Wakacyjna praca z GCK 2020
26/06/2020

Wakacyjna praca z GCK 2020

Letnia praca dla młodzieży. Zgłoś się już dziś!

PRACA-menadżer zespołu Jaczowiacy
24/06/2020

PRACA-menadżer zespołu Jaczowiacy

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury ogłasza nabór na Menadżera zespołu ludowego JACZOWIACY.

Warsztatowe lato
22/06/2020

Warsztatowe lato

„Warsztatowe lato” z GCK w Jerzmanowej to nasza wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży. W okresie od 30 czerwca do 6 sierpnia 2020 r. kolejno na poszczególnych świetlicach wiejskich odbywać się będą wyjątkowe zabawy i ciekawe warsztaty przygotowane przez naszych instruktorów.

12/02/2020

Spełnienie kolejnego marzenia - Nowe Logo GCK w Jerzmanowej

Logo pomaga w budowaniu wizerunku, a jako zestaw elementów stanowi funkcję reprezentacyjną. Od lutego 2020r., dbając o promowanie wizerunku i podążając z duchem czasu, identyfikacja wizualna Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej reprezentowana jest przez nowe logo. Dla instytucji to przełomowe wydarzenie, gdyż wcześniej nie posiadała oficjalnie zatwierdzonego, charakteryzującego ją znaku graficznego. Autorką projektu jest Natalia Brzezińska, mieszkanka gminy Jerzmanowa, studentka malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jej praca nad projektem trwała kilka miesięcy, kiedy to podczas studiów magisterskich w Japonii artystka wolny czas poświęciła na grafikę naszego logo.

Logotyp składa się z sygnetu oraz części literniczej, którą stanowi „Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej”. Sygnet powstał na podstawie analizy architektonicznej Pałacu w Jerzmanowej, który jest obiektem historycznym i charakterystycznym dla miejscowości Jerzmanowa. Trzy łuki są interpretacją budowy głównego wejścia Pałacu. Wejście z trzech stron świadczy o przystępności oraz otwartości. Całość sygnetu nawiązuje do budowy kolumny, znajdującej się na ryzalicie głównym pałacu. Symbolizuje stałość, zaufanie, a także od starożytności stanowi element kulturowy. Błękit odnosi się do kolorystyki herbu gminy Jerzmanowa, jest symbolem kreatywności i inspiracji, ponadto uważany jest za kolor przyjaźni.

Nowym logiem sygnowane będą wszystkie działania organizowane przez GCK w Jerzmanowej aby w przyszłości stało się ono rozpoznawalnym dla mieszkańców znakiem kojarzonym ściśle z działalnością GCK w Jerzmanowej.