ZAPYTANIE OFERTOWE
13/02/2020

ZAPYTANIE OFERTOWE

Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza do składania ofert na realizację zadania pn. "Zakup i dostawa środków czystości do obiektów/świetlic wiejskich administrowanych przez Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej."

Działają świetlice w Jerzmanowie i Kurowie Małym
13/02/2020

Działają świetlice w Jerzmanowie i Kurowie Małym

Z początkiem lutego 2020r. dzieci i młodzież z miejscowości Jarzmanowa i Kurów Mały mogą codziennie korzystać z pomieszczeń świetlicowych pod opieką animatorki pani Moniki Dyby.

Spełnienie kolejnego marzenia -  Nowe Logo GCK w Jerzmanowej
12/02/2020

Spełnienie kolejnego marzenia - Nowe Logo GCK w Jerzmanowej

Logo pomaga w budowaniu wizerunku, a jako zestaw elementów stanowi funkcję reprezentacyjną. Od lutego 2020r., dbając o promowanie wizerunku i podążając z duchem czasu, identyfikacja wizualna Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej reprezentowana jest przez nowe logo.

12/02/2020

Spełnienie kolejnego marzenia - Nowe Logo GCK w Jerzmanowej

Logo pomaga w budowaniu wizerunku, a jako zestaw elementów stanowi funkcję reprezentacyjną. Od lutego 2020r., dbając o promowanie wizerunku i podążając z duchem czasu, identyfikacja wizualna Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej reprezentowana jest przez nowe logo. Dla instytucji to przełomowe wydarzenie, gdyż wcześniej nie posiadała oficjalnie zatwierdzonego, charakteryzującego ją znaku graficznego. Autorką projektu jest Natalia Brzezińska, mieszkanka gminy Jerzmanowa, studentka malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jej praca nad projektem trwała kilka miesięcy, kiedy to podczas studiów magisterskich w Japonii artystka wolny czas poświęciła na grafikę naszego logo.

Logotyp składa się z sygnetu oraz części literniczej, którą stanowi „Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej”. Sygnet powstał na podstawie analizy architektonicznej Pałacu w Jerzmanowej, który jest obiektem historycznym i charakterystycznym dla miejscowości Jerzmanowa. Trzy łuki są interpretacją budowy głównego wejścia Pałacu. Wejście z trzech stron świadczy o przystępności oraz otwartości. Całość sygnetu nawiązuje do budowy kolumny, znajdującej się na ryzalicie głównym pałacu. Symbolizuje stałość, zaufanie, a także od starożytności stanowi element kulturowy. Błękit odnosi się do kolorystyki herbu gminy Jerzmanowa, jest symbolem kreatywności i inspiracji, ponadto uważany jest za kolor przyjaźni.

Nowym logiem sygnowane będą wszystkie działania organizowane przez GCK w Jerzmanowej aby w przyszłości stało się ono rozpoznawalnym dla mieszkańców znakiem kojarzonym ściśle z działalnością GCK w Jerzmanowej.