Dzień 4 - Rodzinne psoty
27/05/2020

Dzień 4 - Rodzinne psoty

Zaczynamy czwartek i 4 dzień Rodzinnych psot. Codziennie publikujemy po dwa zadania dla każdej z 4 kategorii wiekowych! Na odpowiedzi do zadań z dnia czwartego czekamy do 29.05.2020 do godziny 18:00. Zadania obowiązują tylko w dniu publikacji i znikają z sieci następnego dnia. Do dzieła!

Mini pizza
22/05/2020

Mini pizza

Dla młodych naukowców mała niespodzianka na weekend. Warsztaty kulinarne to nie tylko świetna forma na aktywne spędzenie wolnego czasu.
Makramowe sploty - drzewo
22/05/2020

Makramowe sploty - drzewo

Łapacz snów lub drzewo życia - dekoracja różnie nazywana ale z pewnością piękna, będzie niesamowitą ozdobą na ścianę. Dzięki właściwemu dobraniu koloru sznurka możemy nadać jej unikalny charakter. Ozdobę zrobiono na kole o średnicy 30 cm, a jej całkowita długość wynosi prawie metr.

23/03/2020

Szanowni Mieszkańcy

Decyzją Wójta Gminy Jerzmanowa – Lesława Golby, przekazaną w dniu 20 marca 2020r. podczas spotkania Zespołu ds. monitorowania sytuacji w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS - Cov-2, impreza z okazji 30.Samorządu nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 3 maja 2020r. Oznacza to, że nowy termin zostanie uzgodniony i podany do wiadomości później.

Ale my nie ustajemy w przygotowaniach i zachęcamy Was aby czas prolongaty WYKORZYSTAĆ w sposób twórczy i aktywny.

DRODZY LIDERZY (czyt. Sołtysi, Rady Sołeckie, KGW, harcerze, stowarzyszenia, strażacy) zachęcamy do zbierania fotografii dokumentujących rozwój gminnych wsi na przełomie ostatniego 30 – lecia; może powstać z tego świetny materiał na wystawę fotografii lub prezentację multimedialną. Chcemy uspokoić także nasze utalentowane zespoły wokalne z Potoczka, Gaików, Smardzowa, Jerzmanowej i Bądzowa - próby z p. Renią odbywać się będą po odwołaniu zawieszenia naszych zajęć. Kulinarne talenty zachęcam do poszukiwania pomysłów na przygotowanie degustacji sołeckich jakich jeszcze w Jerzmanowej nie było ! Strażacy odkurzcie i wypolerujcie stary sprzęt, który będziecie chcieli pokazać.

Jesteśmy zgodni co do tego, że czas świętowania jeszcze przed nami, teraz musimy sprostać WIELKIEMU zadaniu, by chronić siebie i otoczenie. Zachęcam Państwa by w tym trudnym czasie angażować się on – line, podsuwać nam pomysły, sugestie. Po prostu być z nami!