Małe księżniczki paradowały z hennowym tatuażem i pomalowanymi buźkami, a chłopcy nie odstępowali kłada, którym jaczowscy strażacy „powozili” do samego końca imprezy.
Spłynęło do nas mnóstwo podziękowań i wyrazów uznania za świetną organizację ale tak naprawdę to my DZIĘKUJEMY, że byliście z nami w ten dzień.

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych partnerów i sponsorów:
Wójta Gminy Jerzmanowa – Lesława Golby
Radnych Gminy Jerzmanowa
Banku Spółdzielczego w Głogowie
Zielonych Ogrodów – Wioletta Miodowicz – Jakubowska, Paweł Jakubowski
BAR BUD S.C. Mariola i Roman Bartkowiak
Materiałom Budowlanym RYCZEK – Agnieszka Makara i Dorota Ryczek
OSP w Jerzmanowej i Jaczowie
PHU BRACIA Jan Łyżwa, Andrzej Łyżwa
Firmie EXFORM Tomasz Terefenko
Głogowskiemu Stowarzyszeniu „OTWARTE DRZWI”
SMILE CLOWN