Dyktando Gminne pn.
14/10/2019

Dyktando Gminne pn. "Stanisław Moniuszko - opera"

Miłośników języka polskiego, ortografii i językowych potyczek zapraszamy do wzięcia udziału w tegorocznym Dyktandzie Gminnym pn. "Stanisław Moniuszko - opera".

1. Międzypokoleniowy Turniej Szachowy

1. Międzypokoleniowy Turniej Szachowy

Ogromne skupienie, emocje i determinacja towarzyszyły uczestnikom 1. Międzypokoleniowego Turnieju Szachowego zorganizowanego 10.10.2019r. przez GCK w Jerzmanowej i Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Jaczowie w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Filharmonia bez Filharmonii

Filharmonia bez Filharmonii

W kameralnym gronie odbył się koncert muzyki klasycznej pn. „Jak w baroku z niczego robiono coś” w ramach festiwalu „Filharmonia bez Filharmonii”, który zagościł w miniony poniedziałek (7.10.2019r.) w Jaczowie.

01/07/2019

WYBRALIŚMY INICJATYWY

Mamy przyjemność poinformować o projektach, które zwyciężyły w wyniku głosowania na Jerzmanowskie Inicjatywy Kulturalne w Gminie Jerzmanowa. Spośród 9-ciu wniosków, które przeszły poprawną weryfikację, finansowanie w ramach programu Dom Kultury + inicjatywy lokalne 2019. otrzymają cztery projekty:

1. Bądzowski zlepek ceramicznych wspomnień – Bądzów
2. Rodzinna Współpracowania – Jerzmanowa
3. Foto Spotkania – Gaiki
4. Głogów blisko czy daleko? – Gaiki

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zaangażowanie autorom wszystkich inicjatyw.

nck_dom_kultury_plus_znck_kolor_rgb.jpg

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.