NAJPIĘKNIEJSZA DOŻYNKOWA DEKORACJA POSESJI
12/08/2020

NAJPIĘKNIEJSZA DOŻYNKOWA DEKORACJA POSESJI

Tradycyjnie już zapraszamy mieszkańców Gminy Jerzmanowa do udziału w konkursie na Najpiękniejszą dożynkową dekorację posesji.

Smok
11/08/2020

Smok

Smok to symbol siły, mądrości i bogactwa. Występują w licznych mitach i legendach, jako stworzenia obdarzone dużą inteligencją. Potrafiły posługiwać się magią, znały ludzką mowę, a także ziały ogniem.

MŁODZIEŻOWE POŻEGNANIE WAKACJI
31/07/2020

MŁODZIEŻOWE POŻEGNANIE WAKACJI

Oferta tylko dla młodzieży gminy Jerzmanowa! Totalnie za free!!! Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zaprasza młodzież w wieku 14 – 18 lat na MŁODZIEŻOWE POŻEGNANIE WAKACJI – cykl wieczornych i nocnych warsztatów, dzień po dniu. Wyjątkowe spotkania prowadzone przez specjalnie zaproszonych prowadzących.

23/03/2020

Szanowni Mieszkańcy

Decyzją Wójta Gminy Jerzmanowa – Lesława Golby, przekazaną w dniu 20 marca 2020r. podczas spotkania Zespołu ds. monitorowania sytuacji w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS - Cov-2, impreza z okazji 30.Samorządu nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 3 maja 2020r. Oznacza to, że nowy termin zostanie uzgodniony i podany do wiadomości później.

Ale my nie ustajemy w przygotowaniach i zachęcamy Was aby czas prolongaty WYKORZYSTAĆ w sposób twórczy i aktywny.

DRODZY LIDERZY (czyt. Sołtysi, Rady Sołeckie, KGW, harcerze, stowarzyszenia, strażacy) zachęcamy do zbierania fotografii dokumentujących rozwój gminnych wsi na przełomie ostatniego 30 – lecia; może powstać z tego świetny materiał na wystawę fotografii lub prezentację multimedialną. Chcemy uspokoić także nasze utalentowane zespoły wokalne z Potoczka, Gaików, Smardzowa, Jerzmanowej i Bądzowa - próby z p. Renią odbywać się będą po odwołaniu zawieszenia naszych zajęć. Kulinarne talenty zachęcam do poszukiwania pomysłów na przygotowanie degustacji sołeckich jakich jeszcze w Jerzmanowej nie było ! Strażacy odkurzcie i wypolerujcie stary sprzęt, który będziecie chcieli pokazać.

Jesteśmy zgodni co do tego, że czas świętowania jeszcze przed nami, teraz musimy sprostać WIELKIEMU zadaniu, by chronić siebie i otoczenie. Zachęcam Państwa by w tym trudnym czasie angażować się on – line, podsuwać nam pomysły, sugestie. Po prostu być z nami!