Pisanki woskowe
03/04/2020

Pisanki woskowe

Zdobienie pisanek to nie tylko tradycja. Zajmują one honorowe miejsce w wielkanocnym koszyczku, a ich malowanie przynosi wiele radości i satysfakcji. Zobaczcie jak powstają u nas pisanki zdobione woskiem. Ich wykonanie wymaga nabrania wprawy ale wierzymy, że wyjdą Wam pięknie.

Palma wielkanocna
03/04/2020

Palma wielkanocna

Specjalnie dla Was zajęcia Lubię tworzyć i Dekoratornia przenoszą się do sieci. Zobaczcie jaki tutorial z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowały instruktorki Renia i Ada

Baranek i kurczaczek z pomponów
02/04/2020

Baranek i kurczaczek z pomponów

Mała puszysta maskotka to propozycja wielkanocnego projektu dla najmłodszych domowników od pani Kasi i Iwony prowadzących na co dzień zajęcia plastyczne dla dzieci.

12/02/2020

Spełnienie kolejnego marzenia - Nowe Logo GCK w Jerzmanowej

Logo pomaga w budowaniu wizerunku, a jako zestaw elementów stanowi funkcję reprezentacyjną. Od lutego 2020r., dbając o promowanie wizerunku i podążając z duchem czasu, identyfikacja wizualna Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej reprezentowana jest przez nowe logo. Dla instytucji to przełomowe wydarzenie, gdyż wcześniej nie posiadała oficjalnie zatwierdzonego, charakteryzującego ją znaku graficznego. Autorką projektu jest Natalia Brzezińska, mieszkanka gminy Jerzmanowa, studentka malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jej praca nad projektem trwała kilka miesięcy, kiedy to podczas studiów magisterskich w Japonii artystka wolny czas poświęciła na grafikę naszego logo.

Logotyp składa się z sygnetu oraz części literniczej, którą stanowi „Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej”. Sygnet powstał na podstawie analizy architektonicznej Pałacu w Jerzmanowej, który jest obiektem historycznym i charakterystycznym dla miejscowości Jerzmanowa. Trzy łuki są interpretacją budowy głównego wejścia Pałacu. Wejście z trzech stron świadczy o przystępności oraz otwartości. Całość sygnetu nawiązuje do budowy kolumny, znajdującej się na ryzalicie głównym pałacu. Symbolizuje stałość, zaufanie, a także od starożytności stanowi element kulturowy. Błękit odnosi się do kolorystyki herbu gminy Jerzmanowa, jest symbolem kreatywności i inspiracji, ponadto uważany jest za kolor przyjaźni.

Nowym logiem sygnowane będą wszystkie działania organizowane przez GCK w Jerzmanowej aby w przyszłości stało się ono rozpoznawalnym dla mieszkańców znakiem kojarzonym ściśle z działalnością GCK w Jerzmanowej.