II Międzypokoleniowy Turniej Szachowy
21/09/2020

II Międzypokoleniowy Turniej Szachowy

Zapraszamy wszystkich szachistów do wzięcia udziału w II Międzypokoleniowym Turnieju Szachowym, który rozgrywać się będzie dnia 9. października 2020 od godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w Bądzowie.

Poszukiwacze harmonii
14/09/2020

Poszukiwacze harmonii

Szukasz wytchnienia od codzienności? Chcesz się wyciszyć, odnaleźć równowagę? GCK w Jerzmanowej zaprasza na dwudniowe warsztaty jogi, relaksacji i ćwiczeń oddechu. Już 3 i 4 października 2020 szykuje się wyjątkowy weekend relaksu i poszukiwania harmonii.

INFORMACJA
14/09/2020

INFORMACJA

Informujemy, że  dniu 18 września 2020 ( piątek ) Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej będzie zamknięte.

21/05/2020

Same najpiękniejsze pieśni o Polsce w pierwszym koncercie online.

Uświetniając obchody Święta Konstytucji 3 Maja Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej zorganizowało pierwsze w historii Gminy Jerzmanowa wydarzenie muzyczne  on – line pn. „Koncert 3 – majowy. Same najpiękniejsze pieśni o Polsce”  dedykowane mieszkańcom Gminy Jerzmanowa

Premiera koncertu nagranego wcześniej przez wykonawców odbyła się 3 maja o godzinie 19:00 na profilu Facebooka GCKJerzmanowa i łączna liczba widzów podczas premierowej emisji wyniosła 102 osoby, co jest naprawdę ogromnym sukcesem.

Na program koncertu składały się pieśni patriotyczne, polska muzyka ludowa, mazurki, marsze, poezja śpiewana oraz utwory z gatunku muzyki rozrywkowej. Koncert okazał się muzyczną ucztą dla Polaków oraz podróżą w czasie i historii po najpiękniejszych pieśniach o Polsce. W doniosły i refleksyjny nastrój, widzów koncertu swym przepięknym wokalem, wprowadziły wokalistki: Marzena Michalczyk i Anna Kukawska przy akompaniamencie klawiszowym Michała Tadeusza Noworyta.

Wzniosła atmosfera wydarzenia, które odbyło w otoczeniu kameralnej scenografii drzew i krzewów oraz wśród śpiewu ptaków, chwytała za serce. Obecnie koncert i jego fragmenty obejrzały już prawie 2 tysiące osób, a post z filmem w dalszym ciągu odnaleźć można na profilu Facebooka GCKJerzmanowa. Ogromnie polecamy.