Pisanki woskowe
03/04/2020

Pisanki woskowe

Zdobienie pisanek to nie tylko tradycja. Zajmują one honorowe miejsce w wielkanocnym koszyczku, a ich malowanie przynosi wiele radości i satysfakcji. Zobaczcie jak powstają u nas pisanki zdobione woskiem. Ich wykonanie wymaga nabrania wprawy ale wierzymy, że wyjdą Wam pięknie.

Palma wielkanocna
03/04/2020

Palma wielkanocna

Specjalnie dla Was zajęcia Lubię tworzyć i Dekoratornia przenoszą się do sieci. Zobaczcie jaki tutorial z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowały instruktorki Renia i Ada

Baranek i kurczaczek z pomponów
02/04/2020

Baranek i kurczaczek z pomponów

Mała puszysta maskotka to propozycja wielkanocnego projektu dla najmłodszych domowników od pani Kasi i Iwony prowadzących na co dzień zajęcia plastyczne dla dzieci.

23/03/2020

Szanowni Mieszkańcy

Decyzją Wójta Gminy Jerzmanowa – Lesława Golby, przekazaną w dniu 20 marca 2020r. podczas spotkania Zespołu ds. monitorowania sytuacji w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS - Cov-2, impreza z okazji 30.Samorządu nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 3 maja 2020r. Oznacza to, że nowy termin zostanie uzgodniony i podany do wiadomości później.

Ale my nie ustajemy w przygotowaniach i zachęcamy Was aby czas prolongaty WYKORZYSTAĆ w sposób twórczy i aktywny.

DRODZY LIDERZY (czyt. Sołtysi, Rady Sołeckie, KGW, harcerze, stowarzyszenia, strażacy) zachęcamy do zbierania fotografii dokumentujących rozwój gminnych wsi na przełomie ostatniego 30 – lecia; może powstać z tego świetny materiał na wystawę fotografii lub prezentację multimedialną. Chcemy uspokoić także nasze utalentowane zespoły wokalne z Potoczka, Gaików, Smardzowa, Jerzmanowej i Bądzowa - próby z p. Renią odbywać się będą po odwołaniu zawieszenia naszych zajęć. Kulinarne talenty zachęcam do poszukiwania pomysłów na przygotowanie degustacji sołeckich jakich jeszcze w Jerzmanowej nie było ! Strażacy odkurzcie i wypolerujcie stary sprzęt, który będziecie chcieli pokazać.

Jesteśmy zgodni co do tego, że czas świętowania jeszcze przed nami, teraz musimy sprostać WIELKIEMU zadaniu, by chronić siebie i otoczenie. Zachęcam Państwa by w tym trudnym czasie angażować się on – line, podsuwać nam pomysły, sugestie. Po prostu być z nami!