- 4 - Kreatywni, wolni od uzależnień
24/11/2020

- 4 - Kreatywni, wolni od uzależnień

Film 4 w ramach projektu "Kreatywni, wolni od uzależnień", w którym zobaczysz jak krok po kroku zrobić czekoladownik. Niech warsztat i historia Igora będą inspiracją do wzięcia udziału w konkursie.

Mikołaj w kominie
23/11/2020

Mikołaj w kominie

Do dziś nie wiadomo jak Świętemu Mikołajowi udaje się przeciskać przez komin z tak wielkim brzuchem. Czy ktoś go może kiedyś podczas tego widział?

Najlepsze patriotyczne pieśni i wiersze nagrodzone!
23/11/2020

Najlepsze patriotyczne pieśni i wiersze nagrodzone!

„Pałacyk Michla”, „Co to jest niepodległość”, „Dziewczyna z granatem w ręce”, „Dziś idę walczyć, mamo”, „Barwy ojczyste” czy „Moja mała ojczyzna” to tylko niektóre z utworów zaprezentowanych przez uczestników.

20/08/2020

Wakacyjna praca z GCK

14 sierpnia 2020r. zakończył się debiutancki projekt  Gminnego Centrum Kultury w Jerzmanowej, wspierany przez Bank Spółdzielczy w Głogowie pn. „Wakacyjna praca z GCK 2020”, a skierowany do młodzieży w wieku 16-18 lat z terenu Gminy Jerzmanowa. Przez 6 tygodni w trakcie 3 turnusów, przez 5 godzin dziennie, 12-stu młodych ludzi wykonywało zlecone prace konserwatorskie i porządkowe.

Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Dzięki ich staraniom miejsca użytku publicznego zostały odnowione. Odmalowano ławki przy świetlicach wiejskich,  płoty i drewniane kosze na śmieci na placach zabaw i boiskach sportowych. Oprócz malowania uczestnicy pielili chwasty, przycinali ozdobne drzewka i krzewy oraz czyścili i konserwowali sprzęt sceniczny. Wszystko to pod okiem  pracowników GCK – animatorów świetlic wiejskich.

Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym powodzeniem i spotkało z dużym zainteresowaniem. Dla wielu była to pierwsza zarobkowa praca w życiu, w której musieli wykazać się systematycznością, punktualnością, obowiązkowością i odpowiedzialnością. Była to również świetna okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego. Oprócz zarobionych pieniędzy i pracowicie spędzonych dni, młodzież nawiązała nowe znajomości i kontakty, a także zapoznała się z zakresem działania GCK w Jerzmanowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieje, że praca na rzecz naszej gminy przyniosła Wam wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, że Ci z Was, którzy nie dostali się w tym roku do projektu będą mogli skorzystać z wakacyjnej pracy w przyszłych latach.

logo_bsp_glogow.png