Zajęcia dla dzieci i młodzieży - Ankieta
16/09/2019

Zajęcia dla dzieci i młodzieży - Ankieta

Uprzejmie prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej  rozpoznania potrzeb związanych z udziałem dzieci i młodzieży w zajęciach organizowanych przez Gminne Centrum Kultury. Ankieta skierowana jest do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Państwa odpowiedzi pozwolą nam dopracować ofertę zajęć popołudniowych, w których chętnie uczestniczyć będę Państwa pociechy.

ZAPYTANIE OFERTOWE
12/09/2019

ZAPYTANIE OFERTOWE

Gminne Cetrum Kultury zaprasza do składania ofert na dostawę 700 sztuk maskotek pluszowych z napisem o treści "Gmina Jerzmanowa".

Rodzinna Współpracownia
12/09/2019

Rodzinna Współpracownia

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej oraz autorki projektu zapraszają wszystkich chętnych do udziału w niesamowicie rodzinnej inicjatywie. Rodzinna Współpracownia to wyjątkowe warsztaty dla całej rodziny.

11/06/2019

XXVI Przegląd Zespołów Ludowych i Folklorystycznych 2019 w Jaczowie

Miłośnicy, folkloru, ludowości, śpiewu, tańca i barw mieli okazję spotkać się w minioną sobotę (8.06) na XXVI Przeglądzie Zespołów Ludowych i Folklorystycznych w Jaczowie. Impreza, której gospodarzem jest działający nieprzerwanie od 74 lat zespół Jaczowiacy, umożliwia prezentację muzyki, śpiewu i tańca ludowego. To ważne święto folkloru kultywuje integrację i wspólne biesiadowanie, do których dawniej nie trzeba było nikogo namawiać. Pozwala zatrzymać się w pędzie współczesnej codzienności i powrócić do korzeni. „To tradycja, która wrosła w Jaczów i w gminę Jerzmanowa” mówił witając przybyłych gości Wójt Gminy Lesław Golba.

Tegoroczna edycja zebrała rekordową ilość uczestników. Na scenie zaprezentowało się 16 zespołów, a tym samym ponad 300 artystów. Wachlarz umiejętności zaprezentowali: Zespół Ludowy JACZOWIACY, Zespół KYCZERKA w dwóch składach: grupa młodsza i  młodzieżowa,  OSETNOPOLANIE, Zespół Tańca Ludowego „DŁUGOŁĘKA”, PRZEDMOŚCIANKI, Zespół Folklorystyczny  „LUBIN” z Krzeczyna Wielkiego, Łemkowski Zespół Folklorystyczny  „ROZTOKA” z Rudnej, Zespół Śpiewaczy „HARFA” z Wińska, CHABER, Kapela  „POGRANICZE”, Zespół Folklorystyczny „GROCHOWICZANKI”, STARCZOWIANIE ze Starczowa k. Ząbkowic Śląskich, Kapela Ludowa  „GRAMY I ŚPIEWAMY” z gminy Jemielno, KARKONOSZE z Gruszkowa oraz  SOBINIANIE.

Jeszcze przed występami uroczyście uhonorowano panią Dorotę Bańkę-Godzik i Ewę Grabowską-Poprawską - jubilatki działające od 10 lat na rzecz upowszechniania kultury ludowej w zespole Jaczowiacy. Po części oficjalnej jako pierwsi swój program artystyczny zaprezentowali gospodarze. Z każdym kolejnym występem, do późnych godzin wieczornych, coraz więcej dorosłych z widowni dołączało do wspólnego śpiewu i tańca pod sceną, a dzieci bawiły się w specjalnie zorganizowanych dla nich zabawach i animacjach.

Serdeczne podziękowania za pomoc kierujemy do OSP w Jaczowie oraz  firmy PROINFRA z Jerzmanowej.